Kategoriler
Genel

TT175 Parmak İzi Kullanımı Nasıl Yapılır?

Türk Telekom grubunun çıkardığı Android tabanlı ilk akıllı telefon olan TT175’in ön plana çıkan ve kendisini rakiplerinden ayıran en büyük özelliği parmak izi sensörü bulunması. TT175 Parmak İzi tanıma özelliği sayesinde cihazınızı pin kodu veya giriş şekli tanımlamadan iPhone Touch ID gibi kolaylıkla sadece 0.5 saniyede açabiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere TT175’te bulunan parmak izi sensörünü nasıl ayarlayacağınızı ve kullanacağınızı anlatacağız.

TT175 Parmak İzi Tanımlama

  • Ana panelde bulunan Ayarlar menüsüne giriş yapınız.

TT175_Parmak_izi_tanima_androidturkey.net_1

  • Ayarlar menüsünün Kişisel kategorisinde yer alan Parmak İzi seçeneğine tıklayın.

TT175_Parmak_izi_tanima_androidturkey.net_2

  • Parmak İzi ekranında Parmak İzi Listesi altında bulunan Parmak İzi Ekle butonuna tıklayın. Sonrasında hangi parmağınız ile TT175’i açmak istiyorsanız telefonunuzun arka kısmında kameranın hemen altında bulunan Parmak İzi sensörüne yerleştirin. Parmağınızın değişik noktalarını dokundurup elinizi kaldırıp çekin ve progressin %100 olmasını bekleyin.

TT175_Parmak_izi_tanima_androidturkey.net_4

TT175_Parmak_izi_tanima_androidturkey.net_5

  • Parmak İzi tanımlama işleminiz gerçekleştikten sonra alt kısımda çıkan Tamam butonuna tıklayın. İsterseniz sol kısımdaki Ad Değiştir butonuna tıklayıp parmak izi tanımlamasına bir isim verebilirsiniz. Böylece telefonunuzu birden fazla kişi kullanıyorsanız o kişilerin de parmak izini tanımlamalarını sağlayabilirsiniz.
  • Parmak izinizi tanımladıktan sonra Parmak İzi ana menüsüne geliyorsunuz. Bu aşamadan sonra telefonunuz için bir giriş yöntemi belirlemeniz gerekiyor. Öncelikle Ekran Kilidini Parmak izi ile aç seçeneğine tıklayın.

TT175_Parmak_izi_tanima_androidturkey.net_6

  • Ekran Kilidini Parmak izi yardımıyla aç seçeneğini aktifleştirince sizi Ayarlar altındaki Güvenlik sekmesine yönlendiriyor. Ekran Güvenliği altında Ekran Kilidi seçeneğine tıklayın.

TT175_Parmak_izi_tanima_androidturkey.net_7

  • Bu kısımda telefona giriş yöntemini seçmeniz gerekiyor. Telefona giriş yapma yönteminizi PIN, Şifre ya da Şekil olarak ayarlayabilirsiniz.

TT175_Parmak_izi_tanima_androidturkey.net_8

“TT175 Parmak İzi Kullanımı Nasıl Yapılır?” için 22 yanıt

Rica ederiz Sezer Bey, başka sorularınız olursa memnuniyetle cevaplayabiliriz.

Merhaba Hüseyin Bey,

Tanımlama yaptıktan sonra mı çalışmamaya başladı biraz detaylı anlatabilir misiniz sorunu?

Parmak izi tanımlama yaptıktan bir süre sonra artık algılamamaya başladı. Ne yeni bir tanımlama yapılıyor ne de telefon kilitliyken dokununca telefonun ekran ışığı yanıyor. Sanki orada sensör yok gibi davranıyor. Ne yapmam gerekli bilen varmı?

Merhaba Yücel Bey,

Yeni tanımlama yapmadan daha önce tanıttığınız kaydı silin. Telefonunuzu yeniden başlatın ve sonra parmak izi menüsünden parmak izinizi yeniden tanımlamayı deneyin.

Dwnedim hatta telefonu fabrika ayarlarina geri döndürdüm fakat bir değişiklik yok. Servise gönderdim oradan bilgi almakta imkansız. Hiç yakışmadı bu Türk Telekom a

Kardesim bu telefonu alalı 3 gün oldu hic memnun deilim parmak izi özelliği var ama bi türlü ekran kilidini parmak izimle açılacak şekikde ayarlayamadim sadece görsel olarak koymuşlar sanırım bide şarjı hic dayanmiyor fazla kurcalamadıqım halde günde 2 kez şarja takıyorum lütfen birisi beni bu konuda bilgilendirirse sevinirim

Merhaba Mehmet Bey,

Parmak izinizi tanımladıktan sonra güvenlik kısmından ekran kilidini açma yönetmini Şifre ya da PIN olarak belirledikten sonra parmak izi ile telefonunuzu açmaya başlayabilirsiniz.

Parmak izi tanimalamasliyla ilgili olan yaziyi okudum ama olmuyor. Ne yaptiysam bi turlu parmak izi olusmuyor. Cvp verirsenz sevinirim.

Merhaba Gülistan Hanım,

Adımları takip ettiyseniz yapmış olmanız gerekiyor hangi adımda takıldığınızı ya da hata aldığınızı iletirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Tanimlama islemi yapilmiyor. Yani aynen anlattiginz gibi yapyrm ama hicbir sekilde parmagi tanimiyor. Hicbir degisiklik olmuyor

Tanimlama islemi yapilmiyor. Yani aynen anlattiginz gibi yapyrm ama hicbir sekilde parmak tanimlanmiyor.

Slm parmağınızı üstüne basıp basıp çekin yani beyaz yerleri kırmızı yapın tamamdır hiç bilmiyosan da kullanma kılavuzunu aç bak

Deniyorm ama olmuyor iste. Tabi ki de Kullanma klavuzuna baktm. Bide ekran kirmizi zaten beyaz deil ki 🙁 🙁

Arkadaslar bahsedilen adimlari uyguladiktan sonra yapmaniz gereken sey, yani ben hepsini yaptim telefonumu parmagimi dokundurarak acmak istiyorum diyorsaniz eger, parmaginizi oraya koyduktan sonra hafif ileri geri hareketi yapin. Anca oyle okuyor

Parmak izi okuyuca bir süre sonra parmak izimi algılamıyor. Kalibre ettiğimde normale dönüyor ama sürekli kalibre etmek zorundayım. Şarj konusuna gelince benim telefonumun şarjı gayet iyi. Telefonu elimden düşürmememe rağmen günde 1 kez şarja takınca bütün gün idare ediyor beni. Tek sorunum parmak izi. Onu nasıl düzeltebilirim?

Telefonumun parmak izi okuyucusu çalışıyordu ama farklı sorunları vardı garantiye gönderdim ve şimdi parmak izi okuyucusu çalışmıyor tekrar mı garantiye göndermeliyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir