Kategoriler
Genel

Android Telefonlarda Ekran Sayısını ve Varsayılan Ana Sayfa Ekranını Değiştirme

Android’in en sevilen özelliklerinden başında ufak dokunuşlarla rahatça ekranlar üzerinde gezinebilmemiz ve ekranları özelleştirebilmemiz geliyor. Genelde Android cihazların çoğunda 5 ekran geliyor; ama biz görünecek ekran sayısını minimum – maksimum değerler arasında seçebiliyoruz.

Android OS yüklü Turkcell T20 cihazımızda ekran sayısını nasıl ayarlayabileceğimizi inceleyelim.

Cihazınızın Ayarlar bölümünü açan butonuna tıklayın.

Ana sayfa ayarlarını seçin.

Gelişmiş ayarlara tıklayın.

T20 cihazımızda Ekran numarası 5 olarak belirlenmiş.

Varsayılan ana sayfa ekranı ise 3 seçilmiş. Bu da cihazınızdaki Home tuşuna basıldığında seçilecek ekran numarasını belirtiyor.

 : Home tuşu

Şimdi Ekran numarasına tıklayalım.

Maksimum seçebileceğimiz değer 7 gözüküyor. İstersek 1’i seçip tek ekran da kullanabiliriz ama sanırım bunu çoğunuz istemeyeceksiniz. Bu arada önceden 5 ekranınızda da kısayollar mevcutsa ekran numarası olarak 1’i seçip ardından farklı bir sayı seçtiğinizde eski ekranlarınızda bilgiler korunuyor. Bu da güzel bir özellik.

Örnek olarak ekran numarasını 7 seçelim.

Artık 7 ekranımız var ve son 2’si boş gözüküyor.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda ekran sayılarını değiştirerek ve kısa yollar oluşturarak cihazınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Android İçin Yeni Bir Not Defteri Uygulaması – ColorNote Notepad Notes yazımızda bir ekranımızı sadece bu uygulamaya ayırmıştık ve notlarımızı kolayca takip edebilmiştik.

Telefonunuzu kişiselleştirerek daha deneyimli bir kullanıcı olmanız dileğiyle 🙂

“Android Telefonlarda Ekran Sayısını ve Varsayılan Ana Sayfa Ekranını Değiştirme” için 7 yanıt

slm.Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, benim de bir sorum olacak,
indirdiğimiz uygulamalar çok olduğundan telefon sayfalarında istediğimiz uygulamayı bulamıyoruz, klasör oluşturup diyelim eğitimle ilgilileri bir,medyayla ilglileri bir klasöre atamaz mıyız,böylece bir düzen içine sokmuş oluruz yani uygulama, sayfada değil de klasörün içinde kalsın
teşekkürler

Galaxy 2 telefonumda, sayfalarda gezinirken bir bayan sesi page one o five, page two o five diyerek sayfa numarası söylüyor. Virüs taraması yapıyorum yok, kapatıyorum yok, çok sinir bozucu bir şey, ne yapabilirim, yardım lütfen.

BAHSEDİLEN MENÜ SEÇENEKLERİ SAMSUNG DA YOK .
SAMSUNGDA HOME SAYFASININ NASIL DEĞİŞTİRİLDİĞİNİ BİLEN VAR MI .

Seçtiğiniz ekranın üzerine uzun dokunun üstte ok görünecek. Görünen okun üzerine uzun basarsanız ana ekran sayfası olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir