Kategoriler
Genel

Samsung Galaxy S III Duyuruldu

Samsung Galaxy S III… designed for humans… inspired by nature…

Akıllı telefon pazarında Samsung firması Galaxy S II telefonuyla herkesin büyük beğenisini topladı, pazar lideri olma yolunda önemli adımlar attı. Android Ice Cream çıktığında bu güncellemenin gelmesi beklenen telefonların başında yine Galaxy S II vardı. iPhone 4S ve çıkması muhtemel iPhone 5 için en büyük rakip yeni çıkacak Galaxy olarak gösteriliyordu.

Sonunda Londra’da Samsung Galaxy S III resmen tanıtıldı. Designed for humans sloganı başta biraz tuhaf gelse de yeni özellikleri, kullanım kolaylıkları anlatıldıkça sloganın etkileyici olduğu anlaşıldı. Tanıtım da inspired by nature vurgusu da yapıldı. Galaxy S III için hareketli duvarkağıdında suyun etkileyici bir şekilde kullanılması bunun en büyük kanıtlarından 🙂 Mayıs sonlarında piyasaya sunulması beklenen yeni Galaxy’nin Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Galaxy S III, S II’ye nazaran biraz daha büyük ekran ile geliyor. Ekran 4.8 inç 1280 x 720 piksel Super AMOLED HD ekran ile dikkat çekiyor. Galaxy S III’ün otomatik odaklanmalı, LED flaşlı, geo-etiketleme özellikli, yüz algılamalı, 1080p video kaydedebilen 8 megapiksellik bir kamerası bulunuyor. Cihazın ön kamerası ise 1.2 megapiksel. Fotoğraf çekildiğinde telefon yaklaşık 8 farklı fotoğraf çekerek içlerinden en iyisini kullanıcıya öneriyor.

Yeni Galaxy 2 farklı renk seçeneği ile Android Ice Cream Sandwich yüklü olarak geliyor. Samsung Touchwiz arayüzünü de geliştirerek kullanmaya devam ediyor.

Galaxy S III 1.4GHz dört çekirdekli ARM Cortex-A9 Exynos işlemci, 1 GB RAM ile ekran geçiş hızlarında gayet iyi görünüyor. Performans anlamında bizleri üzmeyecek gibi 🙂

Daha ince, daha büyük ekran… 136.6 x 70.6 x 8.6 mm, 133 gram

Galaxy S III, 16GB, 32GB ve 64GB’lık depolama seçenekleri ile geliyor. Yeni Galaxy ayrıca bir de microSD slotuna sahip. Samsung Dropbox’dan 50GB ücretsiz depolama alanı sağlıyor.

4G şimdilik ülkemizde pek hizmet vermese de yeni Galaxy’nin 4G LTE ile geldiğini belirtelim.

  • GSM/GPRS/EDGE, HSPA+ ile 21Mbps, 4G LTE
  • Bluetooth 4.0 Düşük enerjili, Wi-Fi 802.11 b/g/n, NFC çipi,
  • A-GPS, GLONASS, Wi-Fi Direct, MHL portu, USB OTG, microSIM
  • 2100 mAh Çıkarılabilir Pil ile daha uzun pil ömrü

Aşağıdaki vidyoda S III’ün yeni özelliklerini bulabilirsiniz. Popup Play ile mesaj yazarken bile vidyonuzu izleyebilir; S Voice ile telefonunuzun alarmını istediğiniz saate kurabilir, hava durumunu öğrenebilir; S Beam ile iki telefon arasında tokuşturma ile doğrudan dosya paylaşabilir; fotoğraflarınızdaki arkadaşlarınız doğrudan tag’landığında sosyal ağlarınızda kolayca paylaşabilirsiniz 🙂

Samsung Galaxy S III… designed for humans… inspired by nature… S III ile ilgili görsellere, detaylara ulaşmak için http://www.samsung.com/global/galaxys3/index.html sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın 🙂

“Samsung Galaxy S III Duyuruldu” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir