Kategoriler
Genel

Avea inTouch 4 Yavaşlama Sorunu

Avea’nın kendi markalı telefonu Avea inTouch 4 geçtiğimiz sene piyasaya çıkmıştı. Üzerinden yaklaşık 1 sene geçmesine rağmen operatör telefonları arasında ilk defa işletim sistemi güncellemesi alarak Lollipop 5.0‘a yükselmişti. Geçtiğimiz hafta yazdığımız yazılarda Avea inTouch 4’e Lollipop Güncellemesi nasıl yüklenir konulu incelememizi sizinle paylaşmıştık. Eğer siz hala Android 5.0 Lollipop’a geçiş yapmadıysanız yazımızı okuyarak geçişinizi yapabilirsiniz.

avea-intouch-4-hızlandırma

Avea inTouch 4 cihazınızda bazı yavaşlama, takılma ve kasma sorunları yaşıyorsanız öncelikle telefonunuzda kullanmadığınız fotoğraf ve uygulamalarınızı silmelisiniz. Bunun için Ayarlar -> Uygulamalar seçeneğini izleyebilirsiniz. Aynı menüde her uygulamanın kullanmış olduğu ve telefonunuzdan fazladan yer kaplayan uygulama önbellek dosyalarınızı silmeniz sizi kısa süreliğine rahatlatabilir.

Diğer yöntem ise Android cihazınızdaki önyükleyici arayüzü yani launcher’ı değiştirmeniz olacaktır. Avea Tema ismindeki Yandex.Shell tabanlı launcher’ı silerek Google Play Store’dan daha hızlı çalışan bir launcher yükleyebilirsiniz. Eğer telefonunuzda bir uygulamayı çalıştırırken donma ve kasmalar yaşıyorsanız RAM kaynaklı bir sorun da olabilir bunun için RAM Booster ve benzeri uygulamalar ile arka planda çalışan gereksiz uygulamaları tamamen kapatarak RAM tasarrufu sağlayabilirsiniz.

“Avea inTouch 4 Yavaşlama Sorunu” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir