Kategoriler
Genel

TT175 Türkçe Klavye ve Dil Seçimi

Türk Telekom TT175 akıllı telefonu kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Fiyatına göre gayet iyi özellikler sunan Türk Telekom markalı ilk akıllı telefon TT175 parmak izi sensörü ve kamerası ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar telefonun en çok altın rengini bulmakta zorluk çekiyor. Gold TT175 bayilerde en çok sorulan modellerden birisi haline geldiği için sarı altın renkli TT175 Gold nereden alırım gibi sorular soruluyor.

TT175 kullanmaya başlayanlar telefonda yer alan Türkçe ve İngilizce dilleri dışında klavye olarak Türkçe karakterler içermediğinden bahsediyor ancak TT175’te default klavye Android Türkçe klavye olarak geliyor. Diller konusunda ise İngilizce ve Türkçe’nin dışında Arapça, Rusça, Almanca, Çinçe, İspanyolca Japonca gibi diller TT175’te henüz bulunmuyor.

TT175 Klavye ve Dil Ayarları Nasıl Yapılır?

  • Ayarlar menüsüne giriş yapınız.
  • Kişisel kategorisi altında bulunan Dil ve Giriş seçeneğine tıklayın.

TT175 Türkçe Klavye 1

  • Dil ve Giriş ekranında bulunan en üstteki Dil seçeneğinden telefonunuzun dilini ayarlayabilirsiniz.
  • Klavye ve Giriş Yöntemleri ayarlarından Geçerli Klavye ayarından Türkçe-Android Klavye (AOSP) seçerek Türkçe Klavye ayarını yapabilirsiniz.

TT175 Türkçe Klavye 2

“TT175 Türkçe Klavye ve Dil Seçimi” için 2 yanıt

facebook ınstagram gibi uygulamalarda klavyeden smile ve ikonlar çıkmıyor neden???? Klavyesi çok kötü Q klavye seçeneği yokmu? uygulamalara bildirim geldiğinde neden uygulamanın üzerinde gözükmüyor?

Merhaba Hande Hanım,

Q klavye seçeneği ile geliyor telefon. Smile vb emoji kullanmak için 3. parti swift keyboard tarzı klavye uygulaması yüklemeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir