Kategoriler
Genel

CTIA 2011 – Samsung'dan 2 Yeni Tablet – Dünyanın En İnce Tabletleri

CES (Consumer Electronics 2011)  Amerika ve WMC (Mobile Word Congress) İspanya izlenimlerimizi sizlerle paylaşmıştık daha önceki yazılarmızda. Bu hafta yine Amerika’da CTIA Wireless 2011 organizasyonu başladı. Kongrede olamasak da sizler için edindiğimiz bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Yazının Devamı İçin

CTIA 2011 takip ettiğimiz kadarı ile yine Android işletim sistemli ürünlerle dolup taşıyor. İlk olarak Samsung uzun süredir beklenen iki tablet’ini CTIA 2011’de tanıttı.

Samsung Galaxy Tab 8.9 ve Samsung Galaxy Tab 10.1.

Samsung’un  ilk android tabanlı tablet’i olan Samsung Galaxy Tab tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Ipad kadar olmasa da iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. Bu ürüne olan ilgiden cesaret alan Samsung, 2 yep yeni tablet’ini tanıttı.

 

 

İlk olarak Samsung Galaxy Tab 8.9’a kısaca bir bakalım.

Yine tahmin edebileceğiniz gibi Android 3.0 Honeycomb işletim sistemi ve 8.9 Inch ekran’lı olan tabletin bazı önemli özellikleri şöyle :

  • 8.9” Ekran
  • 16GB ,32GB ve 64GB ‘lık WiFi ve WiFi+3G/4G modeller
  • 470gr ağırlığı ile inanılmaz hafif (iPad2 600 gr)
  • 1 Ghz Multi-Core CPU
  • 1280×1200 Çözünürlük
  • 3MP Arka Kamera – Flash Destekli
  • 1080P Full HD Video oynatma, 720P Kaydetme
  • 6000 Mah (Mili Amper) Batarya
  • Samsung TouchWiz UX (TouchWix UX’i yazımızın ilerleyen bölümlerinde anlatacağız)

 

 

 Ve Samsung Galaxy Tab 10.1

 

Galaxy Tab 8.9 ile bir çok özelliği benzer olan 10.1 de yine Honeycomb 3.0 işletim sistemi ve 10.1” ekran ile geliyor. Galaxy Tab 8.9’a göre biraz daha ağır olan Galaxy Tab 10.1’in ağırlığı ise 595 gr. Yani her iki cihaz da gerçekten şu anda iPad 2 dahil dünyanın en ince ve hafif tabletleri.

 

 

Vee Touch Wiz …

Samsung bu tabletlerinde fiziksel olarak yeniliklere gitmekle kalmamış aynı zamanda Samsung Touch Wiz denilen UI grafik tasarımını da uygulamış. Bildiğimiz ve beğendiğimiz Honeycomb ana ekranını Touch Wiz ile yenilemiş. Touch Wiz’de yeni ana ekran widget’ları , mini uygulama trayleri ve bazı yenilikler var. Henüz test edememekle birlikte Touch Wiz ana ekranının daha kullanışlı olduğunu seyrettiğimiz YouTube video’larından görebiliyoruz. Bu videolardan bir tanesini aşağıda izleyebilirsiniz.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=948TXlK8zb8]

Fiyat olarak da 499$ ve 599$’lık satış fiyatları ile her zamanki gibi önce Amerika’da satışa sunulan yeni Galaxy Tablet’ler rekabetin çok yoğunlaştığı tablet pazarına yeni bir soluk getireceği kesin. Ülkemizde de en kısa zamanda bu tabletleri satışta görebilmek dileği ile.

Sağlıcakla Kalın…

“CTIA 2011 – Samsung'dan 2 Yeni Tablet – Dünyanın En İnce Tabletleri” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir