Kategoriler
Genel

Android’in Klavyesini Kullanmakta Zorlanıyor musunuz ? En İyi Android Klavye Programları Serisi 2: SwiftKey

Android için alternatif klavye uygulamaları yazı dizisine devam ediyoruz. Bir önceki yazımızda size Swype uygulamasından bahsetmiştik. Bu yazımızda en az Swype kadar başarılı bulduğumuz SwiftKey uygulamasından bahsedeceğiz. SwiftKey uygulaması TouchType firması tarafından geliştirilmiş ve Swype’dan farklı olarak Android Market’ten indirilebiliyor. 3.18 TL karşılığı indirilebilen SwiftKey’in üstelik ücretsiz beta sürümü de yine Android Market’te bulunuyor.

İlk bakışta diğer Android klavyelerinden çok farklı gibi görünmeyen SwiftKey, aslında öne çıkan özellikleri ile oldukça kullanışlı bir klavye. SwiftKey’in öne çıkan özellikleri kısaca şöyle :

  • Sembol ve nümerik karakterler için faydalı kısa yollar sayesinde yazımı çok kolay
  • Güçlü bir veritabanı var ve bu sayede bir çok Android klavye uygulamasına göre kelime tahmin yeteneği oldukça kuvvetli.
  • Bir harf yazdıktan sonra size 3 muhtemel kelime önerisi yapıyor çok hızlı olarak.
  • Özellikle ingilizce yazımda daha anlamlı olan bir özellik sayesinde kullandığınız kelimelerden cümlede daha sonra kullanacağınız kelimeleri hızlıca öneriyor size. Örneğin ingilizce olarak “Can we meet at the restaurant ?” cümlesinde siz “We” kelimesini yazdıktan sonra her han size önermeye hazır olarak “The”, “You” , “At” gibi kullanacağınız muhtemel kelimeleri ilgili yerlerde çıkarıyor.
  • Ve belki de en önemli özelliği bu uygulama sizin klavye kullanış stilinize göre kendini sürekli geliştiriyor. Yani kullanmaya başladıktan sonra klavyeniz sizinle özdeşleşiyor 🙂

Uygulamanın ücretsiz versiyonu Android Market linkinden indirebilirsiniz. Ücretli versyionu ise yine bu linkten indirilebilir. Yazımızı son olarak yine bir demo videosu ile bitirelim.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=t6poOrKoEf8&feature=player_embedded]

Sağlıcakla Kalın…

“Android’in Klavyesini Kullanmakta Zorlanıyor musunuz ? En İyi Android Klavye Programları Serisi 2: SwiftKey” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir