Kategoriler
Genel

Android Market'te Bir Türkçe "Okey" Oyunu

Google Android Market’te OBSS yazılım geliştirme firması tarafından geliştirilen Okey uygulaması  yayınlandı. Oyunu Android telefonumuzla sizin için denedik. Oyun genel olarak bizce oldukça başarılı.

GÜNCELLEME :

———————

http://androidturkey.net/2011/10/02/android-markette-en-sevilen-okey-online-yenilendi/ yazımızda uygulamanın daha güncel versiyonu ile ilgili yazıyı bulabilirsiniz. Uygulamanın yeni versiyonunda gerçek okey kullanıcıları ile sanal ortamda gerçek okey oynamanın keyfini çıkarın 🙂

———————

Öncelikle oyunu https://market.android.com/details?id=tr.com.obss.mobile.android.okey adresinden Android telefonunuza yükleyebilirsiniz. Oyun için oldukça zaman harcandığı belli. Geliştirici arkadaşların emeğine sağlık 🙂

Güncelleme: Oyun Turkcell Android Uygulama Dükkanında da yerini aldı. 2580’e ücretsiz 4214 yazıp gönderebilirsiniz, ya da http://turkcelluygulamalar.com/StoreFront/Product.aspx?id=4214 adresinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Oyunu robot’lara karşı oynuyorsunuz yani oyun online bir oyun değil. Muhtemelen ileriki versiyonlarında yazılım geliştiriciler bu özelliği de ekleyecekler. Market sitesinde zaten uygulamayı sürekli olarak geliştireceklerini belirtmişler.

Yardım menüsünde Okey oyunun açıklamasından, oyunun nasıl oynanacağına dair geniş bir bilgi verilmiş. Hatta Okey’de çifte nasıl gidilir için bile bilgi var 🙂  Aynı zamanda telefonun dil seçeneğine göre oyunun dili de değişiyor.

Ayarlar menüsünü aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Android İşletim sisteminin kendi ayarlar bölümü gibi tasarlamışlar ki benim en çok hoşuma giden özelliklerden biri bu oldu. Burada oyunun başlangıç puanı, oyun tipini, sizin ve robot’ların isimlerini belirleyebiliyorsunuz.

Oyun ile ilgili tüm düşüncelerinizi ve yaşadğınız sıkıntıları da gönderebileceğiniz bir iletişim butonu da var.  Rezistif ekranlı cihazlar için oynaması (özellikle alışana kadar) biraz zor olsa da kapasitif ekranlı android’lerde oldukça başarılı. Android market’de bu tür Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen uygulamaları görmek gerçekten gurur verici. Kullanıcı geri beslemeleri ve yeni cihaz destekleri ile daha başarılı olacağı kesin…

Sağlıcakla Kalın…

“Android Market'te Bir Türkçe "Okey" Oyunu” için 8 yanıt

Oyunun yeni versiyonu çıkmış bu arada, ayarlar ekranına hız seçeneği eklenmiş ve taş atmanın artık daha kolay olduğu yazılmış. Bende elden taşı çıkarırken bu farkı hissettim. inşallah geliştirilmeye devam eder.

amatorcece ha… wayy be beklentiniz nedir ki profesyonelce olmus diyeceksiniz merak ettim dogrusu… sipidak, takla, osuruk ?

1.4 versiyonuna aşağıdaki özellikler eklendi:

– OpenFeint Entegrasyonu (Puan Tablosu ve Başarılar)
– El başında otomatik taş dizme özelliği
– Oyunun kaldığı yerden devam etmesi

Online Multiplayer özelliği üzerinde de çalışıyoruz 🙂

Çok güzel, bence gayet başarılı. Özellikle gerçek okeye vakit ayıramayanlar için heves giderici 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir