Kategoriler
Genel

Google Android Market Yenilendi ! Android Market 3.0.26 İncelemesi ve Yükleme Yolu

Google, Android Market Web sitesinde bir süredir bazı değişiklikleri yapıyordu ve bu değişiklikleri sizlerle paylaşıyorduk. Google 12 Temmuz’da Google yazılım geliştiricileri blogu olan android-developers.blogspot.com sitesinde yeni android market uygulamasını duyurdu. Android Market’in bu yeni versiyonu 3.0.26. Bu yazımızda sizlere yeni Android Market uygulaması hakkında bilgi vermeye ve yeni marketi nasıl yükleyeceğinizi anlatmaya çalışacağız.
Öncelike yazımıza yeni Android Market’in tanıtım videosu ile başlayalım.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5Pbo-d62ivY]

 

Tanıtım videosundan da görebileceğiniz gibi yeni Android Market’de tasarım tamami ile yenilenmiş. Bu değişikliğin temel amacı,  daha fazla kullanıcı deneyimi ve daha kısa adımda  uygulama satınalma deneyimini yaşama. 

Yeni Android Market bir çok filtre ile birlikte geliyor, uygulamayı ilk açtığınızda aşağıdaki gibi bir promosyon ekranı ile karşılaşıyorsunuz :

Bir çok filtreden bahsettik, bu filtreleri ekranı sola/sağa  kaydırmak sureti ile görebilirsiniz. Her bir filtre ayrı bir ekran olarak tasarlanmış. Var olan filtreler :

– Kategoriler

– Vitrindekiler

– En Popüler Ücretli Uygulamalar (Türkiye’de Açık Değil)

– En Popüler Ücretsizler

– En Çok Satılan Uygulamalar  (Türkiye’de Açık Değil)

– Ücretsiz Yeniler

– Trendi Yükselenler

 

Uygulama Detayına girdiğinizde ise yine yeni bir bilgilendirme ve kolayca yükleme seçeneği sizi bekliyor

Bu ekranda, uygulamanın yükleme sayısından, yorumlara, ekran görüntülerine kadar tek bir ekranda ulaşmanız mümkün. Uygulamanın kendi kendini güncellemesine izin verebiliyorsunuz. Yine aynı ekrandan uygulamayı yükleyip, çalıştırabiliyorsunuz :

 

Uygulamayı yükledikten sonra ise karşınıza çıkan ekrandan uygulamayı çalıştırabilmeniz ya da uygulamayı kaldırmanız mümkün  :

Bu yeni market uygulaması henüz Türkiye’de güncellenmeye başlanmadı ama Google’ın belirttiğine göre önümüzdeki haftalarda bir çok ülke ile birlikte Türkiye’de de market güncellemesi yapılacak ve bizler yeni market’i kullanmaya başlayacağız. Peki bu biz yeni Google Android Market’i nasıl yükledik 🙂

Eğer sizde önden yeni Google Android Market’i denemek istiyorsanız bu linkten market güncellemesini indirebilirsiniz. Yanlız baştan uyaralım bu yeni market linki Türkiye için değil, her ne kadar uygulama Türkçe olsa da uygulama oldukça yavaş ve Google Türkiye’de paralı içerik satışına izin vermemesine rağmen ücretli uygulamalara ait çalışmayan bazı linkler var. Google’ın Türkiye güncellemesini beklemenizi tavsiye ederiz fakat dediğimiz gibi meraklı son kullanıcılardan iseniz şimdiden deneyebilirsiniz 🙂

 

Sağlıcakla Kalın…

“Google Android Market Yenilendi ! Android Market 3.0.26 İncelemesi ve Yükleme Yolu” için 5 yanıt

Yeni market root edilmiş telefonlarda bile uygulama satın almaya izin vermiyor. Ücretli uygulamaları görüyorsunuz ancak satın alamıyorsunuz. En azından bende durum böyle.
Eski markete dönmek zorunda kaldım. Bunu tecrübe eden biri varmı?

Merhaba, Android Market artık Google Play Store adıyla hizmet veriyor. Android cihazınıza uygulama, oyun, vs. yüklemek için kullanabileceğiniz en güvenilir platform Google Play Store. Bunun dışında internette uygulamaların .apk uzantılı dosyalarını indirip de kurabilirsiniz ancak bu çok önerilen bir yöntem değil. Ayrıca Google Play’de cihazınıza uyumsuz bir uygulama kurmaya çalışırsanız sizi öncesinde uyarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir