Kategoriler
Genel

Android Market’te Bir Okey Oyunu Daha!

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir yazımızda Android Market’tee OBSS firması tarafından yazılan okey oyununu incelemeye çalışmıştık. Bu hafta yine bir Türk yazılım geliştirici Sn. İlkin Balkanay tarafından geliştirilen Okey Mini oyununu sizler için incelemeye çalışacağız.


Okey Mini  oyununu Google Android Market’teki Okey Mini linkinden indirebilirsiniz. Oyunu sizler için Turkcell T10 cihazımıza yükledik. Oyunun nasıl yüklendiğini burada tekrar anlatmayacağız ama Android Market Web sitesinden nasıl uygulama indirileceğini merak eden takipçilerimiz sitemizdeki Android Web Market yazımızından detaylı bilgi edinebilirler.

Öncelikle oyun online bir oyun değil ve telefondaki 3 sanal oyuncuya karşı oyunu oynuyorsunuz. Umarız yakında OpenFeint gibi game server’ları kullanan bir versiyonu geliştirilir. Telefonumuz rezistif ekran olmasına rağmen oyunun oynanabilirliği oldukça iyi.  Biz çok başarılı bulduk oyunu. Ayrıca oyundaki Ayarlar menüsü ile oyun seçeneklerini aşağıdaki gibi değiştirebiliyorsunuz :

Ayarlar menüsünden, diğer oyuncuların görünen isimleri, oyunun kaçtan düşüleceği, oyun hızı, oyun tipi gibi ayarları yapmanız mümkün. Tabi oyunu oynayıp bitirmemek olur mu 🙂

Yanlız oyunu bitirirken eğer taş sıralaması ıstaka da okey kurallarına göre olmalı 🙂 Yardım menüsünde de çok özet olarak oyun hakkında bilgiler verilmiş.

Türk yazılım geliştiricilerin geliştirdiği bu oyunları yazmak keyifli fakat bu tür oyunların markette yerini alması da bizim  için ayrı bir sevinç kaynağı. Geliştirilenlerin eline, beynine sağlık! Oyun da oldukça başarılı bir oyun. Oyunun içerisindeki bilgilendirmeler de oldukça yerinde ve anlaşılır. En güzel özelliklerden bir tanesi ise oyunu kapatıp açtığınızda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Sağlıcakla Kalın …

“Android Market’te Bir Okey Oyunu Daha!” için 5 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir