Kategoriler
Genel

Yeni Bir Android Market Daha! Amazon Android App Store

 

 

Turkcell Uygulamalar, Google Android Market, Apple AppStore, Slide Me, Samsung App Store, GetJar, OVI, BB AppWord, Windows Market Place … Bunlar ilk 10 saniyede aklımıza gelen 10 ygulama marketi 🙂  Ve hayatımıza yeni bir market daha girdi bugün. Amazon Android App Store.

Yazının Devamı İçin

Bugün lansmanı yapılan ve daha açılmadan Apple ile mahkemelik olan Android Market’i… Evet yanlış okumadınız, daha açılmadan mahkemelik oldu Amazon Market. Apple AppStore isminin kendisine ait olduğunu iddia ederek Amerika’da Amazon Android App Store için dava açtı 🙂

Apple’in bir kaç ay evvel duyurduğu tüm Uygulama içerisinden yapılan satışların iTunes üzerinden yapılması gerektiği ve buna uymayan uygulamaların AppStore’dan kaldırılacağı uyarısı en çok Amazon’u zor durumda bırakmıştı. Zira Amazon, Kindle uygulaması ile Apple AppStore üzerinden ciddi satışlar gerçekleştiriyor. Bir anda Apple’ın bu kararı ile gelirinin %30’unu direkt Apple’a bırakmak zorunda kaldı. Ve çok geçmeden , bugün, kendi Uygulama Marketini hem de Apple’ın bir numaralı rakibi Android için bir uygulama marketini lanse etti.

Açılışın ilk gününde dünyaca ünlü Oyun geliştiricisi Rovio’un Angry Birds Rio oyununu tüm dünyada münhasır (exclusive) olarak 0.99USD‘den satışa sundu.

Amazon Android App Store’un diğer uygulama marketlerinden en büyük farkı, Test Drive! özelliği. Test Drive özelliği sayesinde  bir Android cihazınız olmasa bile her yerden (PC,WEB) almak istediğiniz uygulamayı önce test ediyor sonra alıyorsunuz. Yine iTunes gibi Amazon’un bugün sunduğu 1-Click Payment metodu ile uygulamaları satınalmanız mümkün.

http://www.amazon.com/appstore adresinden ziyaret edebileceğiniz Amazon App Store’da bir çok uygulama yer alıyor. http://amzn.to/getamazonappstore adresinden de Android Telefonlarınıza market yazılımını yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı nasıl indirip kullanacağınıza dair bir videoyu da bu linkten seyredebilirsiniz. Edindiğimiz bilgilere göre Amazon App Store’da Google Market’deki gibi her uygulama giremeyecek, sıkı bir denetimden geçen kaliteli uygulamalar yayınlanacak sadece. Bu arada malesef Amazon App Store da Türkiye’de kullanıma açık değil. Şu anda sadece Amerika’da hizmet veriyor. Kullanmanın bazı yolları var fakat bu yollar için Android cihazınızın bilinen ismi ile root’lanması yani admin kullanıcı şifresinin kırılması gereliyor.

Sağlıcakla Kalın…

“Yeni Bir Android Market Daha! Amazon Android App Store” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir