Kategoriler
Genel

TT175 Klasör Şifreleme Özelliği

TT175 kullanıcılar için oldukça fazla yararlı özellik barındırıyor. Normalde 3. parti bir uygulama ile edinilebilecek özellikler TT175’te hali hazırda geliyor. Android işletim sisteminde klasör şifreleme gibi uygulamalar Google Play Store’da ücretli olarak sunulmaktayken TT Launcher ile birlikte ücretsiz bedava bir klasör şifreleme ve uygulama gizleme özelliği yer almaktadır. Geçtiğimiz hafta sizlerle TT175’te nasıl uygulama gizlenir konusunda bir yazı yazmıştık. Bu hafta ise klasör oluşturup oluşturduğunuz klasörü şifrelemeyi anlatacağız.

TT175’te Nasıl Klasör Şifrelenir?

  • Öncelikle uygulamaları parmağınızla taşıyıp üst üste getirin ve klasör oluşturun. Oluşturduğunuz klasöre isim verdikten sonra klasör başlığının sağ kısmında bulunan kilit simgesine tıklayın.

TT175 Klasör Şifreleme 1

TT175 Klasör Şifreleme 2

  • Kilit ikonuna tıkladıktan sonra cihazınız sizden daha öncesinde oluşturmuş olduğunuz deseni girmenizi isteyecektir.

TT175 Klasör Şifreleme 3

 

  • Kilit şeklinizi ya da deseninizi girdikten sonra açılan ekranda klasörünüzün içinde bulunan uygulamaları görebilirsiniz. Ekranın sağ üst kısmında bulunan kilit simgesine tıklayarak klasörü şifreleyip kilitleyebilirsiniz.

TT175 Klasör Şifreleme 4

“TT175 Klasör Şifreleme Özelliği” için 5 yanıt

Turk telekom TT 175 telefonumun gizli uygulamalar ekran sifresini unuttum nasil acabilirim tekrar

Merhaba İsa Bey,

Cihazı hard reset yöntemiyle herseyi silmeniz gerekiyor. Öncesinde önemli dosya ve rehberinizi yedeklemenizi öneririz.

Merhabalar , daha onceden dosyalari kilit koyuyordum ama birgun telim kendiliginden kapandi foat yazilari falan cikti ve sonra kendine geldi.O gunden sonra klosor olusturmak istedigim dosyalara isim verirken yaninda kilit isareti cikmiyor nasil yapabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir