Kategoriler
Genel

Android Ekranı Otomatik Döndürme Ayarı

Android ile yeni tanışan kullanıcılar için temel ayarları anlatmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Android cihazlarda tutuş pozisyonunumuza göre ekran otomatik dönebilmektedir. Yeni kullanıcılar bazen bu ayardan rahatsız olup otomatik döndürme özelliğini kapatmak istemekte ya da yanlışlıkla kapattıklarında geri açmak istemekteler. Bazen de şarjın daha uzun süre dayanabilmesi için bu özelliği kapatmak isteyebiliyorlar.

Bu özelliği aktif etmek istediğimizde klavye, internet tarayıcı, videolar, resimler vs yatay da görülebilmektedir.

Ekranın otomatik dönmesini sağlayan ayara Menü -> Ayarlar -> Ekran -> Ekranı otomatik döndür menülerini takip ederek ulaşabilmekteyiz.

Android telefonlarda üst bölümlerde yer alan bildirim panelinde de genelde bu ayara hızlıca erişebilmemiz için kısayol bulunmaktadır. Örnek olarak Turkcell T20 telefonda bildirim panelinde Otomatik Döndür kısayolu yer almaktadır.

Sağlıcakla kalın 🙂

“Android Ekranı Otomatik Döndürme Ayarı” için 10 yanıt

ayarlarda bildirim ayarları gözükmüyor bende malezya rom var ondan dolayımı acaba ?

Yeni satın aldığım General Mobile GM 5 Plus telefonumun ekran döndürme özelliğini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Samsung s8’de otomatik ekran dondurme ayarini bulamadim. Nasil ayarlayabilirim. Tesekkurler

Galaxy S8’e android pie güncellemesi geldi, bütün dönme ayarları bozuldu. Fabrika ayarlarına bile çevirmeme rağmen Oreo’daki gibi her uygulamada dönmüyor artık ekran.
Ne yapabilirim !??!…

Sadece Youtube’da büyük ekrana geçersem dönüyor, ve galeri de bazı resimlerde navigasyon çubuğunda belirmesi gereken o gyro ikonu beliriyor. Internet siteleri veya başka uygulamaları istediğim gibi döndürmem imkansız …….

Bende samsung A30 ama trlefonun ekranì dònmrmeye başladı son 1 haftadır. Bi tek fotoraflar fònùyor. Kalan hiç bir şey dönmùyor. Ìşin garip tarafî içerisinde otomatik ekran döndùrùcùsù yok. Hep samsung kullandım hepsinde vardı bi dek bunda bulsmadım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir