Kategoriler
Genel

Bluetooth File Transfer ile Dosya ve Uygulamalarınızı Gönderin

Telefonlar arasında dosya transferine çoğu zaman gereksinim duyuyoruz. Transferleri kızıl ötesiyle ardından da Bluetooth ile yapmaya başladık. Özellikle ülkemizde Nokia 6600 gibi telefonların satışından sonra birbirimize şarkı, resim göndermek iyice moda olmuştu. Şimdi bluetooth modası her ne kadar azalmış olsa da kimi zaman kullanmamız gerekebiliyor. Dosya göndermeyi sadece telefonlar arasında değil bilgisayarlar arasında da yapabiliyoruz.

Android işletim sistemi de popülerliğini sürdürebilmesi için olmazsa olmaz uygulamalara yer veriyor. Bluetooth ile dosya aktarımı için kullanabileceğimiz bir Android uygulaması olan Bluetooth File Transfer ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilecek bir uygulama. Resim, şarkı, uygulama göndermek bu uygulama ile çok kolay.

Android Market Linki:

https://market.android.com/details?id=it.medieval.blueftp&feature=search_result

QR Code:

qrcode

Uygulamayı başlattığımızda dosyalar ekranda listelenmeye başlıyor.

Sağ üst bölümde Bluetooth ikonu yer alıyor. Bu ikona tıklayarak Bluetooth özelliği kapalıysa açık duruma getirebilirsiniz.

Tamam’a tıkladığınızda bulunan aygıtlar listeleniyor. Bu ekran üzerindeyken telefonunuzun Menü tuşuna basınca ek seçenekler geliyor.

Aygıtları Ara butonuna tıklayarak yakınınızdaki tüm aygıtları bulabilirsiniz. Sonra listeden istediğiniz aygıtı seçerek bağlanabilirsiniz.

Keşfedilebilir butonuna tıklayarak diğer cihazların sizin cihazınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamaları Gönder butonuna tıkladığınızda cihazınızdaki yüklü tüm uygulamalar listelenmektedir. Listeden istediğiniz uygulamaları seçerek bir başka cihaza bunları Blueetooth ile gönderebilirsiniz.

Kişileri Gönder butonuna tıklayarak ise rehberinizde kayıtlı herhangi bir kişiyi diğer cihaza aktarabilirsiniz.

Bluetooth Identity butonuyla ise telefonunuzuz Blueetooth ağlarda görünür ismini değiştirebilirsiniz.

Uygulama açıldığında tüm klasörlerin listelendiğini söylemiştik. Listeden istediğiniz klasöre giderek dosyaları seçip gönderebilirsiniz. Örneğin Backgrounds adlı uygulamaya ait olan klasördeki resimlere gidelim ve bazılarını seçelim.

Seçtikten sonra Menü tuşuna basınca ek seçenekler görüntüleniyor. Sağ en alttaki Daha fazla butonuna tıklayınca Bluetooth ile gönder seçeneği geliyor. Buna tıklayarak seçili dosyaları gönderebilirsiniz.

Uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra bir resmi görüntülediğinizde Paylaş butonuna tıklarsanız Facebook, Twitter gibi sosyal ağların yanı sıra bir de Bluetooth ile gönder seçeneği geliyor artık.

Uygulamanın arama bölümünü kullanarak istediğiniz dosyayı da kolayca bulabilirsiniz.

Ayarlar bölümünden uygulamaya ait birçok ayarı düzenleyebilirsiniz. Örneğin bir dosya transferi alındığında veya gönderildiğinde tirreşim ile uyarma, alma hizmetlerinden hedef klasör seçimi, dil seçimi gibi birçok ayar mevcut.

Uygulamaya ait bir videoyu da izleyebilirsiniz.


 
Bluetooth File Transfer ile dosya göndermek oldukça kolay. Bluetooth kullanmak isteyenler mutlaka denemeli.

Sağlıcakla kalın..

“Bluetooth File Transfer ile Dosya ve Uygulamalarınızı Gönderin” için 3 yanıt

Selam arkadaşlar bende LgE730 modeli var bluetooth la aldığım uygulamaları bulamıyorum nereye kaydetmis olabilir yardım edebilirmisiniz.

Merhaba dosya yöneticisi kullanarak gorebilirsiniz oradan da göremezseniz bluetooth la gönderilenler listesi var oradan görebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir