Kategoriler
Genel

Android 2.3 Gingerbread Tüm Dünyada Hızla Artıyor

En son 26 Haziran’da yayınladığımız tüm dünyadaki Android versiyonları yazımızda Android 2.3 Gingerbread’in %9′luk bir orana ulaştığını sizlerle paylaşmıştık. Her gün 500.000 Android işletim sistemli cihazın aktive edildiğini Google açıkladı. Bu gerçekten çok büyük bir rakam, bu rakama bağlı olarak Gingerbread kullanımı da yaklaşık bir ayda %9.6′ lık bir artış ile %18.6‘ya ulaştı.

Google’ın 5 Temmuz itibari ile http://developer.android.com ‘da yayınladığı rakamlara göre Android versiyon dağılımları 1 Haziran ile karşılaştırmalı olarak aşağıdaki grafikte görülebilir :

Rakamlara bakıldığında Gingerbread %9.2’den %18.6’ya çıkmış durumda. Fakat ne yazıkki Android tablet’lerdeki artış bu kadar değil. Neredeyse her hafta farklı bir Android Honeycomb tablet lansmanı duymamıza rağmen tablet’lerdeki durum çok ta iç açıcı değil. Honeycomb kullanımı %0.6’dan %0.9’a çıkmış. Burada ilginç olan aslında Android 3.0 Honeycomb’daki bilinen problemler nedeni ile üreticilerin artık Android 3.1’e yönelmeleri ve Android 3.1’in 3.0’dan daha hızlı artış göstermesi. Yine mobil’de NFC desteği gelen Android 2.3.3 ve Android 2.3.4 daha hızlı bir şekilde artış gösteriyor.

Sağlıcakla Kalın…

“Android 2.3 Gingerbread Tüm Dünyada Hızla Artıyor” için 3 yanıt

motorola flipout telefonum var ve andoid 2.1 yüklü.
andoid marketten uygulama indiremiyorum. ayrıca andoid versiyonunu yükseltmek istiyorum.
mümkün müdür acaba? android 2.1 den 2.3.3 veya 2.3.4 e yükseltebilir miyim?

5 MP görünen fotoğraf makinesinin çekimleri hikaye… İnsan ilk baktığında MP’yi yüksek gördüğünde güzel fotoğraf elde edeceğini düşünüyor ama sonra hayal kırıklığına uğruyor. Batarya çok çabuk tükeniyor, aylar geçmesine rağmen hala yedek batarya alamadım. Zira, henüz satışa çıkmadı deniliyor. Diğer pekçok telefonda bulunan radyo yok. Eğer radyo dinlemek ve tv izlemek istiyorsanız ayrıca abone olmak zorundasınız. Bu yanıyla bence pekçok olumsuzluk içeriyor ve cazip sayılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir