Kategoriler
Genel

Hotmail Mail Uygulaması Android Market'te!

Türkiye’de bir zamanlar (facebook’tan önce) MSN Messenger inanılmaz popüler idi, hatta Brezilya’dan sonra Türkiye MSN messenger kullanımında tüm dünyada 2. sırada idi. Hotmail‘in Yahoo  ile birlikte ilk  mail uygulaması olması ve Msn Messenger’ın bu kadar yaygın olması nedeni ile bir çok Türk internet kullanıcısı ilk mail adresini hotmail’den aldı. Tüm dünya Android’e doğru yönelirken Microsoft burada doğru bir karar ile Android için mail uygulamasını çıkardı. Biz de  uygulamanın detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Uygulamayı Android cihazınızdaki market uygulamasından ya da Google Android Web Market linkinden indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra kurulum oldukça kolay ama biz ekran görselleri ile anlatmaya çalışacağız.

1. İlk Olarak Hotmail adresimizi giriyoruz :

2. Daha sonra kullanıcı ismi ve şifre bilgilerimizi giriyoruz:

3. Gelen Ayar ekranında e-postalarımızın senkronize edilme sıklığı, ne kadar geçmişe dönük e-posta görmek istediğimiz ve e-postalarımızın boyutları gibi ayarlarımızı giriyoruz :

 

4- Ayarlarımızı da yaptıktan sonra hotmail adres defterimiz ve takvimimiz ile telefon rehberimiz ve telefon takvimizi senkronize etmek isteyip istemediğimizi seçiyoruz :

 

Evet uyulamaya ilişkin başlangıç ayarlarımızı yaptık ve artık Hotmail mail’lerimize Android cihazımızdan ulaşabiliriz.

 

Hotmail Hesabımızı ekledikten sonra gelişmiş ayarları da yapabileceğimiz bir menü bulunuyor :

 

Bu gelişmiş ayarlar ile uygulamamıza kilit kodu koyabilir, görüntülenme biçimini değiştirebilir, yeni bir e-posta geldiğinde bildirimleri özelleştirebiliriz. Ayrıca bu uygulama ile bir den fazla Hotmail hesabımıza aynı anda ulaşıp e-posta gönderip/alabiliriz.

Umuyoruz bu yazı Android cihazı olan ve Hotmail hesabını kullanmak isteyen takipçilerimize faydalı olacaktır.

Sağlıcakla Kalın…

“Hotmail Mail Uygulaması Android Market'te!” için 4 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir