Kategoriler
Genel

Turkcell T20 Önyüklü Uygulamalar Yazı Dizisi : Turkcell Cebe Bağlan. Telefonunuz Artık Güvende

Blogumuzda sizlerle daha önce çeşitli Turkcell T20 uygulamalarını paylaşmıştık, uzun bir süredir yazmak istediğimiz Turkcell Cebe Bağlan uygulamasına bu yazımızda yer vereceğiz. Turkcell’in kendi cihazları için geliştirdiği bu yazılım tümü ile ücretsiz, Turkcell T10 ve Turkcell T20 cihazları için kullanılıyor. Telefonlar, akıllanması ile birlikte artık hayatımızda çok önemli bir yer almaya başladı. Günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen bu cihazların içerisindeki bilgiler bizim için çok değerli. Telefonumuz çalındığı ya da kaybolduğu zaman telefonun maddi değerinden çok içerisindeki mesajlarımız, rehberimiz, resim ve video’larımız gibi bize özel olan bilgilerin başkalarının eline geçmesi canımızı fena halde sıkıyor. İşte tam bu ihtiyaca yönelik olarak Turkcell kendi cihazları için Cebe Bağlan uygulamasını geliştirmiş.  Cihazınızı uzaktan yönetmeye yarayan Cebe Bağlan uygulaması Apple iPhone kullancılarının çok yakından bildiği Mobile Me uygulamasına özellik olarak çok benziyor, hatta bazı yetenekleri açısından daha üstün. Android işletim sistemi için bu tür uygulamalar Android Market’de var fakat uygulamalar hem ücretli hem de çalışması için Google’ın C2DM (Cloud to Device Messaging) notifikasyon sistemine ihtiyaç duyuyor. Şimdi Cebe Bağlan uygulamasının detaylarına bakalım.

Turkcell Cebe Bağlan Nedir ? 

Turkcell CebeBağlan, telefonunuzu uzaktan yönetmek için kullanabileceğiniz, çalınması halinde uzaktan silebileceğiniz, içindeki bilgilere erişebileceğiniz ve harita üzerinde telefonun nerede olduğunu görebileceğiniz bir servistir. Özellikleri bunlarla da sınırlı değil aslında, özetle Turkcell Cebe Bağlan ile aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz :

  • Telefona Uzaktan Mesaj Gönderme
  • Telefona Alarm Çaldırma
  • Telefonu Uzaktan Silme
  • Telefonun haritadaki yerini görme
  • Telefonun Adres Defteri, Sms, Arama Kaydı gibi bilgilerini uzaktan görme ve değişiklik yapma
  • Telefonuza yüklü uygulamaları görebilme

Cebe Bağlan’ı Nasıl Yükleyebilirsiniz ? 

Uygulamayı kullanmaya başlamak için ilk önce uygulamayı telefonunuza yüklemelisiniz. Turkcell T20 kullanıcılarında uygulamanın ilk versiyonu zaten  önyüklü geldiği için uygulamayı açtığınızda size bir güncelleme soracak ve uygulamanın yeni versiyonunu Turkcell T-Market’den indirecek. Güncellemede bir sorun yaşarsanız ya da Turkcell T10 kullanıcıları ise uygulamayı Turkcell T-Market’den indirebilirler.

Cep Telefonundan uygulamayı indirmek için http://m.t-market.com/StoreFront/Product2.aspx?id=4604, Web’den indirmek için ise http://www.t-market.com/StoreFront/Product2.aspx?id=4604 adresine girmeniz yeterli. Ya da Turkcell T10 ve Turkcell T20 cihazlarında bulunan T-Market android market yazılımına girerek uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulamayı sadece Turkcell Aboneleri kullanabiliyor, uygulamayı kullanmak için geçerli bir Turkcell Şifrenizin olması gerekiyor. Turkcell şifreniz eğer yoksa iki şekilde alabilirsiniz.

1. http://turkcellsifre.turkcell.com.tr/ adresindeki Ücretsiz Kayıt Ol linkine tıklayarak

2. Telefonunuzdan turkcellsifre yazıp 2222 ‘ye ücretsiz  göndererek.

Evet uygulamayı kurdunuz şimdi sıra uygulamayı kullanmakta.

 

Cebe Bağlan ile Cihazınızı Uzaktan Yönetme

Cihazınıza uygulamayı yüklediğiniz ve bir kereye mahsus olarak cihazınızı artık eşleştirmesiniz. Uygulamayı açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelecek :

 

 

Ayarlar menüsünden  Eşleştirme Yapın seçeneği ile cihazımızı uzaktan yönetmek için yukarıda analttığımız şekilde Turkcell Şifre’mizi giriyoruz (telefon numaramız ve turkcell şifremiz ile) :

Telefonumuz başarılı olarak eşleştirildiğinde aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü ile karşılaşacağız :

Evet tüm adımları başarılı bir şekilde tamamladık. Artık cihazımızı uzaktan yönetmeye başayabiliriz.

Bilgisayarımızdan http://cebebaglan.turkcell.com.tr adresine yine Turkcell Şifre’miz ile giriş yapıyoruz :

 

Örnek olarak telefonumuza uzaktan bir mesaj gönderip bir de uzaktan telefonumuzu kilitleyeceğiz şimdi 🙂

1- Telefone Uzaktan Mesaj Gönderme :

Önce Web arayüzündeki Ana menüden Mesaj Gönder düğmesine basıyoruz :

Mesaj bir kaç saniye içerisinde telefonumuza ulaştı ve ana ekranı kapladı.

Telefonuzu çalan kişiye bu şekilde mesajla ulaşabilirsiniz 🙂

2- Telefonu Uzaktan Kilitleme :

Şimdide Telefonumuzu uzaktan kilitleyelimki bizden izinsiz kullanılamasın 🙂

Yine  Web arayüzündeki Ana menüden Telefonu Kilitle düğmesine basıyoruz :

 

Ve telefonumuzun ekranı kilitlendi, bu kilit kodunu bilmeyen biri artık telefonu kullanamaz 🙂

Diğer işlemleri Web Arayüzünden siz de deneyebilirsiniz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Cebe Bağlan uygulaması bazı yönleri ile benzer uygulamalardan ayrılıyor. Özellikle Turkcell kullanıcılarının servisten ücretsiz olarak yararlanıyor olması büyük bir avantaj. Yazımıza Scroll TV’nin Cebe Bağlan uygulaması ile ilgili çektiği bir inceleme videosu ile son verelim.

 

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=lorltchAjiA]

 

Umarız bu bilgiler sizin için faydalı olmuştur.

Sağlıcakla Kalın…

 

“Turkcell T20 Önyüklü Uygulamalar Yazı Dizisi : Turkcell Cebe Bağlan. Telefonunuz Artık Güvende” için 12 yanıt

uygulama hata veriyor tam sifre gönderirken ve kapanıyor :S ne yapmalayım. Turkcell t20 kullanıyorum.

Cebebaglan.turkcell.com.tr ye girdim. hesabımı açtım.telefondan şifremi girdim ancak Cebebaglan.turkcell.com.tr ye grdiğimde telefon kayıtlı görünmüyor?

ya ben telefonda sorun yok bende t20 var ayrıca ama yapamadım cebebağlan.comdaki yere yazıyorum şifremi hata veriyor bana yardım edin acaba hazırkart olduğu içinmi açmıo nolur.

merhabalar . Bende turkcellin sitesinden şifremi aldım telefonumdan (t20) güncelleme yaptım fakat eşleştirirken msj geldi özel ücretli servislere kapalıdır hattınız diye . Bu ne anlama gelior ?

hayır, gelen mesaja aç diyerek aktive ettim . şuan uygulamayı kullanıyorum fakat aklım hala o gelen mesajda.

bu uygulama burada anlatıldıgı gibi bir menusu yok. konum bilgisini gönderme sıklıgı diye bir menu yok bile. nerede yanlış yapıyorum anlamadım. sürüm versiyonu 2.2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir