Kategoriler
Genel

Vodafone'dan 2 yeni Android Cihaz

Geçtiğimiz gün Vodafone Türkiye 2 Yeni Android Cihaz lansmanını yaptı. Bu cihazlar Vodafone 845 ve Vodafone 945. Yine uzak doğulu üreticiler için üretilen bu 2 cihaz (Huawei,ZTE) operatörün kontratlı tarifeleri ile aylık almak mümkün. TV reklamları ile duyurulmaya başlanan 2 cihaz’ın da Android olması doğal olarak bu cihazları ilgi alanımıza sokuyor. Asıl sevindirici gelişme ülkemizde yaygınlığı henüz çok düşük olan Android işletim sistemli cihazların operatörler tarafından destekleniyor olması, bu sayede Android kullanımının beklenenin üzerinde artması işten bile değil.

Yazının Devamı İçin …

Bu mobil cihazları henüz elimize alıp test edemedik ama bilebildiğimiz kadarı ile bir kaç küçük yorum yapmaya çalışağız. Öncelikle her iki cihazın tüm özelliklerine aşaıdaki adreslerden erişebilirsiniz :

http://www.gsmarena.com/vodafone_945-3533.php
http://www.gsmarena.com/vodafone_845-3212.php

945, 845’e oranla daha iyi bir cihaz. Ekran (kapasitif/daha hassas ve daha geniş ekran) ve Kamera (5MP Kamera) özellikleri 945 ön plana çıkıyor. Bu cihazlara 1 TL’ye sahip olabilmek için operatör sayfasından görebildiğimiz kadarı ile minumum 55 Liralık kontratlı paketlere üye olmanız gerekiyor:( Her iki cihazda Android 2.1 Eclair işletim sistemi ile geliyor.

Bu blog’u ilk çıkarma nedenimiz diye bahsettiğimiz Turkcell T10 yazımızda değinmiştik, T10’un en büyük artı değeri ön yüklü gelen Turkcell uygulamaları ve Google Market’in henüz açık olmadığı (epey bir süre de açılacağa benzemiyor) ülkemizde tek yasal Android market yazılımı olan Turkcell Uygulamalar. T10’da bu önemli eksiklik giderilmişken ne yazık ki 845 ve 945 için bu yetenekleri kullanamıyoruz. Çünkü her iki önemli özellik te sadece Turkcell abonelerine ve sadece T10’da sunulan özellikler. Yanlızca 945’te ön yüklü olarak VF Mobil TV uygulaması geliyor.

Bundan sonra her iki operatörden de yeni cihazlar bekliyoruz. Bu arada blog’umuzu ziyaret eden Android kullanıcıları genellikle 2.1’den nasıl bir yöntemle daha ileri Android verisyonlarına geçeceklerini merak ediyorlar. 2.3 yayınlanmışken halen 2.1  işletim sistemine sahip cihazların çıkıyor olması çok beklediğimiz bir şey değil.. ilgililere duyurulur 🙂

Sağlıcakla kalın…

“Vodafone'dan 2 yeni Android Cihaz” için 7 yanıt

bu cihazlarla exchange mail ayarlarının nasıl yapıldıgını anlatablir misiniz? Teşekkürler 🙁

945im var ama email ayarlarımı kuramıyorum nasıl yapacağımı anlatırsanız sevinirim

“Android penetrasyonunun beklenenin üzerinde artması içten bile değil” bu ne biçim cümle sayın yazar? Birincisi penetrasyon nedir? İngilizce bildiğini sanan biri olarak dilimize tuhaf tuhaf bir de Türkçeleştirilerek (nazal sprey gibi) sokulan tuhaf kelimeleri anlamıyorum. İkincisi “içten bile değil” değil, “işten bile değil” yani çok kolay. Dilimize biraz dikkat lütfen daha sözlüğü açıp penetrasyona bakıcam!

Merhaba,
Öncelikle blog’u takip ettiğiniz ve eleştiriniz için teşekkürler. Dilimizin kullanımı ile ilgili olarak haklı olarak bazı eleştirileriniz olmuş, ben blog’u yazarken her ne kadar dikkat etmeye çalışsam da arada hatalar oluyor malesef. Meslek icabı icinde bulunduğumuz ortamda malesef bu şekilde yanlış da olsaa yanlış bir dil kullanımı var. Edebiyat öğretmeni olmamakla birlikte yazdıklarınızda tamamen haklısınız. Takip ettiğiniz için teşekkürler. Yazıyı da güncelliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir