Kategoriler
Genel

T10 E-Posta Ayarları Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda T10’da email ayarlarının nasıl yapıldığını ekran görüntüleri ile anlatmaya çalışacağız. Bu konuda hem google search’te hem de blog’umuzda aramalara rastladığımız için bu yazıyı yazmaya karar verdik. Bunun dışında T10 ve Android ile ilgili sorularınızı lütfen bize yazın:)

Yazının Devamı İçin …

1- İlk olarak T10 ana ekran’daki E-posta icon’unu tıklıyoruz:)

2- Gelen Email ayar ekranında mail adresimizi ve şifremizi giriyoruz ve ileri’yi seçiyoruz

3-  Gelen Ekran’da Hesap türünü seçiyoruz. Eğer bir kurumsal MS Exchange hesabı tanımlayacaksak Exchange, bir Pop3 ya da IMAP hesabı tanımlayacaksak ilgili hesap türünğ seçiyoruz. Bir çok eposta servis sağlayıcısı (Yahoo,Gmail,Hotmail …) pop3 protokolünü desteklemektedir. Yahoo’da pop3 protokolü için Yahoo Plus hesabı almanız gerekir. Biz kurumsal epostamızı tanımlayacağımız için Exchange’i seçeceğiz.

4- Daha sonra gelen ekranda kurumsal eposta hesabımızın ait olduğu Domain user id‘miz,  şifremiz ve mail sunucumuzun adresini girip İleri‘yi tıklıyoruz. Bu bilgileri bilmiyorsanız şirket IT yetkilisinden yardım alabilirsiniz.

5- Gelen ekranda e-posta için detaylı ayarlarımızı yapıyoruz. Bu ekranda sırası ile e-posta kontrol sıklığımızı (eğer push seçeneğini seçersek tüm epostalarımız anında T10’numuzun eposta uygulamasına düşecektir), e-psota uygulamamızda kaç günlük mail depolayacağımızı, birden fazla e-posta hesabımız varsa varsayılan hesabın hangisi olacağını, e-posta bildirim uyarılarını ve rehber bilgilerimizin senkronize edilip edilmesini istediğimizi seçiyoruz. Rehber bilgilerimizi senktronize etmemiz durumunda kurumsal adres listesi otomatikmen telefon rehberimize gelecek ve telefona eklediğimiz rehber bilgilerimiz kurumsal eposta sunucumuzda depolanacaktır.

6- Artık son ekrandayız:) Burada kurduğumuz e-posta hesabı için bir isim ve gönderilen emaillerimizde görünmesini istediğimiz Ad Soyad bilgilerini girip kurulumu bitiriyoruz..

Tebrikler! E-posta ayarlarınızı yaptınız… Artık tüm e-posta’larınızı T10’nunuzdan kullanabilirsiniz.  Aynı şekilde Yahoo, Gmail ayarlarını da yapmanız mümkün. Bu ayarları yapmak çok daha kolay, tek fark e-posta sunucu adresinizi(4.ekran) girmenize gerek yok, T10 seçtiğiniz e-posta sağlayıcısının sunucu adreslerini sizin için yapıyor:) Akıllı Cihaz ne de olsa 🙂

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..

“T10 E-Posta Ayarları Nasıl Yapılır ?” için 4 yanıt

Ben huawei p6ascend kullaniyirum ve e posta kurmaya çalıştığımda en sonki adımda bitti dediğinde sunucuya bağlanamıyor diyor bana nasıl yardımcı olabilirsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir