Kategoriler
Genel

Android Market'te Yine Droid Dream Virüsü

Geçtiğimiz aylarda sizlere Android Market’teki Droid Dream ve Android.Pjapps virüslerinden bahsetmiş ve bu virüslerden nasıl korunabileceğiniz konusunda bir yazı yayınlamıştık. Ve sonrasında bu yazımızda bir virüs tarama programını da incelemiştik.  Lookout firması tarafından yapılan açıklamaya göre Droid Dream virüsü yine markette bazı uygulamalarda görüldü.

Google’ın Android Market’te Apple gibi katı kurallar uygulamaması ve uygulama review (uygulama analiz) süreçlerinin çok yüzeysel yapılması nedeni ile ne yazıkkı böyle durumlar ortaya çıkabiliyor. Yapılan araştırmaya göre 10’dan fazla uygulamda Droid Dream virüsüne rastlanmış. Google bu uygulamaları marketten hemen çekti fakat daha önce sizlerle paylaştığımız Kill Switch uygulamasını çalıştırdığına dair bir bilgi açıklamadı.

Virüslü uygulama ve geliştirici firmaları aşağıda listeledik. Eğer bu uygulamardan birini indirdiyseniz tehlike altındasınız, zira bu virüs telefonunuzdaki kişisel verileri sizin izniniz ve haberiniz olmadan başka yerlere gönderiyor. Bu nedenle Android Market’ten uygulama indirirken mutlaka iki kez düşünün. Özellikle aşağıdaki uygulama isimlerinden de anlayacağınız gibi Tetris, System Monitor gibi çok genel uygulama isimleri ile bu uygulamalar Android Market’te yerini alıyor.

Geliştirici : Magic Photo Studio:
Sexy Girls: Hot Japanese
Sexy Legs
HOT Girls 4
Beauty Breasts
Sex Sound
Sex Sound: Japanese
HOT Girls 1
HOT Girls 2
HOT Girls 3

Geliştirici : Mango Studio:
Floating Image Free
System Monitor
Super StopWatch and Timer
System Info Manager

Geliştirici : E.T. Tean:
Call End Vibrate

Geliştirici : BeeGoo:
Quick Photo Grid
Delete Contacts
Quick Uninstaller
Contact Master
Brightness Settings
Volume Manager
Super Photo Enhance
Super Color Flashlight
Paint Master

Geliştirici : DroidPlus:
Quick Cleaner
Super App Manager
Quick SMS Backup

Geliştirici : GluMobi:
Tetris
Bubble Buster Free
Quick History Eraser
Super Compass and Leveler
Go FallDown !
Solitaire Free
Scientific Calculator
TenDrip

Sağlıcakla Kalın…

“Android Market'te Yine Droid Dream Virüsü” için 7 yanıt

Benim telefonuma bı uygulama ındırdım msj sesı falan uygulaması ondan 1 sonra telefon bı kapandı bıdaha acılmadı , acılıyor ama hosgeldınızyazısı geldıgınde kalıyor telefon oldugu gıbı pın kodu falan ıstemıyor hıc b ı sekılde ılerlemıyor ne yapmam lazım ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir