Kategoriler
Genel

Android 6.0 Marshmallow Uygulamaları SD Karta Taşıma

Android akıllı telefon kullanıcıları Google Play’den indirdikleri uygulamaları çoğu zaman SD karta taşımak isterler. Şuan Türkiye’de kullanımda olan birçok giriş seviyesi ve orta seviye Android işletim sistemine sahip telefonlar 8 GB ve 16 GB dahili hafızaya sahip.

Android 6.0 öncesindeki cihazlarda uygulamaların SD karta taşınması sorun olurken bu problem Marshmallow sürümünde kolaylaştırılmış. Son kullanıcılar genelde fotoğraflarını dahili belleğe kaydediyor. Bu yüzden fotoğraf, video ve bir de uygulamalar dahili hafızada yer kapladığında bir süre sonra bellek dolu hatası alabiliyorlar.

Bu noktada çözümlerden birisi de uygulamaları SD karta taşımak oluyor. Bu bilgisayarlarda dosyaları C sürücüsünden D sürücüsüne taşımaya benzetilebilir.

Android 6.0 Marshmallow’da Uygulamalar SD Karta Nasıl Taşınır?

  • Telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriş yapınız.
  • Ayarlar seçeneğinin altında bulunan Depolama ve USB seçeneğine tıklayın.
  • Depolama ve USB ekranında en alt kısımda çıkarılabilir depolama alanı bölümünde SD kart detaylarını göreceksiniz.
  • Bu bölümün altında SD kartı formatlayabilir aynı zamanda uygulama ve diğer içeriklerinizi bundan sonraki zaman için SD karta taşımayı ayarlayabilirsiniz.

“Android 6.0 Marshmallow Uygulamaları SD Karta Taşıma” için 5 yanıt

Slm aynen bendede öyle bir seçenek çıkmıyor yalnızca sil ve biçimlendir var ve telefonum ağırlaştı yer kalmadı yokmu bunun çözümü, eskiye dönmek istiyorum bi çaresi yoksa

Uygulamayi secip icine gir orda kullanilan depolama birimi diyor tamama tikla orda goruceksin zaten

Yaa lg g4 stylus kullaniyorum uygulam yoneticisi yok bilgilerden sd karta aktar diye biseyde yok uygulama ayrintilarinda tamam diye bir yer var orda sd kart diyo ora baskyom sd larta tasiniyo diyo ama dahili dep piriminden hafiza azalmiyo. Nasi aktarabilirim yaa lutfen yardimci olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir