Kategoriler
Genel

USB Bağlantı ile Bilgisayarınızda Android Telefondaki İnterneti Kullanın

android-usb-tethering

Daha önce Android Telefonu Wireless Modem Olarak Kullanma ve Android 2.2′de Wi-Fi Spot Ayarları yazılarımızda Android telefonunuzdaki interneti wireless modem gibi kullanabilme özelliğini anlatmıştık. Sizlerden gelen sorular üzerine bu yazımızda telefondaki interneti USB bağlantı ile nasıl paylaşacağımızı anlatacağız. Böylece Wireless özelliği bulunmayan masaüstü bilgisayarlarınızda da interneti paylaşabilir olacaksınız. Paylaşacağınız internet telefonunuzdaki hatta internet olabileceği gibi Wireless bağlantı da olabilir.

USB ile internet paylaşımını Google Play Store’daki USB Tethering /Tether uygulaması ile yapacağız. Uygulamayı indirdikten sonra USB ile bilgisayara bağladığınızda otomatik olarak uygulama açılacak. Enter USB Tethering frame butonuna tıklayın.

USB Tethering HomeScreen

Ardından açılan ekranda USB bağlantısı seçeneğini aktif hale getirin. (USB bağlantı için bunu seçmeniz gerekiyor, bu uygulama Wireless olarak paylaşmak isterseniz Taşınabilir kablosuz ortak erişim noktası seçeneğini kullanabilirsiniz.)

Bu adımdan sonra bilgisayarınız telefonunuzdaki interneti kullanmaya başlayacaktır.

Not: Uygulamanın çalışabilmesi için öncelikle Google/Android USB Driver kurmanız gerekiyor. Bunun için How to Install USB Tethering driver butonunu kullanabilir, Android Devices: Tethering and Portable Wi-Fi Hotspots yazısını inceleyebilir, http://developer.android.com/tools/extras/oem-usb.html#InstallingDriver sayfasında farklı cihazların USB Driverlarına ulaşabilirsiniz.

Android-usb-tethering-usb-driver

Google USB Driver kurulumunda sorun yaşarsanız HiSuite uygulaması ile ilgili Turkcell T20 İçin Hi Suite Android Smart Device Manager ve Turkcell T20 Driver Kurulumu Yapma Alternatif Yol yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Bu uygulamanın kurulumunu yapabildiğinizde de sorun kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın 🙂

“USB Bağlantı ile Bilgisayarınızda Android Telefondaki İnterneti Kullanın” için 3 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir