Kategoriler
Genel

Twitter ve Facebook Android Uygulamaları Yenilendi

Google Android market ve Apple AppStore’un 2011’de en çok indirilen ilk 10 uygulaması arasına giren Twitter ve Facebook android uygulamaları yenilendi. Yenilenen tasarımları ve eklenen yeni özellikleri ile gerçekten başarılı güncelleme geçiren bu iki sosyal uygulama da akıllı telefon  kullanıcılarının olmazsa olmaz iki uygulaması. Bu yazımızda kısaca yenilenen bu iki uygulamaya ait bildiklerimizi sizinle paylaşacağız.

Twitter 

Yenilenen Twitter uygulamasını https://market.android.com/details?id=com.twitter.android adresinden ya da Android Market’den indirebilirsiniz. Twitter’ın yeni uygulamasındaki başlıca özellikler :

  • Yenilenen profosyonel tasarım
  • @Bağlan sekmesi ile yeni twitter web sayfasında olduğu gibi aktiviteleri görebiliyorsunuz
  • #Keşfet sekmesi ile Trend olan twitter konularının yanında artık görsel haberleri ve tweet’leri fotoğraf ve video olarak görebilirsiniz
  • Birden fazla twitter hesabınızı aynı uygulamadan kullanabilirsiniz

gibi yeni özellikler geldi.

Twitter yazımızı Twitter’ın videosu ile bitirelim.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0qqDy5BmYKE]
Facebook

Yenilen facebook uygulamasını https://market.android.com/details?id=com.facebook.katana adresinden ya da Android Market uygulamasından indirebilirsiniz. Yeni facebook uygulamasında tasarım contextual-design şeklinde yapılmış ve daha kullanışlı bir uygulama haline gelmiş. iPad uygulamasındaki gibi tasarım daha kullanıcı dostu ve daha işlevsel olmuş.

 

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi bu iki uygulama akıllı telefon kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamaların başında geliyor. Bu iki uygulamanın tasarımlarındaki düzenlemelerin kullanıcı dostu ve oldukça işlevsel olmasının dışında aslında farklı bir de yararı var. Apple iPhone ve Android cihazlar karşılaştırıldığında akla gelen ilk yorumlardan bir tanesi iPhone / iPad’deki uygulamaların tasarımlarının daha iyi olmasıydı. Android’in kendisini sürekli yenilemesi, cihaz üreticilerinin Apple cihazlarının performansını ve şıklığını aratmayacak şekilde yeni cihazlar lanse etmesi ile iOS ve Android arasındaki farkın her geçen gün daha hızlı kapanmasını sağlıyor. Bu tür gündelik hayatta sık kullandığımız uygulamaların Android sürümlerinin de bu kadar şık ve işlevsel olması ile Android’in yükselişi daha da ivme kazanıyor 🙂

 

Sağlıcakla Kalın…

“Twitter ve Facebook Android Uygulamaları Yenilendi” için 7 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir