Kategoriler
Genel

Google Android Web Market’teki Yenilikler

Bildiğiniz gibi blogumuz Android Blogu fakat Global Uygulama marketleri ve Mobil uygulama dünyası hakkında bildiklerimizi sizlerle zaman zaman paylaşıyoruz.  Özellikle global uygulama marketlerini karşılaştırırken ilk olarak içerisindeki uygulama sayıları ile birbirlerini kıyaslıyor tüm dünya.

Apple AppStore 400.000 uygulamaya geldi, Android market ise 300.00 uygulamaya geliyorBu iki marketteki toplam indirme sayısı ise 13 Milyar’ı geçmiş durumda. Uygulama sayıları artıyor çok güzel fakat bu 400.000 uygulama arasında uygulama bulmak neredeyse imkansız hale geliyor. Uygulama marketindeki navigasyon çok zorlaşıyor ve de en önemlisi Uygulama marketlerinin temel direği olan geliştiricilerin uygulamalarından para kazanması, markette ön plana çıkması imkansız hale geliyor.

Google da bu navigasyon zorluğunun farkına varmış olacak ki Google I/O 2011’deki en önemli konulardan biri de Android Web Market’teki yapılan iyileştirmeler idi. Google blog‘unda tüm detaylarını bulabileceğiniz eklenen yeni kategoriler şöyle:

  • Yeni Top Uygulamalar
  • Editör’ün Seçimi
  • Top Uygulama Geliştiriciler
  • Bir tür yenilenmiş tavsiye motoru (Related Apps)
  • AppStore’daki Top Grossing kategorisi gibi İndirme sayısı Artan Uygulamalar

 

Bunun dışında yine Türkçe dil desteği gelen Google Android Market’te  (bu gelişme daha önce olmuştu) bir de uygulama ekran görüntüleri için daha kullanılabilir bir geliştirme yapılmış.  Aynen Facebook’taki resim galerisi görünümüne benzer şekilde ayrı açılan bir sayfada uygulama ekran görüntülerini görmek, resimler arasında gezinmek  hatta resimleri döndürmek mümkün.

Android Market gelişmeye devam ediyor 🙂 Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi uygulama marketlerindeki sayıların artması beraberinde navigasyon sorunlarını da getiriyor.

Sağlıcakla kalın…

“Google Android Web Market’teki Yenilikler” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir