WhatsApp Messenger ile Ücretsiz Mesajlaşın

0

WhatsApp Messenger Android, iPhone, BlackBerry, Nokia gibi birçok cihazda çalışan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamayı biraz MSN gibi de düşünebiliriz. Tıpkı Facebook Messenger, MSN uygulamalarında olduğu gibi mesajlaşmanın yanısıra resim ve müzik dosyaları da paylaşabilmekteyiz.

WhatsApp Messenger hesabı oluşturduğunuzda rehberinizde kayıtlı kişiler otomatik taranır ve bu uygulamayı kullanan kişiler görüntülenir. Listeden bir arkadaşınızı seçerek birebir yazışabilir ya da grup halinde çoklu yazışmalar yapabilirsiniz. Kendi durumunuzu ayarlayabilir (evde, işte, uygun, meşgul, uyuyor, vs.) ve arkadaşlarınızın güncel durumlarını görebilirsiniz.

Veriler WhatsApp Messenger ile internet üzerinden dataya çevrilerek taşındığından SMS gibi ücretli değildir. Arkadaşlarınızı da bu uygulamayı kullanmalarına teşvik ederseniz rehberinizdeki birçok kişiyle ücretsiz yazışabilir, dosya gönderebilirsiniz.

Android Market Uygulama Linki:  https://market.android.com/details?id=com.whatsapp&feature=apps_topselling_free

QR Code:

qrcode
Uygulamayı indirdiğinizde telefon numarınızı girmeniz gerekmekte. Bundan sonra sizin için bir kayıt oluşturulacak. Ardından diğer kişilere görünecek adınızı girmeniz gerekmekte.

Ayarları yaptıktan sonra arkadaşlarınızla tekli veya grup halinde yazışmalar başlatabilirsiniz.

Uygulama rehberinizdeki kişileri otomatik tarayacak ve WhatsApp Messenger kullanan kişilerin listene ekrana getirecektir. Yazışırken resimler, dosyalar da gönderebilirsiniz.

Uygulamaya ait bir videoyu da izleyebilirsiniz:

Bakalım bu tür uygulamalar SMS’in sonunu getirebilecek mi :)

Sağlıcakla kalın :)

HENÜZ YORUM YOK

  • Evet uygulama internet bağlantısı gerektiriyor. Uygulama gayet kullanışlı ve kullanıcı sayısı da bir hayli fazla. Wireless bağlantısı ile ya da internet paketiniz üzerinden uygulamayı rahatça kullanabilirsiniz.

 1. blackberry telefon kullanıyorum 300mb normal internet paketim war benm whatsapp kullanımım internet paketimden mi qidiyor yoksa normal ücretlendiriliyor mu?

 2. Yurt disindan gelenler Türkiyede Turkcell karti Internetli alip whatsapp üzeri almanyadaki kontaklari ile konusabilirmiyiz. Bir bilginiz varsa lütfen beni bilgilendirin. Tesekkürler!

 3. Mehmet ben t-20 telefon kullanıyorum whapp da profil resmi koymak istiyorum ama yapamıyorum yardım edebilirmisiniz tsk. Murvet

 4. mrb benim 2 telefonum var şarz yüzünden iphone 4s birde galaxy 3 var iphone fazla kullanmıyorum ama hattımı taktığım zaman eski(rehberdeki) arkadaşlarımın listede ismini göremiyorum

 5. bu resimli anlatım da numarayı yazdıktan sonraki çıkan isim yazma bölümüne kadar geldim ancak ismi yazıyorum internete baglanıp sonra tekrar deneyin diyor ve internet oldugu halde ismi yazıp tamam diyorum aynı sorunu veriyor . telefon xperia arc s

 6. babacığım yardım eder misin ? internet paketim var 300 mb whatsap’dan yazdıklarım gitmiyor , wifi’ye bağlanınca ileti yazabiliyorum ve bana ileti öyle geliyor ancak .. lütfen yardım eder misiniz ? hattım avea.

 7. Numaramı degistirdim ve whatsapp uygulamam silindi eski numaramdan tekrar açamıyorum bu durumda whatsapp hesabımı nasıl silebilirim yardım edin lütfen

  • Merhaba, Avea’nın sitesinde şöyle bir açıklama var: “Bu paket ile Facebook,Twitter ve Foursquare’e bağlanabilirsiniz. Üstelik bu sitelerden yönlendiğiniz diğer siteler de paketinize dahildir, ek ücret ödemezsiniz.” Paket kapsamında belirtilen uygulamalar üzerinden Whatsapp’a geçilemeyeceği için paketten karşılamayacak gözüküyor ama yine de Avea çalışanlarına sormanızda fayda var.

 8. Slm arkadaşlar ben whatsapp programını yeni indirdim 4 5 mesaj atarken artık atamıyorum yazı yazarken yazdığım kutucunün içinde ufak bir saat gürün tusu çıkıyor acaba nden i nedir internet paketim de var üstelik 1gb internetim var

 9. gençler şey sorcam whats app la wifi ile venezuella dan bir arkadaşımla konuşuyorum turk telekoma extra ücret gelir mi . evimiz de sınırsız internet var?

CEVAP VER