Kategoriler
Genel

Android’de Çocuklar İçin Ekran ve Uygulama Kısıtlama Limitly ile Çok Basit

Mobil teknolojiler her geçen gün daha fazla hayatımızın içinde yer alıyor. Uygulama dünyası hızla gelişiyor ve cihazlarımızı ailemiz ve yakın arkadaşlarımız ile paylaşmak durumunda kalabiliyoruz. Bazen ebeveyn olarak çocuklarımıza akıllı telefonlarımızı ve tabletleri veriyoruz. Ödevlerini yapmaları için bazen de oyun oynayıp eğlenceli zaman geçirmelerini istiyoruz. Ancak her zaman işler yolunda gitmeyebiliyoruz ve çocuğunuzun telefonundaki davranışlarını kısıtlayıp limit koymak isteyebiliyorsunuz.

Limitly Android App

Limitly telefondaki uygulama ve ekranı kısıtlayıp limitlendirmekle ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan Android platformunda bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Limitly ile telefonunuz çocuğunuzdayken hangi uygulamaları ne kadar süre kullanması gerektiğini belirleyip limit koyabiliyorsunuz. Limitly PIN şifresi ile çalıştığı için tamamen güvenli bir şekilde koruma ve kilitleme sağlıyor. Örneğin bir Candy Crush uygulamasının sizin belirdeğiniz haftada günde hatta belirlediğiniz günün hangi saatlerinde çalışması gerektiğini Limitly ile belirleyebiliyorsunuz.

Limitlediğiniz uygulamaları açmaya çalışan kullanıcının göreceği mesaj metinlerini dilediğiniz gibi düzenleyip, telefonun kullanımıyla ilgili detaylı raporlara ulaşabiliyorsunuz. Karantina modu ile tüm yeni yüklenen uygulamaları bloklayıp açılmasını engelleyebilirsiniz. Onlarca uygulama arasında kaybolmamak ve düzenli bir limitleme listesi hazırlamak için uygulamalarınızı kategorize edebiliyorsunuz.

Pumpic tarafından geliştirilen Limitly uygulamasını Google Play Store uygulama mağazası üzerinden bu linkten indirebilirsiniz.

Limitly Ekran Kontrol Uygulaması 1Uygulamayı yükledikten sonra sizden sonraki girişleriniz ve güvenliğiniz için 4 haneli bir PIN şifresi belirlemenizi istiyor. Şifrenizi unutmamanızı öneriyoruz.

Limitly Ekran Kontrol Uygulaması 2Şifrenizi belirledikten sonra kullandığınız Android işletim sistemi versiyonuna göre sizden bazı izinler isteyebilir bunlara onay vererek bu ekranı atlayın.

Limitly Ekran Kontrol Uygulaması 4Limitly ile ilgili sistemsel izinleri verdikten sonra açılan ana ekranda tüm uygulamalar alfabetik olarak listeleniyor. Uygulama listeleme ekranında istediğiniz uygulamanın sağ kısmında bulunan üç nokta işaretine tıklayarak bloklama ya da limitleme, uygulama gurubuna ekleme ve limitleri yönetme işlemlerini seçip gerçekleştirebilirsiniz.

Limitly Ekran Kontrol Uygulaması 5Limitleme detaylarında uygulamayı haftanın Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinden herhangi birinde uygulamayı tüm gün engelleyebilir ya da belirli bir saatte kullanımlasına izin verebilirsiniz.

Limitly Ekran Kontrol Uygulaması 7Limitly uygulamasında kritik durumlar için karantina modu bulunuyor. Karantina modunu etkinleştirdiğinizde telefonunuza yüklemiş olduğunuz tüm yeni mobil uygulamalar bloklanıyor ve açılması kullanılması engelleniyor.

Limitly Ekran Kontrol Uygulaması 8Engelleyip limitlediğiniz uygulamalar açılmak istendiğinde Limitly bazı mesajlar gösteriyor, esnek bir içerik yapısına sahip uygulama sayesinde çıkacak mesaj metinlerini de istediğiniz gibi kendi dilinize uygun şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

Limitly Ekran Kontrol Uygulaması 9Ayrıca eğer şifrenizi değiştirmek isterseniz Settings yani Ayarlar ekranından başlangıçta belirlemiş olduğunuz şifreyi tekrar değiştirebiliyorsunuz. Limitly ücretli mi diye sorabilirsiniz, Limitly tamamen ücretsiz bir uygulama. Limitly’i telefonunuzdan kaldırmak isterseniz Ayarlar kısmından Uninstall butonuna basıp şifrenizi girerek uygulamayı silebilirsiniz.

Artı: Limitly uygulaması hızlı çalışması ve düşük dosya boyutuyla dikkat çekiyor. Ebeveynler için oldukça faydalı özellikler sunan uygulama gayet temiz ve hoş bir tasarıma ve grafik yapısına sahip. Eğer telefonunuzu belirli zamanlarda belirli uygulamalara karşı limitleyip kilitlemek istiyorsanız kesinlikle Limitly uygulamasını akıllı cihazlarınıza yüklemelisiniz.

Eksi: Uygulamanın olumsuz taraftalarını çok bulamadık. Genel anlamda tasarımı güzel ancak ilerleyen zamanlarda telefon üzerinde daha fazla hakimiyet sağlayıcı özellikler eklenebilir.

Google Play İndir Logosu

“Android’de Çocuklar İçin Ekran ve Uygulama Kısıtlama Limitly ile Çok Basit” için bir yanıt

öneri olarak, engellenen uygulamalara girildiğinde küçük bir sayaç gösterebilir kalan zamanı görebilmek için veya zaman az kaldığında mesela 5 dk (bu sürede ayarlanabilmeli) uyarı çıkabilir. kapanma uyarısı soft ve instant olarak var fakat yetersiz olmuş. ayrıca tum gunlerde aynı sınırlamayı yapmak isterseniz tek tek 7 gunu girmeniz gerekiyor. tüm günlere uygula diye bir seçenek olmalıydı. geliştirilirse güzel uygulama bence

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir