Kategoriler
Genel

Apple iPhone 4S ve Samsung Galaxy S 2 Karşılaştırması

Geçtiğimiz günlerde Apple iPhone 4S lansmanını yaptı. Apple iPhone kullanıcılarının merakla beklediği Apple lansmanını biz de blogumuzdan canlı olarak bu yazımız ile duyurmuştuk. Apple dünyasında bir kısım kullanıcılar iPhone 5 ve muhteşem özellikler beklediği için hayal kırıklığına uğrarken bir kısım kullanıcılar ise durumu normal karşılayarak iOS 5 ile gelen özelliklere yoğunlaştılar. Bu iki farklı görüşün hakim olduğu markette  iPhone 4S lansmanı sonrası her ne kadar Apple hisseleri düşse de cihazın yanlızca bir kaç günde 2 Milyon ön talep alması ve ilk hafta satışlarının 4 Milyon olacağının ön görülmesi cihazı pazarda başarılı kılıyor. Yine bir diğer Android Cihaz olan Samsung Galaxy S 2 ‘yi ise sizler için bu yazımızda detaylı olarak incelemiştik. Samsung Galaxy S 2, Apple cihazları kadar başarılı bir satış grafiği elde etmese de sadece Amerika’da ilk 6 ayda 30 Milyon’un üzerinde bir satış rakamına ulaştı ki bu da bir akıllı telefon için oldukça iyi bir satış rakamı. Şimdi gelelim bu iki cihazın özellik seti olarak karşılaştırmasına ve bizim yorumlarımıza.

Hız :

CPU performanslarına bakıldığında her iki cihaz da çift çekirdekli işlemcilere sahip. Apple kendi A5 chipset’ini kullanırken, Samsung ise ARM V7 işlemcisini kullanıyor. Network performanslarına bakıldığında Galaxy S2 4G  şebekeleri destekleyerek 42 Mbps hızına çıkarken, iPhone 4S dual carrier 3G teknolojisi ile 14.4 Mbps‘e kadar çıkabiliyor.  Ülkemizde henüz 4G şebekesi bulunmadığından bu çok anlamlı bir fark değil, CPU performanslarında ise her iki cihazda oldukça başarılı ve birbirlerine denk bir performans sergiliyorlar.

Ekran ve Kamera: 

Ekran teknolojisi olarak Apple Retina Display teknolojisi kullanırken, Samsung Super Amoled teknolojisini kullanıyor. Her iki teknoloji de diğer rakiplerine göre oldukça üstünlük sağlıyor ama birbirleri arasındaki rekabette doğrusunu isterseniz arada çok bir fark yok. Fakat her iki cihazı da günlük hayatımızda kullandığımız için Super Amoled ekranlı Galaxy S 2’nin az da olsa daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Boyut olarak bakıldığında ise, Galaxy S2 4.3 inch ve 800×480 çözünürlüğü desteklerken, iPhone 4S 3.5 Inch ve 960×640 çözünürlüğü deskteliyor.  Yine günlük hayattaki deneyimlerimize baktığımızda 3.5 Inch  ile iPhone 4S ekranı daha ideal bir boyut gibi görünmekle birlikte incelik ve şıklık olarak Galaxy S2 daha başarılı bir cihaz.

Her iki cihaz da 8MP kamera ile fotoğraf makinesini aratmayacak nitelikte görüntü ve 1080P HD video kaydetmenize izin veriyor. Bu anlamda da birbirine denk iki cihaz görüyoruz. Profosyonel bir fotoğrafçı değiliz fakat bu konuda iyi olan arkadaşlarımızdan aldığımız geri bildirimlere göre iPhone 4S Kamerasındaki Hibrid IR Filter özelliği bir çok profosyonel fotoğraf makinesinde bile olmayan bir özellikmiş, eğer bu doğruysa Kamera olarak iPhone 4S bir adım önde diyebiliriz.

İşletim Sistemi ve Yazılımlar:

Galaxy S2 Android 2.3.4 Gingerbread işletim sistemi ile gelirken iPhone 4S iOS 5 işletim sistemi ile birlikte geliyor. iOS 5 gerçekten iCloud, Uzaktan Yazılım Yükseltme, iMessage, News Stand gibi bir çok iyi özelliklerini barındıran bir işletim sistemi. Eğer Samsung sadece Android 2.3.4 işletim sistemi ile bu cihazı piyasaya sürseydi ozaman gerçekten yazılım olarak iPhone’dan daha aşağıda seviyede bir cihaz ile karşı karşıya kalacaktık. Fakat Samsung’da iOS 5 teki bir çok özelliğe yakın ya da denk gelecek özellikler var. Bunları detaylı olarak Galaxy S 2 inceleme yazımızda anlatmıştık.

Sonuç : 

Yazımızda da vurgulamaya çalıştığımız gibi her iki cihaz da günlk hayatta kullandığımız cihazlar (iphone 4 kullanıyoruz, iphone 4S değil 🙂 zira Türkiye’ye henüz gelmedi), ve sizinde görebileceğiniz gibi Galaxy S 2 yaklaşık 6 ay önce duyurulan bir cihaz olmasına rağmen Apple iPhone 4S’den aşağı kalır bir cihaz değil. Android olması nedeni ile biz daha çok severek kullanıyoruz. Zaten Apple fanatiklerinin de hayal kırıklığına uğramasının belki de en önemli nedenlerinden biri bu. En büyük rakibi sayılabilecek Samsung’tan 6 ay sonra ona ancak denk bir cihaz lanse ediyor olması gerçekten hayal kırıklığı yarattı. Bizim tercihimiz cihaz olarak  Samsung Galaxy S 2 ama bunun yanında hem akıllı telefon üreticilerinin hem de Google, Nokia, Windows gibi işletim sistemi geliştiricilerin Apple’dan öğreneceği çok şey var. En başta kullanıcı deneyimi konusunda. 19 Ekim’de Google ve Samsung’un düzenleyeceği etkinlikteki Google Ice Cream Sandwhich işletim sistemi neler getirecek merakla bekliyoruz 🙂

Fiyat olarak bakıldığında henüz Apple iPhone 4S ülkemizde satılmıyor, Galaxy S 2 ise 1400-1600TL bandında satılıyor. Fiyat olarak muhtemelen Apple iPhone 4s daha pahalı bir cihaz olacak, hele dün yapılan ÖTV düzenlemesinden sonra 🙂

Bir de Apple iPhone 4S ve Galaxy S 2’ye ait bir sağlamlık testi yapılmış SquareTrade isimli bir şirket tarafından. Aşağıdaki video’da biraz ilginç te olsa sağlamlık testini görebilirsiniz 🙂 Samsung bir adım öne çıkmış 🙂

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=elKxgsrJFhw]

GÜNCELLEME : Bu yazımızda diğer yazılarımız gibi oldukça fazla sayıda okundu (yaklaşık 15.000 kez!) ve yorumlandı. Bir okurumuzun her iki cihaz ile ilgili kişisel deneyimlerini izni ile yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz, kendisine teşekkür ediyoruz ve aynen paylaşıyoruz :  

Telefonların ikisinide inceledim ve gerçekten yukarıdaki yazdıklarım boşta kaldı şimdi çok çok ayrıntılı bir biçimde yazacağım bu yazımı dikkatlice okuyup ona göre seçiminizi yapmanız gerektiğini düşünüyorum.

Samsung Galaxy S2, iPhone 4s’e göre avantaj ve dezavantajları:

 • Samsung, iPhone kapalı kasa kullanmamış. Demek istediğim eğer pil ömrünü bitirirse değişmesi veya yenisi gerekirse hem garantiye yollayıp değerini düşürmez, hemde daha yüksek mAH batarya tercih edip kullanım süresini yükseltmiş olursunuz.
 • Android v2.3.3 ( Gingerbread ) kullanımının yanında Java ve Flash desteği.
 • İnternet bağlantı hızı 21 Mbps ve sayfaların akıcılığı neredeyse çok uzun tek parmak hareketi ile tarayıcı HTML 5 hızlı bir akış ve performans gösteriyor. iPhone daha ise sayfaların akış hızı tek parmakla hepsini değil belli bir kısmı akıyor ki buda kötü ayrıca bağlantı hızı 14,4 Mbps.
 • Hafıza kartı ile hafıza arttırılabiliyor. Ayrıca MicroUSB ve USB on the board™ destekli gelen cihazımızda ise USB portları ve ayrıca Flash Bellek kullanabilir, içindeki dosyaları görebilirsiniz. Müzik resim yada videolara bakabilirsiniz. Bunu maalesef ki iPhone 4s ve önceki modellerde söz konusu değildir.
 • FM Radyo ve Bluetooth™ 3.0 içinde yine ayrıca kullanım dosya aktarma veya kullanım bakımından yine bir kademe SGS II bir adım daha önde.
 • Yazılım geliştirme iPhone 4Sve önceki modeller için sadece İntel™ ve Mac OS bilgisayarlarda yazılımı ve diğer program üretilirken bu yönden SGS II ise diğer platformlar içerinde ve her bilgisayar üzerinde program ve yazılı üretilebilir olması.
 • 1 GB Ram ram bulunması gayet iyi olmuş. Şahsen işlemci yükünü azaltıp performans ve oyun tutkunlarına harika bir güzellik sunulmuştur. iPhone ise 512 MB tutmuş ve kullanılan oyunlar için en fazla 30 MB Ram kullanma hakkı vererek yaratıcılıkları düşürmüştür. SGS II ise; en fazla 768 MB ram kullanmasına izin vermiş ve oyun tutkunları için yaratıcı ve güzel projelere dikkat çekmek ve kullanmak için kullanıcıların isteklerine doğru yönelmiştir.
 • Ekran yapısına bakacak olursak gayet mükemmel bir ekranı olduğunu söyleyebilirim. Super Amoled Plus ekranda Gorilla Glass cam ekranı kullanmaması ve bununla birlikte gelen kılcal çizilmeler dikkatimi çekmiş bulundu. Super Amoled teknolojisi pixelleri ekstra aydınlatan bir teknoloji buda gene Samsung’un geliştirdiği ve bizzat kullandığı bir teknoloji. Kendi üreimi olan Mali 400 GPU ile birlikte milimetre kareye düşen pixel sayısı 116 olarak tutulmuş. 400×800 çözünürlükte kullanılan ekran gayet şık fakat yetersiz kaldığını söylemek zorundayım. Bu ekranda HD film ve video izlemek güzel fakat sıkışık olmayan pixeller bana göre yeterli olmadığından dolayı ve geniş ekranı yüzünden istedğim kalitede olmadığını söyleyebilirim.Şayet iPhone 4S pixel sayısını 137 yaparak gayet şık ve güzel ekran kullandı ve Samsung’a yakın bir değerde ekran yapmayı başardı.
 • Isınma ve pil sorununa gelirsek eğer bu konuda vasatı aşamamış denilebilir. iPhone bunu çoktan aşarak minimum ısınma ve kullanım kazandığı söylemek isterim.
 • Yaptığım bir test daha varki beni çok şaşırttı. Yükselik, basınç ve kırılma testlerinde Samsung plastik bir kasa tasarımına sahip olmasına rağmen iPhone gibi kırılma göstermemiş ve CPU zarar görmemiştir.
 • Samsung 1.2 Ghz işlemci performanı ve ağ erişim kolaylığı belli bir ülkelerde kullanılırken iPhone 4s ise bunu aşmış olacak ki her ülkede kullanımı ve ağ alıcısı var. Hemen hemen benzer yapıda işlemciler olmasına karşın A5 işlemci 800 Mhz kullanmış. ARM Cortex A9 1.2 Ghz kullanan Samsung yine kendi üretimini yapmış ve güzel bir ilke imza atarak 400 Mhz işlemci hızı ile mükemmel ötesinde kullanım kolaylığı sağlamıştır.
 • Kamera gerçekten iyi fakat 4S bunu gerçekten mükemmel bir şekilde aşmış olacakki SGS II bunun neredeyse 10 kat daha kötüsü diyebilirim. Fabrika çıkışları ve ayarlında kullandığım zaman 4S mükemmel bir şekilde çekim yapıyor. Bunu size ispatlamak kolay olur çünkü kullanacaksanız hızlı bir nesneyi çekerken, hareketli çekerken ve de boyutlarına bakarsanız, SGS II 1 dk. süre için hafızada yer tutan 147 MB fakat iPhone 4S’te ise 167 MB oluyor ki buda daha iyi ve net çekim yapabildiğini söyler.
 • Ön panelde bulunan 3 tane farklı şekilde butanlar var. iPhone 4S’in kasasında ise sadece bir tane menüye dönüş olduğunu yine belirtelim.
 • Birlikte gelen Kies Air ve Hubs sayılarının artırılması ve çoğaltılması bir hayli güzel ve mükemmel kılmış telefonu. Özellikle bu konuda gazete, haber veya kitap severlerin veya müzik dinleyicilerinin bu konuda tatmin olacaklarına eminim.
 • Ekolayzer ve 5.1 Channel desteği olan bir telefonda kullanılan mono hoparlörde ses sistemi oldukça tatmin edici ve bir o kadarda şaşırtıcı. Şayet müzik dinleycisi olan biri olarak müzik dinleyenlerin bundan büyük keyfil alacaklarına eminim.
 • TV ve Mobil TV oynatması göstermesi bir hayli güzel.
 • SGS II 4.3 inç ekran kullanırken 4S 3.5 inç yapmış buda film ve görüntüler için küçük olmuş.

iPhone 4S, Samsung Galaxy S2′ye göre avantaj ve dezavantajları:

 • iOS 5 kullanılmış ki, hem kullanım kolaylığı hemde uygulama mağazasının fazla olmasıyla birlikte gelen Siri ve iCloud oldukça iyi hatta ve hatta iCloud neredeyse Bluetooth™ görevini üstelenecek düzeyde diyebilirim.
 • Yine aynı şekilde SGS II gibi çift kanallı işlemci kullanması gayet iyi olmuş.
 • Bluetooth™ olmaması sanırım hem iOS açığının olmaması hemde virüsten korunmak için böyle bir yola gitmesi kullancıları hayal kırıklığına uğrattı. Bu yolla SGS II hem o anki video veya görüntüyü paylaşacak şekilde olması hemde paylaşımlar konusunda daha iyi.
 • Face Time ile görüntülü konuşma iyi hale gelmiş olacakki o kadar netki mükemmel birşey. SGS II ise 2 MP ön kamerası ile net görüntü oluyor fakat Face Time kadar iyi değil.
 • Ağırlık ve kullanım kolaylığından yakınan biri olarak iPhone 4S ince olmasına karşın SGS II kadar iyi bulmadım. Ağırlaşmış diyebilir iPhone için.
 • Kamerası 1080@30 fps ile SGS II ile aynı oranda fakat daha üstün kamerası.

NOT:
Gelelim radyonun neden olmadığına… Şimdi Multitasking tam olmadığı için arka planda kesilmeler ve kopmalar oluyor buda iPhone için son derece bir sorun teşkil eder.
Gelelim hafıza kartının neden olmadığına… Bu işlem için ayrıca güç, tarama ve ekstra servisler gerekecek. Buda iOS için ekstra performans sorunu çıkatacaktır ki bu onlar için hiç iyi bir durum değil.

Bluetooth™ teknolojisi neden yok? iTunes programı ile sağlam bir indexleme yapılabiliyor. Eğer Bluetooth olsaydı gene ekstra sisteme performans ve güç kaybı eklenecekti buda iyi bir durum değil.

Peki ekran neden çok hassas? Şimdi bu durum iOS için iyi bir durum deği. Herhangi bir uygulama açerken Apple sadece tek kapasitif ekran üzerine yoğunlaşan iOS sıkıntılı duruma düşüyor. Buda Single Tread kullanımın kanıtı oluyor. Android ise arka planda çalışan herşeyi çalıştırmaya devam ediyor. Bekleme süresi oluşturuyor ki çok normal yani ekran arkasındaki uygulamalar hala çalışmaya devam ediyor. Buda normal birşey.

Sağlıcakla Kalın…

“Apple iPhone 4S ve Samsung Galaxy S 2 Karşılaştırması” için 216 yanıt

nah ezer 😀 iPhone sadece adını duyurdu gerisi ***um gibi zaten sadece artistlik telefonu herkes hava atıyım diye iphone iphone 😀 adam gibi araştırma yapın sonra telefon alın arkadaşım istanbulda 10 kişiden 8inde iPhone var yazık yani iphone a o para verilmez

kardeş bende 4s var seni bilgilendiriyim iphone işlemcisi ios dünyanın en iyi işlemcisi 4sde ayriyetten çift çekirdekli işlemci bence sen çekemiyon gibi geliyor şuan iphone i ezecek telefon daha üretilmedi

aynen bende s2 aldım sadece 5 ay kullandım hep arıza servise gönderdim birşey yok diye geri geldi sattım bir ay sonra sıfırını aldım o da aynı samsung özellik çok ama kalite yok dandik piyasa 2. el s2 doldu oysa 2. el 4 s bulunmuyor nedeni kalite

Şahin s2 nin özellikleri 4s geçiyor ben baktım aralarında 400 tl fark vr ve sen telefonun içine s1çmışsan biz napalım arka korucu kapaklardan al sert birşeyler al…

Yorumunuzu objektif bulmuyorum iphone4s her acıdan sg 2 den üstün bir cihaz bariz bir sekilde samsung fanligi yapmışsınız.

Kesinlikle objektif değil. Samsung tamam donanım olarak üstün bir cihaz olabilir ama herşey de donanım değildir.

Ben her iki cihaz için uygulama geliştiriyorum, Android telefonların iOS cihazlarına yetişmesi için daha çok zaman var. Cep telefonlarının özelliklerini bu şekilde bir tablo yapıp ona göre değerlendirmek artık çok yanlış. Her iki cihazı bilen ve kullanan herkes bence kesinlikle iPhone u tercih edecektir.

baran yurdagul ben yorumları okudukça kafam iyice karışıyo..aklımda olan telefonları söliyim sen bana bi öneride bulun.
samsung galaxy s2 blackberry 9800 torch sony ericcsonn xperia arc veya en son tercih ıphone 4s?

Merhaba,
hepsini fiyat olarak yan yana koydugunuzda alabileceginiz telefonu belirleyebilirsiniz butcenize gore. BB’yi tercih etmem dogrusu. Xperia Arc cok guzel bir telefon, iPhone 4S ise deneyim olarak ustun. Blog taki yorum yazan arkadaslarımız ck detaylı anlatmıslar zaten.

Her iki cihazı da kullandım, ve kararım kesinlikle Samsung Galaxy S2. Android hangi açıdan iOS a yetişemedi ki ? Performans, fonksiyonellik, uygulama mağzası. Her açıdan geçmiş bulunmakta iPhone’u. Aklı başlında olan ve Apple fanı olmayan herkes Android seçer…

aynen kardeşim zaten dayanıklılık testinde de galaxy ezip geçiyor.. apple sadece ismini duyurdu ve artistlik telefon 🙂

dayanıklık testınde dıkkat ettimde samsungu ıkıncı atışta dikine bırakması lazım yere ama dıkıne bırakmıyor telefon düşerken dönuyor… bide ıphone daha ağır bı cıhaz ve yere düşerken daha sert düşüyor. bence dayanıklık testı yaparken üzerlerinden ağır bı cısım gecırseler daha guzel olurdu samsungun malzemesı zayıf o konuda işlemcı ram olarak samsung daha güçlü ama ıphone un yazılımları hızlı macıntosh gıbı mac lerın özellıklerıne baktığımız zaman evdekı kullandığımız pc lerden düşük işlemcısı ramı vs.. ama hızlı kullanımı kolay ıphonu sadece işlemcı ram olarak düşünmeyın kendi işletim sistemınede bakın hata vermez problem cıkarmaz android telefonları herkez kullanamaz sürekli pc başında forumlarda araştırmak zorunda kalır romuydu yazılımıydı vs…benim düşüncem bunlar iki telde güzel gerisi tercih meselesi

arkadaşım sen önce iphone 4s te ses komutu var ona ingilizce sor bakalım ios mu yoksa android mi diye bakalım sana ne cvp vericek arkadaşım yanımda sordu ve cvp tabiki android telefon kendisi bile kabul ederken neden hala at gözlüğü takıyosunuz bi türlü anlamıyorum saygılar

Bizde sorduk ama “Dünyanın en iyi telefonu nedir?” diye ve cevabımız: “Şu abda elinde tuttuğun telefon.” dedi. Peki bu ne demek oluyor?

BEN HTC, GALAX SII VE İPHONE 4’ü İKİ AY ARAŞTRDIM, Appele sahipleri fazla, haliyle tepki koymuşlar. insan yanlış karar vermeyi sevmez. Appele malesef slikon güzeli, yıllık 6 milyar dolar samsungdan parça alıp çinde ucuza üretilip, tüketciye çok pahalı satılan KLASİK BİR ABD KAZIĞI. netice samsung galax s2 aldım. appel ı pode 3 üm vardı. appele hayran olmuştum. ama samimiyim galax sıı yi okuyup üfledim NEZAR DEĞMESİN DİYE… kimse babamın oğlu değil bu arada…

iphone nu savunan arkadaşlar test ekibinin yazısında bir cümle size en iyi cevay niteliğindedir.
”Zaten Apple fanatiklerinin de hayal kırıklığına uğramasının belki de en önemli nedenlerinden biri bu. En büyük rakibi sayılabilecek Samsung’tan 6 ay sonra ona ancak denk bir cihaz lanse ediyor olması gerçekten hayal kırıklığı yarattı”gerçektende.iphone en iyi olduğu algısı şuradan kaynaklanıyor oda tam anlamıyla akıllı dokunmatik telefonu ilk yapan olduğu için.ama bu hep böyle gidecek değilya.işte size örneği galaxy s2.ayrıca galaxy s2 t3 avards tarafından dünyada yılın telefonu seçildi.ha birde şu iphone her açıdan üstün diyen arkadaş acaba s2 kullandımı hangi açıdan üstün onu söylesin.saygılar

onemli olan iade oranlaridir.apple iphone’larda iade orani %7-8’lerde iken bu oran android sistemli telefonlarda %25-30’a kadar cikiyor.sanirim bu en onemli kriter.

Iphone alan özelliğine bakmadan sırf adına veriyor o kadar parayı..
Havası var(mış) diyede geri iade etmiyor etrafımda çok var böyle kişilerden ne yazıkki 🙁

Bugün android’in çin malı dandik tlflara dahi girebildiğini gördüğümüz zaman bu normal bir olay. Şuan karşılatırmanız gereken Galaxy S II dir. Kaç iade var acaba ???

arkadaşım düşünmede problemlerin var heralde dünyada kaçtane android işletim sistemli telefon var doğal olarak iade yüzdeside ona göre olucaktır ama sadece ıphone un bile seninde söylediğin gibi %8 civarında

kullandım s2 her açıdan ama ios un eline su dökemez android bunu birgün herkez katılacak tabiki tercih meselesi ama firmalar tel üretir kullanıcıları kavgasını samsung fiyatı neredeyse yarı yarıya düştü peki bu neden

arkadaslar yurt dısına cıkıyorum sureklı s2 kullanıyodum herkez gıbı 4s cıkınca ona yoneldım fakat s2 yı arıyorum sımdı gercekten samsung mukemmelbı cıhaz yapmıs kı bunun 3 u nasıl olur merakla beklıyorum ısme aldanıp 4s ı almayın tavsıye etmıyorum secım sızın

ali faruk arkadasımın yorumu cok dogru s2 kullanan arkadaslar mutlaka bı nazar boncugu taksın cıhaza saygılar

2 telefonu 2 hattımda ayrı ayrı kullanıyordum,2 sininde tüm özellikleri ezberimde tabiki s2 ve s3 çıkınca her ikisinide sattım s3 inanın bana mükemmel.

arkadaşlar samsung galaxy s 2 ve iphone 4 s kullanan birisi olarak bu yorumu yazıyorum. türkiyeye gelince sizde kullanıp yaptıgım yoruma hak vereceksiniz . ekran konusunda sevgili yazarımız demişki samsung daha iyi heralde ikisini eline alıp kullanmadı iphonun ekran kalitesi ve kamera özelliği samsung u tokatlar ,,iphone daki netlik samsung da yok hatta iphone 4 teki ekran netliği bile galaxy s2 de yok.(çok büyük farklar yok fakat iphone daha kaliteli) bunlara dışında samsung un iphone 4s den hiç bir artı özelliği yok ikiside aynı performansta mükemmel telefonlar ama camera ve ekran özelliği benim için önemli değil derseniz samsung alın.Birde appstore farkı var adroid marktn biraz daha ekmek yemesi lazım 🙂 İşin espirisi bir tarafa yazarımızın dediği gibi samsung galaxy s2 nin türkiyede fiyatı 1600 tl civarında ise ise samsung alın çünkü iphone 4 s türkiyede 3000 tl olur diye tahmin ediyorum. o fiyata hem kendinize hemde sevgilinize bir galaxy s2 alırsınız 🙂

en iyi galaxy s2 bundan daha iyi bir telefom tanımam. iphone 4s yalAN tekce dış tasarımı iyi. siz android e kurban olun

Suanda Galaxy s2 kullanıyorum iphone kullanan bir arkadasım var (4) itunes gibi bir sacmalıgı var hiçbir şekilde müzik indiremiyorsunuz telefondan bir arkadasınıza degisik programlar kullanmadan müzik atamıyorsunuz android markete gelirsek apple storeden aşşağı kalır bir yanı kalmadı dostum bundan önce dedigin doğru olucaktı ama android markettede herşeyi bulabiliyorsun ayrıyetten 3.5luk ekran yerine 4.3 veya 4.5lik ekranın avantajı tartısılmaz ufak ekranda sana daha net geliyor olabilir bunun sebebi ufaklıgı internette surf yaparken s2 den aldıgım hazı arkadasımın iphonundan alamıyorum internet hızına gelirsek türkiyede belkide cok farktmiyecek olsa gerek şebekelerden alt yapıdan 14mbit diye biliyorum yanlıssam düzeltsin arkadaslar iphonunki galaxy ise 43mbit internet destekliyor ve android sürüm olarak ilerledikçe iosu tokatlıyor 4s türkiyeye geldi 3200civarında bi satış rakamı var marka satıyor dedikleri böyle birşey kesinlikle s2den üstün bir yönü yok ufak tefek şeyler dısında ki s2ninde iphonu geçtigi noktalar var aradaki fiyat farki özellik olarak ne kadar farketmesi gerektigini ortaya koyuyor ama apple o fiyata o cihazı piyasaya sürüyorsa s2 den tamamiyle üstün bir cihazı 5000lira civarında alırsınız o cihaza o para kesinlikle verilmez

Yaw para sorunun yoksa iphone 4s .16 aralıkda gelıo .Bende iphone 4 istiom ama cok pahalıya 2 katı aynı özellıkdeler.Offf

I PHONE ALARAK HAYATIMIN HATASINI YAPTIM S 2 NIN YANINDAN BILE GECEMIYOR SADECE IMAJ VE DE PRESTIJ TELEFONU OLARAK ALO DEMEK AMACLI KULLANILABILIR ODA BATARYASINI DAYANDIRABILIRSENIZ TABIII… GUNDE IKI KERE DOLUP BOSALAN BIR TELEFON NE KADAR IYIDIR… YORUMU SIZE BIRAKIYORUM…SON DIYECEGIM SUDUR KI…. BEN YANDIM GERIDE KALANLAR YANMAZ UMARIM… ELIMDE IHALE KALDI RESMEN…

Sadece güldüm 😀 yakında i9250 ile androide geçmeyi düşünüyorum ama böyle saçmalıklara inanmayın hayatta iphone görmemis b*k atmaya calısan insanlar bunlar.Telefonum (iphone 4 32gb 4.2.1 ios) cok yogun kullanımda 2 gün gidiyor.5Gün gittigini dahi biliyorum.Lütfen burdaki yorumlarınızın insanları etkileyebileceğiniz düşünerek dürüst şekilde ve b*k atmadan yazın iphone sadece hava değildir 2 sene kullanıp hiç teknik servise götürmemektir 2 sene kullanıp hiç donduğunu görmemektir.Lütfen..

kardeşim işte cahillik başa bela hayatlarında hiç iphone 4s görmüşler mi ellerine almışlar mı çekemiyorlar işte

arkadaşın eleştirisi tam yapıcı olmamış ama tufan bey sizinkide pek olmamış iphone kullanıcısı olarak nasıl 5 gün gitti gerçekten merak ettim asla gitmiyor normal kullanımda bir gün belki bir buçuk gün gidiyor birde şebekesi malesef çok iyi çekmiyor gerisi aynıdır diye düşünüyorum ama iphonenin abartılacak yanı yok

eğer şarj uzunluğunu karşılaştıracak olursak. telefona 3 gün boyunca dokunmadım. telefonu bıraktığımda şarj %100 dü. 3 gün sonra aldığımda %97 ydi.

Dürüst olmanız güzel, bende şu anda tercih etmek üzereyim , 1 haftadan beri iyice inceledim ve kesin ve tartışmasız olarak SAMSUNG 2 S çıkıyor …

senin iphone kullandığına inanmıyorum bende 4s var sadece telefon olarak kullandığımda 3 gün bile gitti uygulamalarla elinizden düşürmezseniz 1 gün gidiyor tabi 5 6 saat aralıksız oyun oynarsanki hiç bi insan evladının okadar süre oyun oynayacağını sanmam ozaman yarım gün giderki bu akıllı telefonların hepsinde öyledir saçma saçma şeyler yazarak insanların aklını bulandırmayın..

slm Her iki telefon da var su anda bende ama elimden düsürmedigim samsung galaxy sI., sunu diye bilirim Samsung Galaxy kulanan bir daha iphone yor kulanir :)) .

AYRICA bu site yi yaratan dostlara da Frankfurt dan saygilarimi sunuyorum Tesekürler garika bir site.

Arkadaşlar iphone4’üm var ve diyorumki parası olmayan arkadaslar samsung kullansınlar;) ben telefonumu masaya koyduğumda bir ağırlığım ve telefonu kulağıma götürdüğümde bir seklim var samsungcular telefon yerine cebinde plazma taşısınlar bence veya iPhone kılıfı alsınlar o bile sevinmelerine yeter:D şunuda söyleyim Apple cihazları virüs almamasiyla meşhur;) ve iPhone 4 su geçirmiyor daha söylemekle bitmez daha iPhone 4s ten bahsetmiyorum yani 64gb hafızası yeter bence:)))))))

arkadaşım ilk önce bi ikisini de kullan s2 EZIP/GECER iphone u bende ikisi de var ve s2 yi kullanıyorum her türlü s2 alır iphone da m.face e 38sn de giriyor s2 de ise 4-5 sn arasında giriyor arama bekletme falan filan her türlü özellik s2 de var 🙂 iphone sadece artistlik telefonu dediğim gibi. bende alırken hangisini alıyım diye düşündüm babamda 4s annemde s2 vardı ilk başta. ikisini karşılaştırdıgımda ise s2 ezip geçiyor…

Not: Arkadaslar lutfen yorumlarda dikkatli olmaya calisalim

Ben aylık geliri 12 000 $ olan Yük.Inş. Mühendisi olarak şukadarını söylemek isterimki; sizin zihniyetinizde çok insan var Dünyada. 20’den fazla ülkede çalıştım ve gezdim, 5 dil 4 alfabe biliyorum, çok insan ve kültür tanıdım evet haklısınız ” şekliniz ” var.
iphone mağazasında ” I’m Reach ” adlı uygulamanın fiyatı 100$ ve 50000 den fazla satılmış. Uygulamayı çalıştırınca ekranda dolar sembolü çıkıyor,başka hiçbir fonksiyonu yok ve uygulama özelliklerinde buda belirtiliyor. (tabi egonuz tatmin oluyor)
Ama afrikada hala kızamıktan ve suçiçeğinden ölen binlerce çocuk var.
Not: Yeni doğan bir bebeğin tüm aşılarının maaliyeti 2 $ (yani iphone kılıfından daha ucuz)
işim gereği akıllı telefon kullanmak zorundayım ama markaya değil fonksiyona ödeme yapıyorum.
Arada bir sizden başkalarınında Dünya’da yaşadığını hatırlayın daha fazla ” ŞEKLİNİZ ” olur !

Ya varya Konusmanız Beni ve Muhtemelen herkes’i mest etti.Yorumunuz ve duyarlılıgınız için,müteşekkirim.Helal olsun.

daha iyi yorumlanamazdı… dünyada bağımlılık yapmış, satış patlamaları yaşayan i phone üretiminde hastanelik olan çocuk işçiler de cabası…

100 Dolar ? 5dil 4 alfabe arasında latin alfabesi yok sanırım.0.99$’a satılıyordu ki artık satılmıyor.Android fanlar iş başında.
Not: iPhone 4 32gb kullanmaktayım İsim geregi Amerikaya sık sık gittiğim için oradan 700 Dolara aldım 2 sene once 900 lira gibi bi para etmekteydi.2Senedir ne teknik servis cıkardı nede baska bi para.
Android’e sırf meraktan geciyorum ama sayın İnsaat mühendisi bilin istedimki hayat böyle yürümüyor madem iphone ile artislik yapmak ayıp buraya maasınızı yazmanızda ayıp.İsterseniz size burda yasal olarak maasımı ispatlayabilirim.Yada yeminli tercüman çağırıp kaç dil bildiğimi.Ama neden ? Bırakalım lütfen bu işleri tribün doydu bunlara.Ha android fanlar sizi sevmiş onlara arada yazın böyle şeyler mutlu olsunlar

yaratıcının sizleri dünyaya niçin gönderdiğini düşünerek yaşayın.kavgalarınız tartışmalarınız tefekkürünüz sadece lüks tüketim malları üzerinden yaratılmış olanların mahlukların taktirini kazanmak için değilde insanlığa ümmeti muhammede ademoğluna nasıl fayda sağlarımın derdine düşüp en azından geceleri başıızı yastığınıza koyup o insanların dertleriyle dertlenmenizi tavsiye ederim nitekim kuru ekmeğe muhtaç insanlarda var obezitenin hüküm sürdüğü bu dünyada

sanırım 5 dil arasında ingilizce gibi bir önemli dil yok. bu 5 dili gerçekten merak ediyorum ingilizcede i am reach diye bir cümle kuramazsınız.Söylemeye çalıştığınız uygulama I’m Rich dir.Bu programda bir hata olduğunu app store’a hatayla sızdırıldığını apple basbas haykırdı satın alanlara paralarını iade edip 0.99$dan satışa koydu maaşınız 12.000$ miş vay be ben amerikada tıp doktoruyum benim maaşım o kadar değil bırakıyorum ben arkadaş…! ne inşa ediyosun dubaideki gökdelenleri falan mı!! 12.000$ maaş alıyormuşsun iyi yardım etsene afrikaya ayrıca inşaat mühendisi bir çok arkadaşım var hepside gayet başarılılar ama hiç birininde işi gereği akıllı telefon kullandığını görmedim napıyosun oturup telefonda çizimmi yapıyosun???

sen “Arkadaşlar iphone4′üm var ve diyorumki parası olmayan arkadaslar samsung kullansınlar;) ben telefonumu masaya koyduğumda bir ağırlığım ve telefonu kulağıma götürdüğümde bir seklim var samsungcular telefon yerine cebinde plazma taşısınlar bence veya iPhone kılıfı alsınlar o bile sevinmelerine yeter:D” dedikten sonra ben iPhone alacak olsam da almam. Ben sizin gibi gösteriş meraklısı deilim. Ki zaten şu anda iPhone’m olsa bile millet yanlış anlar da hava attığımı düşünür die çıkartmaya utanırım. Sonuşta yüzsüz deilim

Her iki cihazı’da kullanıyorum, Her yönden tüm ihtiyaçlara her iki cihaz oldukca yüksek bir performans ile karşılık veriyor.

Fakat Vidyo ve Fotoğraf kalitesi dediğim zaman iPhone 4S’in üzerine cihaz olmadığını görüyorum.
Galaxsy S II bana yalnızca internette gezerken iPhone’u aratmıyor.
Mesajlaşmak ve klavyesini kullanmak oldukca güç, iPhone daha elle tutulur bir cihaz 4S ile bu yönünün dışına çıkmış değil.

Galaxsy S II’yi kullanmak çok keyifli yeni bir şeyler keşfediyor olmanın hazzı var, ama şunu kesinlikle söyleyebilirim, Henüz bir iPhone etmiyor….

arkadaşlar ilk önce herkeze merhaba demek istiyorum.. her iki cihazıda su an kullanıyorum yani iphone 4s ve samsung galaxy s2.her ikiside mükemmel cihazlar ve kendi kategorilerinde lider ürünler.yıllardan beri apple’nin kalitesi bilinir ve tüm dünya kullanır,ama samsungda bir dünya devi.. android işletimli akıllı telefon devri başladı ve gelişmekte.bunuda göz önüne aldığımızda şu cevap ortaya çıkmakta; ihtiyacınız olan hangisiyse onu tercih etmek.. en doğru hareket bu olacaktır,o ürün şöle bu ürün böyle demek yanlış olur.bana sorsanız her iki cihazdanda memnunum ve hiç bir şikayetim yok ikiside denk cihazlar ve kendilerine göre artıları var,o yüzden ayırmıyorum ikisinide.. 2 telefon arasında tercih yapmak istiyorsanız kesinlikle ihtiyacınız olan özellikteki makineyi alın,sonra pişmanlık duymayın.bu araştırmayı yapıp buraya bilgi amaçlı yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum,açıklayıcı ve bilgilendirici bir yazı yazmışlar.en azından 2 makina arasında tereddüt eden arkadaşlar için açıklayıcı bir nitelikte.. karar verirken sıkıntı çekmezler.herkeze selamlar sağlıcakla kalın..!

Samsung galaxy s2 mi yoksa iphone 4s mi diye düşünüp duruyordum, bu yazıyı ve yorumları okuduktan sonra Samsung galaxy s2’de karar kıldım. Umarım yanılmam

Merhaba arkadaşlar Yaklaşık 2 Aydır Her iki Telefonuda Kamerasından İşlemcisine Kadar Araştırıyorum Test videolarını kullanım kolaylığı ve işlemci gücü hakkında bir çok video izliyorum fakat bu sefer samsung iphonu geçti bu durumda 2 aylık araştırmama dayanarak
samsung galaxy s 2 siparişi verdim
bende herkese samsung galaxy s2 yi tavsiye ederim eminim ki çok hoşunuza gidecek bir telefon…

tamamen kullanıcının isteklerine bağlı bir seçim tartışmaya gerek yok donanımsal ozellikleri aynı. ben galaxy s 2 kullanıcısıyım tercih sebebimimin 1.si hergün şarj etme derdiyle uğraşmamak ve yarı yolda kalmamak için 25 $’a e-bay den verdiğim siparişle orjinal yedek pilim var. diğer en buyuk etken ise flash player problemi surekli web sitelerinde gezinip bahis veya onun gibi işlemler yapmam dolayısıyla android kullanıyorum.

Yha boş boş yorumlar yapıyorsunuz yha Iphone 4s her türlü daha üstün onu bırakın teknolojik olarak gündemimizde olan en yüksek teknolojiye sahip olan bir telefon veya marka Android telefonu olanlar tabikide samsun galaxyi s2 yi savunur ki buda normal birşey insan sahip oldğu şeyi savunur.Ben herzaman appleden yana olmuşumdur ki 😀 telefonum Nokia N8…..Samsung galaxy s2 kullandım tabikide öyle çöp bu yha denilecek bir telefon değl her türlü saygımda var ama doğruya doğru Iphone4s kullandım 2 kat daha memnun kaldım Çok yere Çok bayilere sordum ayrıca herkes Iphone4s i önerdi Neyse ben şimdi ps3 oynucam en iyisi 😀 BUNLARI YAZAN 14 YAŞINDA BİRİSİ SİZİN DEYİŞİNİZLE BEBE By.

yok ya neyini seviyonuz ya siz iphoneanlamadımki bu telefon boş 15gün oldu alalı pişmanım sen elinde geziyon herhalde telefonla

arkadaşlar benim galaxy s2 telefonum var çok düşündüm ıphone mu yoksa s2 mi alıyım diye amcamın kızında ıphone 4s var ayrıca arkadaşımdada vardı ıphone ıphone diyip duruyordum ama s2 yi aldıktan sonra ıphone 4s alınmaz diyorum harika bi şey elimden düşmüyor ekranı büyük diye küçümsüyenler var ama gerçek şu ki internette gezinme ve izlediğiniz vıdeoların keyfini s2 de daha iyi alıyorsunuz eğer alacaksınız galaxy s 2 yi tek geçerim

Öncesinde iPhone 3g, 3gs ve ardından kağıt üzerinde özelliklerine bakarak tercihimi iPhone 4 yerine Samsung Galaxy S2’den yana kullandım. Başlarda biraz garipsiyor insan zira ios ile Android farklı cihazlar. İşletim sistemi temeli üerinde duruyorum zira diğer kısımlar malum büyüklük yarışı, ekrandı şuydu vs artısı eksisi her iki cihazda belli. İOS, JB olmadan gereksiz bir telefon, hep JB ile kullandım ve uğraşlar sonucu en basiti iTunes olmadan 3. parti yazılımlar ile her hangi bir şarkıyı zil sesi olarak atadım. Android tabi yapısı gereği “kullanıcı” olmanızı gerektiren tarzda. Aynı bilgisayar kullanır gibi, dosya sistemine erişiyorsunuz, klasörleri geziyorsunuz, kayıt yeri değişebiliyor vs. Anlatmakla bitmez, bir süre önce iPhone 4 almamamdan dolayı kaşıntım geçmemişti, yakın arkadaşım ile takas ettik, 2 gün sonunda cihazı direk geri aldım. 5.0.1 sürümü, JB yok, her şey ücretli, kös kös ankesörlü telefon gibi bir birimize bakıp durduk. Aldığınız telefonu nasıl kullanacağınız, beklentileriniz hep önemli. Burada iyi kötü yok, kişinin tarzına ve alışkanlıklarına uyan telefon var,. İOS’u herkes kullanıyor zira basit, tıkla insin, tıkla kalksın. Diğer yandan rom konusu var mesela android’de ki her rom yeni bir telefon demek. Ama uğraşana, bilene. Bunlar tamamen şahsıma ait fikirler olup kişi kendine uygun telefonu seçmeli, her ikisi de çok iyi cihaz, işletim sistemi de aynı şekilde. Alın, inceleyin ve sonra karar verin. Kolay gelsin.

iki cihazı karşılaştırırsak apple nin sadece markası var o kadar. s2 hem fiyat olarak daha uygun hemde özellikler bakımından apple den bir adım önde.

Merhaba, benim sorum da şu olacak: Ses denetimi ile mesaj yazabilme Samsung galxy s2 de mevcut mu acaba? Kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Merhaba,
Samsung ve Iphone nin durumunu rolex ve seiko nun durumuna benzettim.Dünyanın en kaliteli saati seioko yapmakta fakat pazarlama becerisi rolex ten düşük.E haliyle de en iyisi rolex havası estirilmekte.Telefonlara gelince her ikisi de ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar ama hem performansta hem de fiyat/performansta S 2 iphonenin eline verir 😀

Selam ben s2 kullaniyorum arkadaslar iphonede kullandim ama sunu soyliyebilirim iphone ni ölüsü yeter s2 sakin almayin

Öncelikle bu karşılaştırma tablosundaki Galaxy S 2, bildiğimiz Galaxy S 2 değil. Buradaki 4G özelliği olan ve görünümüde farklı olan, sadece T-Mobile hat ile kullanılabilen (türkiyede bu model yok) Samsung Galaxy S 2’nin T-Mobile modeli.Resimdeki ile aynı değil. Bu düzeltilsin.Mesela 1.5 Ghz değil, 1.2 Ghz işlemci var.

arkadaşlar 15 gün önce hayatımın en büyük yanlışını iphone 4 alarak yaptım ve şimdi samsung s2 ile takas yapacam s2 yi bilmiyorum ama en azından flash var bluetoot var görüntülü konuşma var uygulamalar parasız telefon açık herkese yani iphone valla 5 kuruş etmez sadece oyun oynuyorsunuz başka bir şey yok şarj yok hemen ısınıyor enteresan bir cihaz

arkadaslar yorumların hepsini okudum bende zaten arastırıyordum muratın yorumu dıkkatımı cekti sakın s2 almayın dıye kesin apple satıcılarındandır ben karar verdım galaxyi tek geçerim…

Önce özgür olun sonra androide laf soyleyin coban güttüğü tarafa değil

bilmeden konuşan insan cok samsung geleceğin ekranını geliştirip kullanıyor tabiiki lcd ve cristal ekran daha iyi gorunur.Daha karsılaştırılacak cok var mesela 3.5 ” ile sgs2 4.3” aynı pil ömrü bide bilmeden sallayanlar var neymiş ilk dokunmatik telefon iphone muş sen once bi LG Prada diye bi telefon var ona bak sonra iddaa et.adamlar sadece bizim yaptığımızla yetin diyor millette sadece onla yetiniyor 🙂 Android özgürlüktür SGS-LG-HTC …

arkadaslar tartışmaya gerek yok gösteriş meraklıları iphone gercek akıllı telefon kullanmak isteyen samsung kullanır 6 ay önce cıkmış telefon bile iphone 4s le yarışıyor bakalım galaxy3 cıkınca ne olacak

Merhaba arkadaşlar,
Ben GALAXY S II ve 4S kullananlar arasındaki farkı bulup iyice araştırdım ve sonuçları sizlerle paylaşmak istedim. Kendim de bizzat kullandım ve sizlere söylemek istiyorum.

Samsung avantaj ve dezavantajları:
4S’tekine benzer olarak mono hoparlör kullanılmış.
– 1.2 Ghz işlemci ve 4G bandını destekleyen 21 Mbps hızında.
– HD video ve görüntü alma. 4S bunun kat ve kat üstünde. Araba yarışı veya hızlı bir nesne çekerken farkı gayet net görebilirsiniz.
– 1 GB Fiziksel bellek ( Ram ) kullanılmış.
– Süper AMOLED Plus ( pixellleri ekstra aydınlatan teknoloji ) 400×800 116 pixel.
– Bluetooth™ teknolojisi 3.0
– Android v2.3.3 Gingerbread.
– Flash 10.1 desteklemesi.
– TouchWiz 4.0.

Apple avantaj ve dezavantajları:

– Hız bakımın 800 Mhz işlemci kullanılmış ki Samsung’a neredeyse eşdeğer.
– 4S; Retine Display 900×640, milimetre kareye düşen pixel sayısı: 137.
( Buda GALAXY S II’ye göre bir hayli iyi görüntü kalitesi sunuyor. )
– 512 Mb Fiziksel bellek ( Ram )
– HD görüntü alma ve oynatma. ( Ttireşim ve hareket sensörü )
– Bluetooth™ yok çünkü herhangi bir iOS 5 kaçakçılık ve yazılım sahtekarlığı.
– iOS 5, Siri ve iCloud.

Arkadaşlar özelliklerini yazdım. Fakat anlatmak isterim ki Samsung gerçekten ama gerçekten internet düşkünleri ve oyun severler için mükemmeli başarmıştır. Kullanım kolaylığından zor olsada telefonda ayrı ayrı çok fazla menü ve adaptif sıralama bakımından bir hayli seçenek olması kafamı karıştırmadı değil. Lakin 4S kullanırken sıkıntı yaşamadım. Birde iPhone aktive sorunu olarak bilgisayar üzerinden yapabileceksiniz. Yani iTunes programını kurarark film, müzik vs… Programları atmak zorundasınız diğer yönden samsung bunu aşarak direk kullanım kulaylağına gitmiştir. Nitekim bu konuda Samsung benim için 1 adım önde.
Kamera bakımından Samsung 4S’e göre fena çuvallamış. Görüntülere baktığım zaman neredeyse ağlayacaktım. Samsung Bluetooth™ teknolojisi o anki video, resim, müzik gibi dosyları paylaşmanız mümkün iken iPhone biraz sıkıntılı ayrıca Samsung bir ses güzelliği yaparak mono hoparlör yanında 5.1 kanal sistemi ve ekolayzer kolaylığı sunarak müzik dinleyicilerinin keyfine hitap etmiştir. HD fim video ve müzik dinlemekte çok keyifli. 4S’te izlemek güzel fakat ekran küçük boyutu oldukça kötü oldu ki film izlerken güzel bir özellik değil fakat kullanım kolaylığından daha iyi. Samsung S. AMOLED+ ekranda pixel sıkışık olmaması ve 400×800 pixel çözünürlük kullanması kötü olmuş ki bu konuda tercihim 4S. Isınma problemini tabi ki iPhone aşmış ve SGS II gibi çok fazla ısınmıyor. Bana kalacak olursanız, zengin miziniz? Paranız çok mu? Apple almanızı öneririm. Fakat ben sürekli kullanacağım bana lazım ve lüzum gereken herşeyi yapacağım diyosanız SGS II benim yaptığım testlerde ekran akması ve uzunluk bakımından SGS II birinci oldu. Fakat İPhone 5 çıkacak. 🙂 Çıkacak olan bu telefon inanın mükemmel olacak. Bana kalırsa gidin 2000 TL iPhone vereceğinize Gidin Galaxy Note alın daha iyi. 🙂 Okuduğunuz için teşekkür ederim umarım yardımcı olabilmişimdir.

İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz… Ben sadece kullanım deneyimimi yazdım. Yalnız ufak birer yazım hataları var onlarıda düzeltirseniz iyi olur. Bu arada nerede kullanacaksınız peki?

Aynen dedigim ya apple kullanan arkadaslarla atismak bosa vakit harcamak iosla sadece alo dersin jb icin aylarca beklersin sadece karizma icin alirsin.iphone 5 daha iyi olacak diyenler sadece Sgs3 u bekleyin telefon gorun.imitation iphone islemcilerinide samsung uretiyor.

arkadaslar size cok onemli seyler soyleyecegim…bunu hemen farketmedim am2 ay sonra sonuc ortaya cikti.hikaye soyle:
ben hem pihone 4s hem de sgs2 kullanicisiyim…
gunlerin birinde iphone cebimden tasin uzerine dustu,yere 1 metre vardi ama iphonumun arka ve on tarafinda ciddi kiriklar olustu…iphone cope:)
sgs2m bare kaldi ddim ve gordum ki samsungum tamamen plastikten olusmasina radmen en az 4 kez elimden dustu disarida bir kez tasa ayagim takildi telefon 4 metre uctu sadece cok hafif bir cizik gordum onu da eve gelince bezle sildim yok oldu…sonucta sgs hem ince hem plastik ama kirilmadi.samsungun ozel zor kirilan ve cizilen plastigi beni cok kere kurtardi sonucta iphone hem pahali hem de kirilgan

Merhaba, paylaştığınız bilgi için teşekkürler 🙂 Söylediğinize göre Samsung Galaxy S2 daha dayanıklı gibi gözüküyor. Telefonunuzu daha dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz zira çok da ucuz değil bu cihazlar 🙂

İPhone Marka Farkıyla
SGS 2 Kalıte Farkıyla
Siz Söyleyin
Marka’mı
Kalite’mi?

Arkadaşlar üstteki yazdığım yorumumdaki biraz sönük kaldı. Telefonların ikisinide inceledim ve gerçekten yukarıdaki yazdıklarım boşta kaldı şimdi çok çok ayrıntılı bir biçimde yazacağım bu yazımı dikkatlice okuyup ona göre seçiminizi yapmanız gerektiğini düşünüyorum.

Samsung Galaxy S2, iPhone 4s’e göre avantaj ve dezavantajları:

– Samsung, iPhone kapalı kasa kullanmamış. Demek istediğim eğer pil ömrünü bitirirse değişmesi veya yenisi gerekirse hem garantiye yollayıp değerini düşürmez, hemde daha yüksek mAH batarya tercih edip kullanım süresini yükseltmiş olursunuz.
– Android v2.3.3 ( Gingerbread ) kullanımının yanında Java ve Flash desteği.
– İnternet bağlantı hızı 21 Mbps ve sayfaların akıcılığı neredeyse çok uzun tek parmak hareketi ile tarayıcı HTML 5 hızlı bir akış ve performans gösteriyor. iPhone daha ise sayfaların akış hızı tek parmakla hepsini değil belli bir kısmı akıyor ki buda kötü ayrıca bağlantı hızı 14,4 Mbps.
– Hafıza kartı ile hafıza arttırılabiliyor. Ayrıca MicroUSB ve USB on the board™ destekli gelen cihazımızda ise USB portları ve ayrıca Flash Bellek kullanabilir, içindeki dosyaları görebilirsiniz. Müzik resim yada videolara bakabilirsiniz. Bunu maalesef ki iPhone 4s ve önceki modellerde söz konusu değildir.
– FM Radyo ve Bluetooth™ 3.0 içinde yine ayrıca kullanım dosya aktarma veya kullanım bakımından yine bir kademe SGS II bir adım daha önde.
– Yazılım geliştirme iPhone 4Sve önceki modeller için sadece İntel™ ve Mac OS bilgisayarlarda yazılımı ve diğer program üretilirken bu yönden SGS II ise diğer platformlar içerinde ve her bilgisayar üzerinde program ve yazılı üretilebilir olması.
– 1 GB Ram ram bulunması gayet iyi olmuş. Şahsen işlemci yükünü azaltıp performans ve oyun tutkunlarına harika bir güzellik sunulmuştur. iPhone ise 512 MB tutmuş ve kullanılan oyunlar için en fazla 30 MB Ram kullanma hakkı vererek yaratıcılıkları düşürmüştür. SGS II ise; en fazla 768 MB ram kullanmasına izin vermiş ve oyun tutkunları için yaratıcı ve güzel projelere dikkat çekmek ve kullanmak için kullanıcıların isteklerine doğru yönelmiştir.
– Ekran yapısına bakacak olursak gayet mükemmel bir ekranı olduğunu söyleyebilirim. Super Amoled Plus ekranda Gorilla Glass cam ekranı kullanmaması ve bununla birlikte gelen kılcal çizilmeler dikkatimi çekmiş bulundu. Super Amoled teknolojisi pixelleri ekstra aydınlatan bir teknoloji buda gene Samsung’un geliştirdiği ve bizzat kullandığı bir teknoloji. Kendi üreimi olan Mali 400 GPU ile birlikte milimetre kareye düşen pixel sayısı 116 olarak tutulmuş. 400×800 çözünürlükte kullanılan ekran gayet şık fakat yetersiz kaldığını söylemek zorundayım. Bu ekranda HD film ve video izlemek güzel fakat sıkışık olmayan pixeller bana göre yeterli olmadığından dolayı ve geniş ekranı yüzünden istedğim kalitede olmadığını söyleyebilirim.Şayet iPhone 4S pixel sayısını 137 yaparak gayet şık ve güzel ekran kullandı ve Samsung’a yakın bir değerde ekran yapmayı başardı.
– Isınma ve pil sorununa gelirsek eğer bu konuda vasatı aşamamış denilebilir. iPhone bunu çoktan aşarak minimum ısınma ve kullanım kazandığı söylemek isterim.
– Yaptığım bir test daha varki beni çok şaşırttı. Yükselik, basınç ve kırılma testlerinde Samsung plastik bir kasa tasarımına sahip olmasına rağmen iPhone gibi kırılma göstermemiş ve CPU zarar görmemiştir.
– Samsung 1.2 Ghz işlemci performanı ve ağ erişim kolaylığı belli bir ülkelerde kullanılırken iPhone 4s ise bunu aşmış olacak ki her ülkede kullanımı ve ağ alıcısı var. Hemen hemen benzer yapıda işlemciler olmasına karşın A5 işlemci 800 Mhz kullanmış. ARM Cortex A9 1.2 Ghz kullanan Samsung yine kendi üretimini yapmış ve güzel bir ilke imza atarak 400 Mhz işlemci hızı ile mükemmel ötesinde kullanım kolaylığı sağlamıştır.
– Kamera gerçekten iyi fakat 4S bunu gerçekten mükemmel bir şekilde aşmış olacakki SGS II bunun neredeyse 10 kat daha kötüsü diyebilirim. Fabrika çıkışları ve ayarlında kullandığım zaman 4S mükemmel bir şekilde çekim yapıyor. Bunu size ispatlamak kolay olur çünkü kullanacaksanız hızlı bir nesneyi çekerken, hareketli çekerken ve de boyutlarına bakarsanız, SGS II 1 dk. süre için hafızada yer tutan 147 MB fakat iPhone 4S’te ise 167 MB oluyor ki buda daha iyi ve net çekim yapabildiğini söyler.
– Ön panelde bulunan 3 tane farklı şekilde butanlar var. iPhone 4S’in kasasında ise sadece bir tane menüye dönüş olduğunu yine belirtelim.
– Birlikte gelen Kies Air ve Hubs sayılarının artırılması ve çoğaltılması bir hayli güzel ve mükemmel kılmış telefonu. Özellikle bu konuda gazete, haber veya kitap severlerin veya müzik dinleyicilerinin bu konuda tatmin olacaklarına eminim.
– Ekolayzer ve 5.1 Channel desteği olan bir telefonda kullanılan mono hoparlörde ses sistemi oldukça tatmin edici ve bir o kadarda şaşırtıcı. Şayet müzik dinleycisi olan biri olarak müzik dinleyenlerin bundan büyük keyfil alacaklarına eminim.
– TV ve Mobil TV oynatması göstermesi bir hayli güzel.
– SGS II 4.3 inç ekran kullanırken 4S 3.5 inç yapmış buda film ve görüntüler için küçük olmuş.

– iPhone 4S, Samsung Galaxy S2’ye göre avantaj ve dezavantajları:

– iOS 5 kullanılmış ki, hem kullanım kolaylığı hemde uygulama mağazasının fazla olmasıyla birlikte gelen Siri ve iCloud oldukça iyi hatta ve hatta iCloud neredeyse Bluetooth™ görevini üstelenecek düzeyde diyebilirim.
– Yine aynı şekilde SGS II gibi çift kanallı işlemci kullanması gayet iyi olmuş.
– Bluetooth™ olmaması sanırım hem iOS açığının olmaması hemde virüsten korunmak için böyle bir yola gitmesi kullancıları hayal kırıklığına uğrattı. Bu yolla SGS II hem o anki video veya görüntüyü paylaşacak şekilde olması hemde paylaşımlar konusunda daha iyi.
– Face Time ile görüntülü konuşma iyi hale gelmiş olacakki o kadar netki mükemmel birşey. SGS II ise 2 MP ön kamerası ile net görüntü oluyor fakat Face Time kadar iyi değil. 🙂
– Ağırlık ve kullanım kolaylığından yakınan biri olarak iPhone 4S ince olmasına karşın SGS II kadar iyi bulmadım. Ağırlaşmış diyebilir iPhone için.
– Kamerası 1080@30 fps ile SGS II ile aynı oranda fakat daha üstün kamerası.

NOT:
Gelelim radyonun neden olmadığına… Şimdi Multitasking tam olmadığı için arka planda kesilmeler ve kopmalar oluyor buda iPhone için son derece bir sorun teşkil eder.
Gelelim hafıza kartının neden olmadığına… Bu işlem için ayrıca güç, tarama ve ekstra servisler gerekecek. Buda iOS için ekstra performans sorunu çıkatacaktır ki bu onlar için hiç iyi bir durum değil.
Bluetooth™ teknolojisi neden yok? iTunes programı ile sağlam bir indexleme yapılabiliyor. Eğer Bluetooth olsaydı gene ekstra sisteme performans ve güç kaybı eklenecekti buda iyi bir durum değil.
Peki ekran neden çok hassas? Şimdi bu durum iOS için iyi bir durum deği. Herhangi bir uygulama açerken Apple sadece tek kapasitif ekran üzerine yoğunlaşan iOS sıkıntılı duruma düşüyor. Buda Single Tread kullanımın kanıtı oluyor. Android ise arka planda çalışan herşeyi çalıştırmaya devam ediyor. Bekleme süresi oluşturuyor ki çok normal yani ekran arkasındaki uygulamalar hala çalışmaya devam ediyor. Buda normal birşey.

baran yurdakul kardeş bu yazı baya iyi oldu şimdi bu yazıyı nerede yayınlıyorsunuz?

beyler yani samsung galaxy s2 ı phone ‘ u çoğu alanda geçmiş samsung ‘ un bu yeni telefonu güzel donanımlara sahıp fakat bu I phone için söz konusu değildir…

Şimdi uygulama yönünden bakarsak android markette 400.000 – appstore da 425.000 uygulama var diyeceksiniz ki android yakaladı appstore u ! Böyle bir şey yok , androiddeki uygulamaların yarısı belki %40-30 u çöp uygulama ! Ayrıca bildiğim kadarıyla androidde çift çekirdek destekleyen bir uygulama yok !? İphone ise çift çekirdeği hayvan gibi kullanıyor … Adamlar iphone a unreal engine 3 lü oyun yapıyorki girin oyun grafiklerine bakın (infinity blade 2 ) . Bazı oyun siteleri pc oyun incelemesinin yanında iphone oyunlarını da pc oyunu gibi inceleyip değerlendiriyor … Bir başka uygulama olayı ise androidde standart yok yani sizin telefonunuzda 30-40 fps ile çalışan bir oyun başka bir android telefonunda kasılarak çalışabiliyor . Bu gün aldığınız telefona 7-8 ay sonra çıkan oyunu kasarak çalıştırabiliyor… Androidde rom yüklüyoruz rahatız diyorlar fakat bu rom yükleme olayında da yükleyenlerin %80 i telefonun kendi romunun kasmasından ötürü yüklüyor . %10 u bir üst güncellemenin telefonuna gelmemesinden ötürü yüklüyor . %10 ise zevkine vb. sebeplerden yüklüyor diye düşünüyorum . Şöyle birşeyde var andoridde bir uygulamayı internetten apk indirip telefona atıp rahat ve sorunsuz yükleyebilirken iphone da para vermeden almak için jailbreak vb. yöntemleri yapmak zorundasınız . Android biraz daha özgür gibi bence.

Başka bir bakış açısı ise eskime olayı ; Aldığınız bir androidli telefonun 1-2 ay içinde bir üst versiyonu duyurulabiliyor , bu yüzden sizin telefonunuz değer kaybedebiliyor – Eskiyebiliyor ama apple bir cihaz tanıtıyor 1.5-2 yıl üst seviye olarak kalıyor . Bu devirde donanıma bakmak hatalı geliyor bana , telefonun yazılımının donanımı ne kadar kullanabildiğine bakılmalı bence . Bir iphone yıllar boyunca çıkan oyunları vb çalıştırabiliyor. Mesela 3gs – o dandik donanım özellikleriyle optimizasyon sayesinde daha yeni yeni çıkan oyunları desteklememeye başladı . Kaldı ki 3gs bile şu anki çoğu telefonu solluyor . Sanırsam sgs 2 daha 1 yıl falan gider .

Ekran ve boyutuna gelirsek , sgs2 boyut olarak çok iyi film vb. çok rahat izlenebiliyor . Kullandığımda altyazılı bir sürü filmi izledim gayet rahat . İphone’un boyutu ise başkalarını bilemeyeceğim ama bende 1- 1.5 saat sonra baş ağrısı yapıyor . Ama genede retina nekrandan ve çözünürlükten ötürü gayet iyi .

Kamera olayı ise bence çoğu kişiye göre gereksiz . A bak bu full hd çekim yapıyor bunu alıcam o yüzden demek yada bu 8 mp daha iyi diğeri 5 mp o yüzden almıyorum demek saçma geliyor . Kamerasının tatminkar olması yeter bana göre . Kaçınız full hd kamerasıyla dizi – film – kısa film vb. önemli şey çekiyor ? Yada o çok iyi kamerayla ne çekiyorsunuz ne işinize yarıyor ? Amacınız anılarınız vb. fotograflamak – videolamak ise normal özellikte birşey yetecektir . Gerçi her iki telefonunkide birbirne yakın …

iphone bir sürü uygulamayı arkaplanda sorunsuz çalıştırırken sgs2 de bi yerden sonra ufak kasmalar olabiliyor .
Sgs 2 de klavyedeki bir tuş boyutundaki şeyleri bazen bastığımda algılamakta zorlanırken iphone çok küçük bir şeyi dokunduğunuzda algılıyor .
4G destekliyor sgs2 fakat türkiyeye 3G bile daha yeni yeni gelirken 4G kim bilir kaç yıl sonra gelir…

Şimdilik aklıma gelen ve yazdıklarım bunlar , arada sgs2 – ip 4s den dışarı çıkıp olayı android-ios olayına götürmüşüm affedin 😀 Sonuç olarak bana göre istekler iyi belirlenip telefon alınmalı , yani sokakta rastgele gezen bir genç için iphone 4s almak çok gereksiz gibi , yada sadece mesaj ve konuşma için sgs2 almak .

Amaç oyunsa iphone 4s bence .
Ekran konusunda benim gibi baş ağrısı çekiyorsanız galaxy s2 .
Özgür olmak istiyorsanız galaxy s2.
Eskimesin , uzun yıllarca kullanayım diyorsanız iphone 4s .
Amacınız sadece konuşmak – mesajlaşmak – ara sıra internete girmek – ara sıra oyun oynamak ise ikisinede para vermeye değmez !!!

gerek android gerekse ios işletim sistemli telefonların video incelemelerini internetten takip ediyorum.2 işletim sistemide amerikanın.iphone amerikanın samsung kore malı biz ise türkiyedeyiz ama benim düşüncem abartıyoruz yabancı ürünleri.ayrıca parası olan özellikleri hoşuna giden iphone alır.sg2 nin özellikleri hoşuna giden parası ona yeten onu alır.keşke bizimde karşılaştıracak bir ürünümüz olsada onun üzerine yorumlar yapabilsek ama nerde o günler.acaba neden biz üretemiyoruz bir fikri olan varmı.nede işletim sistemi nede telefon fanatikliğine gerek yok.

Sayın Baran Yurdagul takdir edersinizki yabancı marka fanatiklerinden olan arkadaşlara itafen yazdım.Ürünler güzel ama aşırılığa gerek yok.Zaten bu ülkeden birşey çıkmaz.Yinede bir umut diyelim.Oda yok ama herneyse size başarılar

arkadaslar hr iki cihacda cok güzel ama ipıhonenin eksik özlellikleri galaxsinin öne gecmesine sebeb oldu yanlız donunmatik konusun da iphone yi hiç bir tlf la kıyaslayamam

yav neyi tartisiyorsunuz samsung gibisi varmi apple flash player 10.3 destekliyormu tabiki desteklemiyor e ne anladik bu isten o zaman

arkadaşlar samimi söylüyorum,ben tarafsız bir telefon kullanıcısı olarak konuşuyorum.baktığımda (tabi bana göre);iphone 4s in malzeme kalitesi,görünümü boyutları,tek itunes sıkıcıda olsa güvenliği,mükemmel video ve çok net seri fotoğraf çekebilmesi ve birazda apple havası insanı kendine çekiyor.amma velakin;sağlamlık testi,neredeyse galaxynin 2 katına yaklaşan fiyatı,pil değiştirmek için servise gitmeside bir o kadar kendinden uzaklaştırıyor.samsung markasınıda çok beğenen biri olarak,cihazın boyutlarını biraz daha küçültmesi gerektiğini düşünüyorum.yalnız zevkler ve renkler göreceli elbette,bunlarda benim naçizane fikirlerim.bir cep telefonuna işletim sistemi çok gelişmişte olsa1200-2800 lira arası para verip,senesi dolmadan üst modelinin peşine düşenlerede hayret ediyorum.tüketim çılgınlığı bu olsa gerek=)

Galaxy s2 kullaniyorum.iphone da kullandim.telefonda ne aradiginiza bakiyor bu isler.iphone da oyunlar daha zevkli(ozellikle de cihazin denge kalibtasyonu gereken oyunlarda)is gorsun cihazim derseniz s2 kesinlikle

Merhaba,

Burada birçok yorum yapılmş.Kimi doğru kimi yanlış hiç önemli değil…
Ben de birşeyler katmak istiyorum.Öncelikle Iphone nin bu kadar meşhur olması ve çok tercih ediliyor olması özentilikten başka birşey değildir.Yani ülkemizde, hani bir ürün o sene moda olur ya bizde de Iphone sürekli moda maşallah:) Neyse fazla kurcalamakta istemiyorum ama ”zengin bir ülkeyiz galiba”…Ben Samsung Galaxy S kullanıcısıyım.Galaxy S2 yi ve İphone 4S i teknoloji marketlerinde uzun uzun inceledim.Ve şunu gördüm(Samsung kullanıcısı olarak tarafsız konuşuyorum).
1)Apple günlük kullanıma daha uygun ebat açısından.
2)Kolay kullanımda Apple daha önde.
3)Kamera performansında Iphone daha net görüntü sağlamakta.
4)İşlemci hızına gelirsek, Samsung diyorum.
5)Şarj konusunda kesinlikle S2(Apple kullanıcıları bu konuda sıkıntı çekiyorlar.Tabi firmanın umrunda değil)
6)Ekran konusunda ise,kimi arkadaşlar Apple kimi Samsung demiş…Bana göre şu ana kadar gördüğüm en iyi ekran süper amoled plus ve Nokianın ClearBlack Amoled ekranıdır.
7)Ram konusunda iphone u anlamış değilim.S2 bu konuda baya bir ezmiş Apple yi
8)Sağlamlık konusunda yoruma gerek yok sanırsam drop test herşeyi anlatıyor.
9)Ekrana gelince Samsung bu konuda çok becerikli ve akıllı işler yapıyor.Donanım özelliklerine göre Telefon ekranını belirliyor ki bu bir artı.Apple yüksek çözünürlük kullansa da büyük ekran kullanmadan bunun bir espirisi yok.Samsung un da eksiği yok değil.S2 ye daha yüksek çözünürlük koyabilirdi ama eminim bir bildikleri vardır.Ve yeni çıkacak olan SG3 ile bunu baya baya telafi edecekler ve o zaman da IPhone nin durumunu merak ediyorum…Bana göre bu randevuyu Samsung Galaxy S2 kazandı…Kim ne derse desin…

Benim görüşlerim bunlar..Gayet samimi ve tarafsız bir metin yazdığımı düşünüyorum.Katılan olur katılmayan olur saygıyla karşılarım..

İphone 5 te çıkacak tamam ama ben s3 den daha iyi olacağını düşünmüyorum nasıl 4s s2 den iyi değilse;)

Yaklaşık 1 aydır internetten karşılaştırma videolarını ve yorumlarını okuyorum Galaxy S II aldığım için çokda mutluyum!!!

Alınmayın ama zengin ve şımarık çocuk işidir Iphone!!

Samsung Galaxy S II çıkardı Iphone 4 ile karşılaştırmak ayıp olur zaten 🙂
6 ay sonraki çıkan 4S ise eh işte daha yeni yeni düzltiliyor hataları 😀

Galaxy S II derim geçerim 😉

Herkese saygılar…

s2 kullanicisiyim tamamen zirvalik bu konunun tartismasi.yillardir her alanda karsilastirmalar yapildi degisik seyler soylendi her alanda yapildi bu tartismalar ama bir sonuc elde edinilmedi . arkadaslar mantik diyorum sadece. iphonesi olan s2 demeyecek S2si olan iphone demeyecek bu cok acik bir sey yapmayin boyle sacmalkklar . firmalar bu cihazlari digeriyle rekabet eddbilecek potansiyele gore tasarliyorlar sizce biri digerinden asagi kalirmi.

iphone nu okadar istiyosanız samsung alın birde üzerinine kırtasiyelerde kapış kapış giden(bayağı marka vardı)apple logosu alıp yapıştırın:) şaka bi tarafa iphone çok kapalı içe dönük ayrı bir dünya gibi samsung ise hayatın içinden yükseltmeye imkan veren şık ve zarif bir makine ama görüntüde apple nın da hakkını yememek lazım

apple sırf marka diyorlarya 5-6 yıl önce apple deseniz kimse bilmezdi ama ben kendimi bildim bileli samsung var.her alanda tv.buzdolabı.pc.vs
bide ekran kalitesi karşılaştırması diyorlar yaw biri 4,3 digeri 3,5 neyini karşılaştırıyorsunuz samsung s2yi 3,5 büyüklügünde yapsaydı iphonu ezer geçerdi.süper amoled plus boru degil 🙂
ha bide kamera diyorsunuz. kıl kadar fark var aralarında hem sanki hayatımızı çekiyoruz altüstü normal kullanım için gerekli profesyonnel olarak kullananlar ztn kameralara yönelir
oyun bakımından ise 4,0 inç lik s1 le oynadım arkadaşımındı nerdeyse pc deki kadar zevk aldım diyebilirim ee artık s2 yi düşünemiyorum 🙂
internet hızında veya işlemci hızında s2 bariz üstün 🙂 şarj konusunda alanının en iyisi
bide o ekranla en iyisi iphone 3,5 inç ekranla 1 gün bile gitmiyormuş 🙂
bide artistlik meselesi var emin olun s2yi kulagınıza götürdügünüzde saha çok dikkat çekersiniz.ve s2 de film izlemenin zevki paha biçilemez 🙂 birtek sorum olucak s2de gorilla glass var mı. bazı sitelerde var bazılarında yok yazıyo efsaneye döndü artık eger oda varsa ki dayanıklılık bakımında var görünüyo bu telefon gözü kapalı alınır.

ümit sana katılıyorum.Bende s1 var çok memnunum…Samsung galaxy s2 de gorilla glass mevcut gorilla glass ın offical sitesinden de bakabilirsin.

hepsini okudum yazılanların.herkes kendince doğru bulup inandığı şeyleri yazmış.bazıları abartmış tabi..çok uzun süredir htc kullanıcısıydım(telefon ticareti yapıyordum biara ve kellanmadığım cihaz kalmadı diyebilirim), telefonumu 3gün önce sattım ve yeni bir htc almak için biraz araştırma yaptım ve bu galaxy s2 her yerde karşıma çıktı ve beğenmeyen kişi sayısı gerçekten çok az. daha önce 16gb lık galaxy s kullanmıştım ve cihaz birtürlü düzen tutmadığı için yok parasına satmak zorunda kalmıştım. neyse 1100tl ye az kullanılmış bir S II aldım (ki aynı paraya iphone 4 te alabilirdim) ve şuanda kullanıyorum. aktif bir kullanıcıyı üzecek hiçbir yönü yok diyebilirim.şarj süresi,kamerası, wifi si, 3g ve normal bağlantı ve indirme hızı, görüntülü görüşmesi, kamerası-flash ı vs vs..sadece ekran çözünürlüğü htc ve iphone ‘a göre gerçekten bariz düşük kalmış..

Arkadaşlar 2 telefonda güzel . ben iphone kullanıyorum . s2 yi ise arkadaşımdan gördüğüm kadarı ile biliyorum . o güzel bu güzel , o alınır bu alınır muhabbetine gerek yok . Kimin zevkine gözüne hangi cihaz hitab ediyorsa o alınır . Boşa kıllatmaya gerek yok . Çünkü kullanılabilirlik açısından hemen hemen ikiside aynı özelliklerde .

dn:yalnız şöylede bir husus var iphone’a jailbreak yaptığınız zaman keşfinizin sonu olmuyor . aynı durum s2 de varmı bilmiyorum

mirsad kardeş gorillsa glass mevcutta türkiye gönderilen telefonlarda mevcut degil gibi bir söylenti var bloglarda ve sözlüklerde adamlar bizzat samsunga mail atmış onlarda onaylamış bende diyorumki biz kerizmiyiz hem 2 katı fiyat ödeyip hemde degiştirilmiş tel alalım

arkadaşlar s2 gerçekten üstün bir telefon ama günlük kullanımda pek bir farkları yok bence.ben her iki telefon içinde program yazıyorum ama apple yazılım konusunda bir başka bu bir gerçek stabil çalışıyor.örnegin benim telefon sürekli şirkete baglı sunucuları izleyip müdahale ediyorum gerekirse iphonedan remote giderek sorunları çözüyorum ama s2 ve android de bunu yapmak mümkün degil sonuçta oturmuş bir sistemi var.

İYİCE KAFAM KARIŞTI BUNLARI GÖRDÜKTEN SONRA YARIN TELEFON ALMAYA GİDECEM IPHONE 4 1250 TL 2. EL GS2 1200TL ODA KAÇAK HANGİSİ SİZCE

selam arkadaşlar ben kendimde iphone kullandım lakin insan bir radyo dinleyim dese yok şimdiki son iphonede görüşme tık diye kesiliyor konuşmanın en önemli yerinde karşınızdaki insana yüzüne kapattıgınn izlenilimini verneside çabası galaxs2 gerçekten harika biir cihaz ekran daha geniş dokunmatik gayet güzel aradaki fiyat farkıda cabası neyi tartışıyorsunuz bizler nedense kazık yemegi çokmu seviyoruz nedir yigide vur hakkını yemeyelim arkadaşlar galaxs fiyat olarakta kullanım olarakta diger cihazdan daha iyi takıntılı olmayalım bütçemizi düşüneim arada 5oo lira gibi bir rakam oynuyor bu fiyat farkına ragmen bu cihz üstünlük sunuyorsa sadece taktir etmek gerekir

iphone tip boyut tek elde kullanım olarak yapılmış en iyi telefon ama işlemcisi yazılımı beş para etmez bir telefon. samsung un 6,7 ay arkasından gelen apple artık samsungla yarışamicak hale geldi. galaxy s2 iphonedan 7 ay önce çıkmasına rağmen iphone nu performans bakımından ezemediği yer yok. 1.2 ghz işlemci hiç bir çift çekirdekli telefonda yok, samsungdan başka. Ne kadar samsung iyi olsada ben 4s alın derim çünkü s2 gerçekten büyük bir telefon bir zaman sonra insanı rahatsız ediyo. tabi iş için falan kullancaksanız s2 tabiki. bu arada biri android marketle app store hemen hemen aynı demiş. Bu çok yanlış kalite olarak app store bedavalık olarak android market. 😀

ARKADAŞLAR MERHABA UFAK BİRŞEY SÖYLİCEM BEN APPL STR D ÇALŞIORM YILLARDR IPHNE GB BİR CHAZI BNDEN İYİ KMSE BİLEMEZ AMA SAMSNG S2 MÜKEMMEL BİR TELEFON ÇIKARDI …BENCE BIRAKIN IPHNE FALAN GERCKTEN SAMSUNG DIORM…EN ÖNEMLİSİ IPHNE ŞARJ ÇOK ÇABK BITIOR VE SAMSUNGDA ÖYLE BİR SIKINTI YOK..KAMERAYA TAKINTI OLMAYIN.S2 DE KONUSUN TELEFON YAZSIN TÜRKÇE KARAKTER CART CURT SIKINTINIZ YOK.SADECE KONUSUN.NESE BEN KISACA S2 DIORMM ..

iphone 4s alcaktım son bi kez daha araştırıyım dedım ve Bu yorumlara dayanarak s2 almaya gidiyorum :))

Ben de iPhone 4S kullanıyorum site sahibi gerçekten galaxy hastalığı var iki telefonu da kullandım iPhone kıyaslanmayacak derecede üstün bunu herkes kabul etsin ilk dokunmatik ilk akıllı telefonun mucidi Apple

Her iki telefonu da kullanan biri olarak şunları söylemek isterim
İphone’un +’ları
-Kamera ve Çözünürlük bakımından s2’ye göre daha iyi bu açıkça belli oluyor
-Uygulama bakımından daha zengin bazı programları ve oyunları androidde bulamıyorsunuz.
-Ele daha iyi oturuyor.
-Stabilliği.

Galaxy s2’nin +’ları
– Super amoled plus ekran film izlerken harika bir görüntü sunuyor.
– İşlemci hızı bakımından piyasadaki çoğu telefondan iyi. (iphone’dan daha iyi.) Aynı anda 5-10 kadar uygulama açtım ve telefonda 0 kasma oldu.
– Kernel,rom atma gibi imkanlarınız var.
– Faceniff, wifikill gibi harika programları kullanabiliyorsunuz ^^
– sd kart desteği ile daha fazla depolama yeri.

Sonuç olarak ben telefonla çok fazla uğraşan biriyim her özelliğini kullanmak ve denemek istiyorum diyorsanız ve kendinize özel geliştirmeler yapmak istiyorsanız s2’yi, yok ben telefonla fazla uğraşmam kamerası iyi olsun oyunları programları olsun diyorsanız iphone’u tercih edin 🙂

uzun bir süre android kullanan birisi olarak şunları söyleyebilirim gerek mesaj yazma gerek telefondaki donmalar beni 4se yöneltti ve telefon kullandığımı anladım, kamera ve ekran kalitesinde 4s kesinlikle ezer geçer, değerlere bakıp sakın aldanmayın, sonuçta çin malı telefonlara da 5 8 mp yazabiliyorlar, bir diğer konu androidteki uygulama yükleme olayı bana o kadar güvenilir gelmedi istediğiniz yerden 3. parti yazılım yükleyebiliyorsunuz ve jb gibi bişey yapmadan hiçbir denetim olmadan, telefonu gerçekten akıllı telefon, yani iş, bankacılık, mail gibi işler için kullanacaksanız güvenlik konusu gerçekten çok önemli ve apple ın ne kadar önem verdiği aşikar, bilmiyorum ama androidden sonra ios ta kendimi daha güvende hissediyorum

merhaba hepinize iyi günler diliyorum.yardımınıza ihtiyacım var galaxy s2 kullanıcısıyım.çocuklarım oyun oynarken yanlış yerlere girdiler anlaşılan.gelen arama esnasında arayan numara sesle ingilizce olarak bildiriliyor.daha önce böyle bir problem yoktu.ne yapmam gerekiyor

Herşeyin altında iphone un sahip olduğu satış fiyatı yatıyor.insanlar o kadar para vericem ben bu telefona acaba bu kadar ediyor mu diye çelişkiye düşüyor ve ona eş değerde galaxy s2ye yöneliyor fiyatı uygun ve özelliği çok diye.marka diye para yetirmeyin diğer insanlar gibi kompleks düşkünü olmayın bilinçaltınızdaki bu düşünceden kurtulun telefon yenilicem almışken iphone alıyımda bare bi farkım olsun gibi düşüncelerin kurbanı olmayın sağlıklı karar verin.çok hevesiniz varsa kullanan arkadaşınızdan 2hafta rica edin takas edin sonra zaten bir daha elinize almazsınız.

ilk çıkan iphone hala 400 500 tl 2, elleri saglam sizce samsung kendi işletim sistemini beceremedi ve androide döndü baris ios ve iphone açık ara önde cep tableti s2 hem tel hemde net diosanız iphone

ya şimdi admin bana bi tel onu hemen yarın gidip alayım[şu böyle şu şöyle deme bir isim ver lütfen

Her iki telefonu da kullanmış birisi olarak şunları söylemek isterim ekran, görüntü, kamera, işletim sistemi olarak iPhone 4 ve 4s gercekten mükemmel ama diğer açıdan S2’de hafife alınıcak bir telefon değil bu telefonlardan birini alicaksaniz tamamen tercih meselesi bence aralarında sadece fiyat meselesi var

Arkadaşlar bu Ferrari ile lamborghini yi karşılaştırmak gibi birşey ikiside iyi ikiside hızlı ben 4s kullanıyorum almadan önce araştırdım şuan samsungun en iyisi olan galaxy note ile ilgili karşılaştırma videosunu izledim aradaki farkı gerçekten bariz iphone üstün hemde galaxynin iki katı ram ve işlemcisi üstün olmasına rağmen iphonun kendine özel olan yazılımı diğer telefonlardan ayırıyor ios daha düşük donanımla daha büyük işler yapıyor. Birde mesela elinize aldığınızda iphone gerçekten kalitesini hissettiliriyor ancak samsung öyle değil..

tabi iphonunda eksikleri var güvenlik tedbirleri vs den dolayı içine kapanık bi program yani çoğu şeye izin vermiyor örn blutut nasıl yazılıyosa işte ondan veri aktarmasına izin vermiyo bana göre en büyük eksisi bu alacak arkadaşlar bunu göz önüne alarak alsın..

başta dediğim gibi ferrari ile lamborghiniyi karşılaştırmak gibi birşey ikiside iyi ancak zevk meselesi şuan 4s i almamış olup telefon alacak olsam gene iphone u tercih ederdim…

öncelikle merhaba bende bu 2 telefon üzerinde çok düşünmüştüm bu yorumlardan sonra S2 ye karar verdim fakat biriniz mesaj yazması zor dedi bunu açıklayabilirmisiniz?

selamunaleykum, hayırlı cumalar
günlerdir sitedeki s2 ve 4s karşılaştırmalarını okuyorum. 2010 yılından beri htc touch2 kullanıyorum. s2 ve 4s ile tabiki kıyaslanamaz, gayet yetersiz bir telefon. ve son zamanlarda bayağı sıkıntılandı telefonum. garip garip arızalar meydana geldi. bende değiştirmeye karar verdim. şuan s2 üzerinde duruyorum. tabii bunda abimin büyük katkısı var. kendisi sıkı bir android tutkunu ve Galaxy S kullanıcısıdır. ve aynı zamanda bir android sitesinde modaratördür.
demek istediğim bu işlerden insan gibi anlamaz(insan gibi benim tabirimdir ve “çok iyi” anlamına gelir). s2 ve 4s özelliklerine ve farklılıklarına hiç değinmeye gerek yok. yazan yazmış zaten, yorumlarını hepsini itina ile okudum. kimileride kendim yazdım deyip başka sitelerden alıntılar yapmış. olsun. ziyanı yoktur. bence olay s2 veya 4s olması değil. olay “android” veya “x işlemci” olması. yani bu cihaz alındıktan sonra nasıl yenilenebilir ve geliştirilebilir. bunu tartışmaya hiç gerek yok çünkü “android” işletim sistemi bu konuda gayet başarılı. apple kendi iç dünyasında devirdaim eden bir cihaz. yeni-üst bir modeli çıkmadıkça halehazırda elinizdeki apple ile idare etmek zorundasınız. elinizdeki apple ı geliştirme programları ise bence çok yetersiz. ve gereksiz bir ücret alınmakta. ayrıca apple store da farklı ve yeni bir uygulama çıkması için amerikadaki apple ar-ge bölümünde çalışan sevgili mühendis kardeşlerimizin keyfini beklemek zorundasınız. samsung a gelecek olursak android işletim sistemi yeniliklere yelken açan ve kullanıcının ihtiyacına cevap veren bir sistem. oyüzdendirki bence şu kıyas yapılmalı android bir telefon mu yoksa “şekil-hava” telefonu mu? eğer android telefon ise samsung s2(sebebi şuan android işletim sistemli daha iyi bir telefonun olmaması) yok ben havamı atarım, telefonum masada durur, toplutaşıma araçlarında ikidebir telefonun orta tuşuna bastıktan sonra tuş kilidini açıp tekrardan ekranı kapatırım diyorsanız apple alınmalı(modelinin hiçbir önemi yok pc, telefon, pad). oyüzden kararım s2 diyorum ve nasipse aybaşında alıcam. bunu tekrar söyleme gereği duyuyorum; ben samsung s2 fanatikliği yapmıyorum. android i şuan eniyi şekilde, kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda hizmete sunan firma samsung dur. ve şuan en iyi modeli s2 dir(note da olabilir ama s2 daha iyi). oyüzden tercih sebebimde samsung s2 den yanadır. okuduğunuz için teşekkür ediyorum herkese hayırlı günler.

arkadaşlar bide s2 lerde ekran sararması, dokunmatik algılamada zayıflama ve kamerada pembeleşme gibi sorunlar gözlemlenmiş. acaba bunlar bindebir her elektronik cihazda çıkan sorunlar mıdır, yoksa kronik bir vakıa mı var. bilen bir arkadaş cevaplarsa çok sevenirim. acil cevap bekliyorum, ona göre alıcam veya almıcam. teşekkürderim.

Herkese selamlar İphone 4s ve Samsung Galaxy S2 ikisinin özeliklerine baktım.İphone 4S; A5 İşlemci,batarya süresi,ekran kalitesi,oyun açılış süresi,fotoğraf kalitesi,video çekme süresi,kısaca İphone 4S,Samsung Galaxy 2S’den daha üstündür.İphone sadece eksikliği bataryası kasadan sabit olması ve hafıza kartı olmaması bir elektronikçi olarak sizinle paylaşmak isterdim….. Eğer cep telefon alırsanız İphone’den şaşmayın piyasada en iyi cep telefon odur ve bazı arkadaşlar yorumlarda bunları söylemiş İphone 4S çinde üretmiş diyorlaröyle bir şey kesinlikle yok üretim yeri Amerikada üretiyor.

arkadaşlar ikiside müthiş telefonlar, piyasadaki en iyiler ama bence gerek özgürlük gerek yaptığı iş bakımından gerek sıradan bir Türk ailesi için fiyatı daha iyi durumdan her türlü S G S2 daha iyidir 4S kaliteli müthiş bir hapisanedir sizi sınırlamaya çalışır diğer cihazlarını aldırmaya çalışır kuralları Apple koyar siz değil size böyle bir imkan vermez.

Ben galaxy s 2 kullanicisi olarak telefonumu tutuyorum diye deil ama bence galaxy iphoneye bin basar …

hala karar veremedim ..galaksi s2 nin donanımının ve işlemcisinin daha iyi oldugunu bildiğim halde hala aklımda ıphone var…yardımm..1 haziranda almış olmalıyım

yaklaşık olarak 3 yıldır iphone kullanıyorum (1,5 yıl iphone 3gs, 1,5 yıl iphone 4) sistem olarak kullanım kolaylığı olarak ios’un eline hiç kimse su dökemez ama, eğer telefonun bütün teknik özelliklerini kullanmak istiyorsan mutlaka jailbreak yapman gerekiyor. o yüzden şuan yeni bir telefon alacak olsaydım sgs2 ilk tercihim olurdu. jailbreak yapılmamış iphone lastikleri sökülmüş bir otomobil gibidir özellikleri fulldür içi süper konforludur ama süremezsiniz. umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler.

arkadaşlar iphone 4s veya Samsung Galaxy s2 alcam fakat karar veremedim.s2 den yanayım.çünkü evde ipad 2 var zaten.sizce ne alayım ?

TELEFONU HAVA ATMAK ,OYUN OYNAMAK , VE BELLİ BAŞLI UYGULAMALAR İNDİRMEK İÇİN KULLANACAKSANIZ KESİNLİKLE İP 4S TAVSİYE EDERİM FAKAT YENİLİKLERE AÇIK VE TEKNOLOJİYLE UĞRAŞMAYI SEVİYORSANIZ S2 DERİM BENDE İP4S Mİ SATIP S2 ALDIM

272 yorumuda okudum yaklaşık 1 saatimi aldı.İphone kalitelidir, belirli bir havası vardır.Fakat her şey gibi oda yavaş yavaş eskiyor.Hep lider olacak değil ya :).S2 gerçekten çok kaliteli ve kullanıcıya hitap eden bir telefon.Kısmetse s2 almayı düşünüyorum

Ağızı olan konuşuyor bende konuşayım:) iPHONE herkesin elinde var…Kulllanım olarak bana hitap etmiyor… Ekran küçük bence 🙂 Uzun lafın kısası bu samsung bide 3D lisini yapsa tam olurdu…. Lg 3D nin üzerine tanımam… teknolojiyi takip edenler yeps yeni bir deneyim için tabiki LG 3D 🙂

Evet bende tüm yorumları okudum bende 2 telefon arasındayım ve bu yorumları okumama rağmen ıphone daha ağır basıyor bende bu fikirler tamamen şahsi fikrimdir şimdi birde herkes demiş herkesin elinde iphone var ya bu nasıl bir mantık herkezin ***ündede don var böyle bakmayın olaya parası olan alır kaldıki insanlar alsın diye çok cezbedici fiyatlara satılıyor telefonlar cezbedici derken fiyatları tabiki çok arttı telefonların ama tek doğru olan şey 2 telefonda hakkatten süper ben kimseyi savunmam kimse benim babamın oğlu değil kaldıki ıphone demişler yere düşünce kırılıyor falan aga aldıysan koruyucan ıphone aliminyum kasa dır sgs2 plastik olduğundan kırılmaz videolardada izlediyseniz samsung un kapağını bir ucun dan diğer ucuna kadar değdirin kırılmaz. Milletin kafasını karıştırmayın. Şahsen ben ıphone almayı düşünüyorum sgs3 özelliklerine baktım ve çok değişik bir şey göremedim kaldı ki bu telefon ne kadar ilerleyecek… IOS stayla.

erhan arkadaşım sana katılıyorum.bu arada iphone yere düşünce kırılıyor diyorlar. arkadaşları size sesleniyorum iphone un arkası cam s2 inin ise plastik şimdi bir düşünün plastik mi yere düşünce kırılır yoksa cam mı bu yüzden objektif düşünelim.ayrıca üçüncü boyut sana sesleniyorum. herkesin elinde iphone var diyosun demek ki halk beğenmiş bu yüzden de herkes almış şimdi diyeceksin ki iphone i hava için alıyorlar.onada bir sözüm var. bunu SAMSUNG fanları iphone galaxsy s2 yanında çok şık durduğu için kendilerini avutmak için çıkarttıkları bir söz. şuna da değineyim iphonenin ekranı küçük diyosun ÜÇÜNCÜ BOYUT ne olacaktı ekeranı normal boylarda. bu konuda s2 iphoneyi bir konuda bari eziyim diye ekanı büyük yaptı. cebe felan sığmıyor. napayım ben bunu. benim iphone 4s im var küzenimde de s2 var. bi ara telefonları değiştik. iphone ye kullandıktan sonra bana biraz kötü geldi. bi kere menü karışık.iphonenin menüsü sade. samsung s2 i bir iphone özentisidir. sonradan görmedir.
klavye,bildirim simgeleri felan.video izlerken ki kontrol paneli iphoneden özentidir.lan yapamadınız mı farklı bi şey. bi de diyonuz iphoneyi sollar geçer. özentiliğin bu kadarı. kısacası samasung s3 de çıkardı fakat iphoneye koyamadı. şöyle söyleyeyim samsung ebediyen iphonenin özentisi olacak ve hep gölgesinde kalacak. yani sözün kısası iphone okadar iyi ki smasung özentiliğni yapıyor iphonenin üstünlüğünü kabul ediyor.

prestij, istikrar güvenlik, iş, banka kalite isterseniz iphone alacaksınız. s2 daha genç ve telefonla haşır neşir olan kurcalayan insanlar için ideal. i phone akıllı telefonun mucidi diğer firmalar takip ediyor. en önemlisi güvenlik ve kullanış basitliği benim için i phone kullanmam için sebep. android kullanan bi telefonda bankacılık işlemleri yapmaya gözüm yemez

Bir konferans için Kore’ye gitmişken kendime Samsung Galaxy Note (bir elektronik hanından pazarlıkla 620$’a aldım, hava alanında vergisiz fiyatı 1195$) eşime de Samsung Galaxy Note aldık (o da yarı fiyatına).
Sıkıntımız şu: IMEI numarasını bulamıyoruz:
– Hava alanında telefonu kaydettirmek istedik, Turk Cell elemanı numarayı makinede aradı bulamadı,
– Kutusunun üstünde Korece yazıyor,
– Ben içinde aradım bulamadım,
– *#06# yaptım (telefon numarası çevirir gibi) çıkmadı,
– Eşim başka bir Turk Cell bayiine götürdü onlar da bulamadı.
Bir önerisi olana teşekkürler.

ben her iki telefona da sahip değilim ama ikisini de kullanmışlığım var.iphone 4s in dezavantajı ekranının küçük olması ve gerçekten çok hassas düşürünce kırılabiliyor o yüzden kılıfla kullanılmalı.ama performans ve dokunmatik özelliği galaxy s2 den kat kat yüksek .ayrıca kullanımı çok daha kolay . ekranı küçük ama s2 ile kıyaslanırsa aynı fotoğrafın renk tonları bile fark gösteriyo bazen . iphone bu konuda daha canlı ve daha gerçekçi. videolarda s2 daha hızlı dense de s2 ye uygulama yüklenince hızından eser kalmıyor. genç biri olarak söyleyebilirim genelde telefonlarımızı cebimizde taşıyoruz ama galaxy s2 cebe sığmıyor. ikisinden birini yakın zamanda ben de alacağım . şu anki düşüncem iphone . çok pahalı diyor çoğu kişi ama bence değer.bu arada s2 kolay çiziliyor ama iphone nin çizildiğini şuana kadar görmedim.

ya ben onu bunu anlamam ben iki telefonuda kullandım önce yurt dışından gelen ı phone(daha türkiyede yokken) sonra samsung.hiç birininde fanı değildim.ama s2 den sonra samsung fanı oldum.bir telefonda hd video kaydı var fakat artırılabilir hafıza yok,kapalı kasa var. eeee batarya nolcak.kim değiştirecek servis.arkadaş nasıl bi tasarım ya dandik çin telefonları bile daha iyi valla.sadece ismi var diye şu telefona onca para verilliyor.s2 her acıdan 4s e on basar.

Bende şuan Samsung galaxy s3 var . Geçen iphone 4s olan bir arkadaşımla karşılaştırdık . Telefon s3 ün yanından geçemiyo 🙂 aynı 4s i s2 ile karşılaştırdık . s3 kadar olmasada s2 de bildğiniz çaktı yani kendinizi kandırmayın . iphone nun tek sevdiğim yanı görüntüsü ve malzeme kalitesidir . bu yönüyle s2 den iyi ama s3 le birlikte samsung bu sorununu da çözdü 😉

iphone 3gs kullandim guzel telefondu,ardindan galaxy s aldim ve samsung un amiral gemim dedigi cihaza guncelleme destegini alakasizca kesti,malzeme zaten dokuluyor samsungda.tekrar iphone 4s aldim,insanda kendine guven hissi veriyor bu cihaz.samsung adi plastik bir yapiya sahip bunu kimse yadsimamali.,android guzel fakat….herzaman iphone 😉

Yazı güzel,elinize sağlık. Fakat yorumlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Neredeyse hepsini okudum ve hemen herkes işi fanatikliğe dökerek derdini anlatmış. Ne SGS2 ne 4S cebimize para koymuyor sonuçta bunlara gerek yok. Sistemsel olarak Android’e birşey diyemem çünkü kullanmadım ama bende her zaman Samsung’a karşı bir önyargı da yok değil. Nedenine gelince ise bana göre bir firma bütün işlere el atmamalı.Samsung’a baktığınızda iş makinesi dahi çıkartıyor. Beyaz eşya,elektronik vs her dalda parmağı var, yakında otomobil de çıkartırsa şaşırmam, zira iş makinesi yapan onu da yapabilir. Neyse konuyu dağıtmadan devam edeyim ki; bu Samsung’un herşeye el atması işleri baştan savma yapabileceği kanısı oluşturuyor bende. Akıllı telefonlardan önce çıkardığı telefonların bir çoğunun çöp olduğunu da söylemem gerek. Apple’a gelince, onların ne yaptığı ve ne yapabildiği ortada. Yaptıkları işi gayet güzel yapıyorlar bence. Telefonları olsun bilgisayarları olsun kullanım kolaylığı, sadeliği ve basitliği son teknolojiyle birleştirmesi açısından herkesin önünde bana göre. iOs’a gelecek olursak onun durumunu Sony’nin Ps3’ü gibi değerlendirmek lazım. Korsana, çalmaya çırpmaya, güvensizlik yaratacak bir duruma fırsat vermek yok. iPhone 4S ve Nokia N97 kullanan biri olarak bazı noktalarda N97’nin daha iyi olduğunu bile söyleyebiliriz, zira bir telefonun her özelliğinin herkesten fazla olması beklenemez. Mesela wifi adaptörü 4S’ten çok daha iyi herhangi bir pc ne kadar ağ buluyorsa N97’de buluyor ama 4S modemin olduğu odadan mutfağa gittiğim zaman çekmeyebiliyor. Tüm bunları bir kenara koyarsak Symbian kullananlar iyi bilir ki telefonun her şeyiyle uğraşmanız gerekir tabir yerindeyse her yerine bir parmak sokmanız gerekir tam performans alabilmek için. İPhone çıktığı ilk günden beri bu olayı ortadan kaldırıyor ve uğraşı gerektirmiyor. İnternette gezinmek olsun oyun oynamak olsun herhangi başka bir işlem yaparken olsun telefon gayet hızlı ve akıcı bir şekilde hareket ediyor. Hiçbir donma ve takılma yaşanmıyor. Şarj konusunda da söylenecek birşey varsa o da her akıllı telefonda olduğu gibi çabuk bitmesidir. Takdir edin ki bir uygulama, oyun, wifi, 3G bağlantısı vs kullandığınız vakit şarj çabuk biter bundan daha doğal birşeyin olmasını beklemek saçma olur. Dayanıklılık olayına gelirsek de söyleyeceğim tek şey o kadar para verdiğiniz bir telefonu kullanırken daha dikkatli olun ve düşürmeyin yere bu kadar basit. Normal hayatta o Youtube’da izlediğiniz dayanıklılık testlerinin kaçına maruz kalır bir telefon düşünmek ve aldanmamak lazım. Galaxy SII de okuğudum ve duyduğum kadarıyla son derece başarılı bir telefon olmuş. Yani burada birini överken diğerini çok dandikmiş gibi anlatmak çok saçma olur. Zira bu telefonlardan biri dünyanın en iyi telefonuysa diğeri 2.sidir. Bu aldım pişman oldum muhabbetlerine girenlerin de yalan söylediklerinden eminim ki bu iki telefon da alındığında pişman olunacak cihazlar değil sadece keşke şu özelliği az daha iyi olsaydı iyi olurdu diyebiliyoruz farkındaysanız ve birbirinden üstün olan tarafları da hep burun farkıyla. İkisi de alınabilir gönül rahatlığıyla tabi iPhone’un havası her zaman başkadır orası ayrı ama S2 de havası olmadığını söylemek cahillik olur. Son olarak iyiki de birbirine rakip firmalar var ki biri diğerini geride bırakmak için teknolojiye birşeyler katıyorlar. Nokia yıllarca tekelinde tuttuğu piyasanın 15 senede bir arpa boyu yol ilerlemesini engelledi ve sonunda teknolojinin karşısında duramayarak geriledi. Bu durum inşallah onların da aklını başına getirir de farklı şeyler de konuşabiliriz. Uzun lafın kısası bu iki firmanın çıkardığı teknoloji harikası iki cihazın bir sonraki modelerinin arasındaki kapışma daha da zevkli olacak gibi gözüküyor. Saygılarımla.

şimdi her halta atlamayalım gençler kapışma var haklısınız bende ipon 4 vardı kullanımı güzel br telefon hava atmayada birebir ama gel gör ki ne müzik yada veri gnderiyor nede alıyor i tunes dye bi program var oda işe yarayan bşey deql zeten 5 ay kullandm yere düstü cebme katarken ve ekran pert sadece tamire 450 tl istiyorlar evde yatıyor telefn s2 yi kullanmadm ama daha zevklive kullanışlı sanırm s2 almayı düsünüyorum …:D

Yapılan yorumlarda dikkat ederseniz çoğunlukla “bende bu var” havası daha çok 4 S kullanıcılarında…Garip…Hava atmaya meraklı bir milletiz…

arkadaslar ben yurd disinda yasiyorum {fransa] iki telefonuda kullandim su an sgs2 kullaniyorym ve inanin mukemmel burda kimse isime para vermiyor iyisi neyse onu kulaniyorlar terettusuz tavsiye ederim

ben s2 kullaniyorum ve bir sorunum var. bu telefon o kadar cok internet hakkimi somuruyor ki ne yapacagimi bilemedim opera mini kullaniyorum ekrani kapatmadan once mobil datayi kapatiyorum arka plan veriside kapali. ne yapabilirim? ve acaba bu durum ios icin gecerlimi ve ios icin opera mini ve opera mobile var mi?

arkadaşların çoğu tarafsız yorum yaptığını idda etmiş.. evet çok tarafsız olmuş.. anladık iPhone zengin gösteriş meraklısı işi, samsung kalite hız performans meraklılarının işi.. ama nedense her seferinde samsung’un yeni çıkarttığı telefonlar, eski iphonelar ile karşılaştırılmaya devam ediyor.. s2 çıktığında iphone 4 ile ne kadar çok karşılaştırıldı ve performans açısından kayda değer bir fark yok (sonuçta ios dünyanın en kaliteli işletim sistemi, bu şekild ekabul görmüş) ama gel gelelim ki bu söylemlere, hiç bir zaman samsung appledan üstün bir ürün yapamaz, ne olursa olsun.. çunku tasarımından tutun işletim sistemine kadar çalıntı olması bitiriyor.. ayrıca ekranı kucuk 3.5 inç demişsiniz bilmemne, yaa diyecek laf bulamıyorum 🙂 çoluk çocuk işi

merhaba
aklımda farklı telefonlar var. kafam sürekli karışık. gönlm 4sten yana ama şu an bana göre SGS3 piyasanın en iyisi. fiyatları neredeyse aynı. samsung daha özgür bi telefon sunmuş kullanıcılara ama gel gelelim ki iphone bambaşka bi dünyanın kapılarını açıyor.Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Telefonu sadece jonuşmak oyun oynamak nette gezinmek ve mesajlaşmak için kullanacağım. benim gazeteyle yada ne bileyim başka bişeyle işim yok. bana lazım olan bide wi-fi. karar veremiyorum dediğim gibi gönlüm apple’dan yana. Samsung’u sevmememin sebebi ( bana göre ) iphone’un çakması gibi görmem. çünkü İOS la Android birbirine çok benziyo. Bu Sistemi dünyaya tanıyan apple ama ondan çalan samsung ve geliştirip farklı telefonlar yapanda samsung. ama apple’ın harbiden bi şıklığı var. Şu an hiç erinmeden işimi hiçe sayarak saatlerce burda yazılanları okudum. bana yardımcı olun lütfen s3 mü 4s mi çok kararsızım. performans bakımından s3 diyor çoğu kimse ama samsung’u ben bir apple çakması olarak görüyorum. lütfen yardımcı olun bana bi yol gösterin.
saygılarımla

bencede sgs2 ıphone alıpda kendinizi kısıtlamayın derim ıtunes olmadan hiç bi şey atamıyosun oysa s2 yi istediğiniz şekle sokun kendi zevkinize göre kısa sürede kullanıma alışacaksınız bence söylenildiği gibi karışık değil ıphone u kötüleyecek değilim ama o para verilmez bana kalırsa s2 üstün hem ikisininde aynı olduğunu var saysak bile fiyat farkı var arada ilk akıllı tel ıphone olabilir ama boynuz kulağı geçti buda gerçek s2ye alıştıktan sonra ıphone küçük gelmeye başladı gözüme s2 nin ekranı bende ideal… s2 nin inceliğine ekranına hayran olacaksınız telefonu ilk eline alanların verdiği tepki bunlar ekran hafiflik ve inceliği

sonuç:ıphone kötü diyemem ama s2 den vazgecemem bence s2

zevkler ve renkler tartşılmaz herkezin telden beklentisine göre tercih değişir…..

s3 gelirsek 10 numara telefon her şeyiyle özellik olarak falan ama bazı şikayetler var kullanıclardan internet araştırıp öğrenebilrisiniz

Bu araştırmada benden olsun arkadaşlar:
“Kanser Araştırma Enstitüsü IARC telefonlardaki radyasyon seviyelerini kanserojen olarak değerlendiriyor. Bu da biz kullanıcılar için telefon alırken dikkat etmemiz gereken bir şeyi daha ortaya çıkarttı : SAR değerleri. CHIP Online sizin için en yüksek ve en düşük SAR değerli telefonları araştırdı.
Cep telefonu radyasyonu tehlike potansiyeli göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Uzmanlar yaptıkları çalışmalar sonucu cep telefonlarının kanser riskini arttırdığını kanıtladılar.
Birçok kullanıcı telefonlarını günde en az 10 saat yanlarında taşıyorlar. Bunun için uzmanlar düşük SAR değerli yani düşük radyasyon yayan telefonları öneriyorlar.”

Samsung GT-I9100 Galaxy S II – SAR value 0,338 W/kg
Apple iPhone 4S – SAR value 0,988 W/kg

Kaynaklar:
http://www.chip.com.tr/makale/cep-telefonlari-sar-degeri-testinde_27583.html
http://www.sardatabase.com

merhaba arkadaşlar nerdeyse tüm yorumları okudum ve açıkçası karar vermekte zorlanıyorum.benim merak ettiğim nokta, yere düşünce telefonun dayanıklılığından ziyade ne kadar süre kullanabileceğim, yaklaşık 2 yıldır samsung s kullanan arkadaşımın telefonunda takılmalar oluyor. bozulmadan en uzun ömürlü telefon sizce iphone mu, samsung 2 mi? yardımlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkür ediyorum 🙂

Ben ilk İphone 4 kullandım eski İphone’cuyum ancak S2 ye geçtiğim günden beri başka telefon kullanmak istemiyorum 4S kullanmadım hiç ama çokda bi farkı omadığınıda biliyorum 4 den fiyat bakımından 2 cihazda hemen hemen aynı fiyata sahip performans olarak internet hızı olarak oyun olarak galaxy s 2 çok çok önde bi cihaz kullanan bilir

arkadaslar herkese selam ben 1 hafta önce iphone4s aldım mukemmel bir işletim sistemi donmak diye bir problem yok ikincisi flash player olayına gelince puffin indirdim istediğim videoyu tv yi izliyorum ayrıcada apple ile adobe anlaşmış internetten arastırın ben gayet memnunum özellikle video cekimi görüntü ve özellikle ses muhteşem samsunga tercih meselesi

arkadaslar telefon almayı dusunuyorum galaxy s2 mı yoksa ı phone4s mı bır turlu karar veremedım ıkı telefonu da cok ıyı bılen bırı varsa bana bı tavsıyede bulunursa cok memnun oacgım sımdıden tşk ederm

öncelikle merhaba arkadaşlar yazıyı okudum ve çok yararlı buldum admin en ufak pirüzü bile geçmemis . Ve bence bunu yaparken objektifte olmuş. Ben her iki cihazı incelemis birisi olarak söylüyorum ki galaxy s2 diyorum Neden? Arkadaşlar herseyden öncesi özellik olarak üstün olan galaxy s2 hadi diyelim aynı özellikte ler bu sefer de çok büyük bir fiyat farkı kendini belli ediyor . Hadi fiyatı da gecelim android açık ara farkla en çok program ve yazılımı bulunan işletim sistemidır ki bu da önemli hele ki bir oyun meraklısiysanz kesinlikle galaxy diyorum ama kamera ya önem veren ve fotoğraf çelmeyi seven birisiyseniz iphone 4S bu arada @hüseyin bende program yazıyorum da androidin IOS tan aşağı kalır ne yani var ki kardeşim ? Saygılarımla umarım sizi biraz olsun aydınlatmışımdır bu konu hakkında 🙂

Şimdi ben baştan söyleyeyim telefonlar hakkında pek birşey bilmem. Ve şimdi genç olduğum için -15 yaşındayım- telefonu bolca kullanıyorum. Bir ablam var benden daha az mesaj atıyor ve internete giriyor telefondan.Fakat telefon şarjdan hiç çıkmıyor. Ki bu tahmin etmişsinizdir. Iphone. Galaxy S’yi kullanmadım bir arkadaşımda var. En az yarım gün gidiyor. Ki benden daha çok kullanır telefonu. Zaten kulaktan dolma bilgilerle de Iphone’nun şarjının dolmadığını herkes bilebilir. 😀 Neyse Andiroid ve ITunes saçmalığı bana göre değil zaten bunlar hakkında bir yorum yapamacağım. Genellikle müzik dinlediğim için -ki benim şarkılarım yok -,- – kendi müziklerimi internetten rahatca indiriyorum. Sonra ise kamera. Kamera da IPhone ezer geçer bu bir gerçek. Fakat böyle çokfotoğraf çekinen biri değilim ama çekindin mi de tam olsun değil mi? 😀 Şimdi bir de şey var. İnsanlar IPhone’u sadece karizmasından seviyor. (Gerçekten de öyle. Şekil olarak iyi bir telefon.) Galaxy S2’de iyi ama biraz büyük sanki. Ama film falan izlediğim için genellikle büyük telefonlar tercihimdir. Bir de dayanıklılık var. Testte Galaxy’yi baya övmüşler sanki. Yazarımızda öyle yapmış. Sonra programlar olarak ITunes çok kısıtlayıcı kalıyor bence. Neyse ben Galaxy S’yi tercih ediyorum. Eğer gerçekten böyle telefonu bilgisayar gibi kullanmayı düşünüyorsanız, Iphone o kadar para ödeyene kadar bi tablet falan alın yani.

bende 4s var arkadawimdada samsung galaxy s2 dogrusunu soylemek gerekirse o benden daha cok zevk aliyor telefondan,ister oyunlarda olsun ister internetde dolawirken istersede videoyaya bakarken.

bende almak istiyorum ama ıphone ile aynı uygulamaları var mı merak ediyorum yani program kalitesi vs

benim Samsung Galaxy S’im bile olsa gidip iphone 4s le değişmem.
tabi ben s 4s’ten daha iyi demiyorum ama s’im telefonumu istediğim yerde çıkartırım. ama 4s im olsa çıkartmaya utanırım. çünkü genelde millet elimde iphone görse hava attığımı zanneder, ben zaten telefonla çok onayan birisiyim. iPhone’nin öyle anlaşılmasının sebebi buradaki yorumlarda da görüldüğü gibi @BurakJustinnn gibi kişiler. Adamın yorumuna bakın yaa.. gerçekten böylelerini görünce onlar için üzülüom. telefonla adam mı olduklarını zannediyorlar acaba? Yok şekli varmış, yok ağırlığı varmış. 😛 Yazık…

Arkadaslar ;
Ben Galaxy S II kullanıcısıyım ve telefonumdan cok memnunum. Cok arastırma yaptım acaba telefonumu satıp Apple Iphone 4S alsam diye.Ama sonradan çok gereksiz oldugunu , iphone’nun sizinde dediginiz gibi sadece adından dolayı çok tercih edildigi gördüm. Az araştırma yaparsanız görüceksiniz.Eger dusunuyorsanız kesınlıkle Samsung Galaxy derim. Ama maddi durumunuz el veriyorsa Galaxy S III alın. Ben Galaxy S II’yı ılk cıktıgında aldıgım için S III almadm.Ve yakında Galaxy S IV cıkacak onu bekliyorum.Sizde bekleyin acele etmeyin 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir