Kategoriler
Genel

Zedge Ringtones & Wallpapers ile Android Telefonunuzda Doyasıya Müzik ve Resim Keyfi

Zamanla telefonumuzdaki resimlerden, zil seslerinden sıkılabiliyor ve değiştirmek istiyoruz. Özellikle zil sesini değiştirmek istediğimizde sıkıcı bir süreç bizi bekliyor. Önce zil sesini bulmamız, sonra da istediğimiz yerlerden kırpıp zil sesi olabilecek kıvama getirmemiz gerekiyor 🙂 Duvarkağıtlarımızı değiştirmek istediğimizde ise bilgisayarımızdaki resmin boyutları ile ilgili bir sıkıntı bizi bekliyor. Peki zaten bu problemlerin düşünülüp içinde çok fazla sayıda zil sesleri ve resimler barındıran bir uygulama olsa güzel olmaz mıydı? Zedge Ringtones & Wallpapers işte bu problemi gideren çok başarılı bir uygulama. Popüler tüm zil sesleri, şarkılar, resimler burada.

Uygulamayı Android Markette Zedge yazarak aratıp kolayca bulabilirsiniz.

Uygulama linki:

https://market.android.com/details?id=net.zedge.android

QR Code:

qrcode

Marketteki kategorisi Kişiselleştirme.

Uygulamayı başlattığımızda bizi 3 adet kategorinin karşıladığını görüyoruz. Kategorilerinin karşısında da kaç adet öğenin mevcut olduğu yazılı. Ekranın alt bölümünde ise indirdiklerimizi, favori olarak işaretlediklerimizi sonradan görebilmemiz için kısayollar düşünülmüş.

Wallpapers bölümünden duvarkağıtlarına erişebiliyoruz.

Duvarkağıtlarını görüntülerken filtreleme yapma şansımız da var. Bunun için telefonumuzun menü tuşuna basıyoruz.

Categories seçeneğine tıklıyoruz.

İstediğimiz kategorileri işaretleyip OK butonuna tıklıyoruz. Bu işlemden  sonra yalnızca seçili kategorilerdeki resimler görüntüleniyor. Örnek olarak Nature kategorisini seçelim.

Şimdi beğendiğimiz bir resme tıklayalım.

Resimde de gösterildiği gibi resmi telefonunuza indirebilir, paylaşabilir, favoriler kısmına ekleyebilir, ek bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Sağ alt kısımda ise bu paylaşımı yapan kişi profil resmi ile birlikte gösterilmekte. Solundaki iki butonla ise kişinin tüm profilini görüntüleyebilir ve diğer tüm paylaşımlarını görüntüleyebilirsiniz.

Android Telefonlar İçin Arkaplan Resim Programı: Backgrounds adlı yazımızda sadece duvarkağıtlarını barındıran uygulamadan bahsetmiştik. O uygulama sadece resimlere yöneldiği için resim konusunda o uygulamanın ilk tercihim olduğunu söyleyebilirim. Konu zil sesi olduğunda ise işler değişiyor 🙂

Uygulamanın resimlerden çok zil sesleri daha ilgi çekici. Bu kısımda da yine resimlerde olduğu gibi kategorilere göre filtre seçeneği mevcut. Zil sesleri genelde 15 – 30 saniyelik ayarlanmış kalitesi iyi zil sesleri. Aradığınız birçok zil sesini listeden bulup hemen indirebiliyorsunuz. Film, dizi müziklerini de bulmanız çok kolay. İster zil sesi, isterseniz mesaj sesi olarak kullanabilirsiniz bu sesleri.

Uygulamanın arama bölümü de gayet iyi. Örneğin Pulp Fiction filminin müziğini aratmak istediğimde sonuçlar hemen ekrana dökülüyor.

Hangi kategorilerde kaç sonuç bulunduğunu görüntülüyor. Ringtones seçip devam ediyoruz.

Müziği Play butonuna tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Müziğin ilerleyişini ufak bir kırmızı nokta ile görebiliyorsunuz. Müziği ileri – geri sarmanız mümkün değil maalesef. Zaten çok kısa sürdüğü için bu özellik eklenmemiş sanırım. Ben yine de olsaydı iyi olurdu diyorum.

Görüldüğü gibi arayüz duvarkağıtlarına benzer bir yapıda. Yine aynı butonlar yer alıyor. Müziği indirip kullanabilirsiniz.

Uygulamayı tanıtan videoyu da izleyebilirsiniz:

http://youtu.be/IriDVisZQ2M

 

Zedge Ringtones & Wallpapers içerisinde barındırdığı resim ve zil sesleri ile Android cihazlarımızda olmazsa olmaz programların arasında yer almayı başarıyor. Siz de mutlaka deneyin derim.

Telefonunuzu kişiselleştirmeye devam 🙂

“Zedge Ringtones & Wallpapers ile Android Telefonunuzda Doyasıya Müzik ve Resim Keyfi” için 13 yanıt

@Redone merhaba. Uygulama anlatımı T20 üzerinden yapıldı ve herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Çok fazla uygulama yüklüyorsanız arkaplanda çalışan, sistemi yoran uygulamaların açık olmadığından ve telefonunuzun hafızasında yeterince yer olduğundan emin olun.

Bu uygulamayı yükledim, fakat bu uygulama sadece bulabildikleri sesleri zil sesi yapabiliyor sanırım. Zil sesi yapmak İstediğim şarkıyıda arattırdım bulamadım. Yükledim, ve belki ben çözemedim. Bu yüzden pek beğenmedim diyebilirim. Telefonum T20’ye bilgisayarımdan şarkı attım usb ile fakat bu şarkıları nasıl zil sesi yapabileceğimi bulamadım. Yardım edebilirseniz sevinirim. Önerim olacaktı birde 🙂 Android uygulamalar veya telefonumuz ile ilgili sıkça sorulan sorular (SSS) gibi bir hizmet verebilirseniz ve bizde sorularımızı, sorunlarımızı sizinle paylaşabilsek çok güzel olurdu :).

Merhaba,
Öneriniz icin çok tesekkurler , bu blog’un bu kadar buyuyecegini tahmin etmiyorduk dogrusu 🙂 Gercekten SSS ihtiyacimiz var ama vakit bulamıyoruz. Zil sesine gelince en kolay yolu Dosya yöneticisi ile aradıgınız sarkıyı SDcard’da bulduktan sonra uzerine basılı tutup zil sesi yapmak. Bu sekilde bir denermisiniz ?

Çok teşekkür ederim 🙂 dediğiniz gibi oluyor. Bu basılı tutarak yeni seçeneklerin açılması, telefonu çözmemi zorlaştıracak anlaşılan. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir