Kategoriler
Genel

Turkcell T20 AppInstaller ile Uygulama Yükleme Konumunu Seçin

Turkcell T20’de daha önce uygulamaları telefonunuzdan SD karta nasıl taşıyacağınızı aktarmıştık ancak bu yöntemler biraz zahmetliydi. Bu yazımızda çok kolay bir yöntemle uygulama yükleme konumunu nasıl belirleyeceğinize değinelim.

T’20’de uygulama yükleme konumunu değiştirebilmeniz için telefonda önyüklü olarak gelen AppInstaller uygulamasını 1 kez çalıştırmanız yeterli. Aslında AppInstaller’ı telefonunuza .apk uzantılı Android uygulamaları, oyunları yüklemek için kullanıyoruz. Bunun dışında ise uygulamayı çalıştırdığınızda Ayarlar -> Uygulamalar bölümüne başlangıçta gözükmeyen yeni bir menü ekleniyor: Tercih edilen yükleme konumu.

Tercih edilen yükleme konumuna tıkladığınızda başlangıçta Sistem karar versin seçeneğinin seçili geldiğini göreceksiniz. T20 Rom’uyla önyüklü gelen uygulamalar nedeniyle zamanla telefonda yer sıkıntısı başladığını biliyoruz. Bu önyüklü uygulamaları maalesef yine SD karta taşıyamıyoruz ancak Çıkarılabilir SD kart seçeneğini seçtiğinizde indirdiğiniz / indireceğiniz uygulamalar artık doğrudan SD karta indirilmiş olacak.

Başka ek uygulama gerektirmeden bu basit adımla artık telefonunuzun uygulamaları SD karta indirmesini sağlayabilirsiniz. AppInstaller’ı daha önce çalıştırmamış kullanıcılarda bu menünün gözükmüyor olması çok doğal. T20’de başlangıçta bu menünün açık gelmesi çok daha güzel olurdu.

Sağlıcakla kalın 🙂

“Turkcell T20 AppInstaller ile Uygulama Yükleme Konumunu Seçin” için 18 yanıt

Benim olmuyor dediginiz gibi Tercih edilen hafızayı Sd kart yaptım ama bir şey indirmeye çalıstıgımda Yeterli depolama alanı yok diyor ama SD kartta daha 3 gp boşluk var.

AppInstaller dosyasını açtığımda SD kartında uygulama yok diyor. resmde gösrediğin seçenekler çıkmadı..

Merhaba, SD kart takılı mı telefonunuzda? Öncesinde Google Play’den indirdiğiniz bir uygulamayı SD kartına taşıyıp ondan sonra AppInstaller’ı tekrar deneyebilir misiniz.

merhaba t20 kullanıyorum , hafıza kartınndaki dosyalarım telefona aktarmak istiyorum ama bir tüelü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, daha önce Hi Suite ve Wondershare Mobile Go uygulamalarını tanıtmıştık. Bu yazılarımızda anlatıldığı şekilde telefonunuzu bilgisayarınıza bağlarsanız hafıza kartındaki dosyalarınızı (resim, müzik gibi kategorilerde) görebilirsiniz.

telefonum motorola motoluxe. google playden appinstaller programlarının hepsini denedim hiçbirinde indirdiğimde ayarlarda öyle bir kısım çıkmadı. neden acaba ?

vay be ALLAH RAZI OLSUN 3 gün uğraşsam bulamazdım ya program bi türlü inmiuyordu aptallaşmıştım neredeyse cihazı sa
tıyyordum

t20 telefonuma yüklediğim oyunlar hata veriyor çoğu oyunu açamıyorum bunun için flash programımı lazım 8 gb lık hafıza kartım var telefona oyunu çok yüklediğim zaman donuyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim…

t 20 kullanıyorum bazı uygulamaları sd karta taşıyamıyorum .sd karta taşı butonu aktif hale gelmiyor apps2 sd proğramını yükledim yine aynı sonuç.tlf hafızası az olduğundan watsapp proğramını taşımak istiyorum olmuyor.appsproğramında whatsapp only rom kısmında gözüküyor tşkler.

Arkadaşlar lutfen yardimci olun dediginizi yaptim ama olmadi lutfen bi yardimci olun allah rizasi oicin

merhaba turkcell t 20 kullanıyorum uygulama indirdiğimde hafıza yok diyor soylediğiniz programı kullanıyım dedim hafıza kartında uygulama yok diyor nasıl uygulama atıcam hafıza kartına

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir